Skocz do zawartości
Gość VW MARCIN

POMOCY PANEL STEROWANIA SZYBAMI B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW MARCIN

CZY KTOŚ WIE JAK ZNALEŹĆ W WIĄZCE KABLI Z PANELU STEROWANIA SZYBAMI KTÓRY PRZEWUD JEST OD CZEGO PASSAT B5 Z GÓRY DZIĘKI

 

//wyłącz capsa i popraw błędy - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW MARCIN, Po co ci ten schemat?Napisz coś więcej co potrzebujesz zrobić,to opisze Ci jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

Piotr, Chodzi mi konkretnie o to że wszystko działa ok oprócz szyby od kierowcy jakiś spec zamienił i zamiast sie podnosić to sie opuszcza .DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest problem z zamiana przewodow tylko brud na plytce, mialem dokladnie to samo, oczyscilem cala plytke i problem zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

dszyszko, Czyściłem i nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie, jak opuszczasz to szyba sie podnosi? Bo jesli tu jest dobrze to nie moga byc zamienione przewody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

dszyszko, jest właśnie tak ze jak wciskam podnoszenie to ona sie opuszcza a jak opuszczanie to sie podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ale problem lezy w tym ze nie ma roznych przewodow od opuszczania/podnoszenia szyb. Jest jeden do kazdego okna a rozroznia sie przez zmiane rezystancji, ktora jest na plytce drukowanej od panelu szyb, wiec tylko tam mozesz szukac, no chyba ze cos z modulem komfortu sie stalo

 

w panelu to jest przewod T16b/6 przewod koloru zolto-bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który masz model sterownika w drzwiach kierowcy?

Ten?

1

4.jpg

Czy ten?

2

dsc00123gv7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

piotrmag1, Dzięki za zainteresowanie mam ten sterownik z 1 zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz pomieszane kable,a nie uszkodzony moduł,ani nie masz również przybrudzonej płytki.Oczywiście źle szukałeś czepiając się sterownika ;) .Co innego gdyby wszystkie szyby,przy sterowniku kierowcy chodziły na odwrót.

Podsumowując i usuwując twoją usterke :cwaniak:

W twoim wypadku pomieszane są przewody w kostce przy silniczku szyby kierowcy!Do tej kostki dochodzą 2 grube przewody "+" i "-"(upewnij się miernikiem) 12V zasilania wystarczy rozebrać kostke i zamienić je miejscami i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

piotrmag1, dZIĘKI WŁAŚNIE O TO MI CHODZIŁO TYLKO NIE WIEDZIAŁEM ZE PRZY SILNICZKU JEST KOSTKA ,A CZY NIE WIESZ CZY DO TEGO TRZEBA ROZEBRAĆ CAŁĄ TAPICERKE :hurra:

// wyłącz caps locka - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć boczek :kwasny: .

3 śruby pod sterownikiem szyb i 2 na dole.Czas naprawy 15-20min.Chodzi o tą kostke co dochodzi do silniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

piotrmag1, Jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę temat bo nie znalazłem nic a nie chcę otwierać nowego wątku. Czy przyczyną zaprzestania działania przycisku otwórz/zamknij na tym panelu bocznym może być zabrudzona płytka ? Kiedy zamykam bądź otwieram działa tylko bagażnik, w drzwiach nic się nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina modułu. Jak ja miałem zgniłą wiązkę to było tak samo tylko klapa działała.

Jak otwierasz pilotem bądź kluczykiem to wszystko działa dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otwieram kluczykiem otwierają się tylko drzwi kierowcy, natomiast z drugiej strony otwierają się drzwi pasażera i pasażera z tyłu. Pilota nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej działało wszystko dobrze czy zawsze tak było? To na 99 % wiązka kabli od modułu o ile dobrze pamiętam to kable czerwono-niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej działało wszystko, otwierałem drzwi kierowcy to się wszystkie otwierały, zamykałem to się wszystkie zamykały potem przestało to działać więc zacząłem otwierać/zamykać drzwi właśnie tym panelem a teraz muszę ręcznie otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności