Skocz do zawartości
awiatr

Przeplywomierz AFN

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie bo nie spotkalem niczego takiego na forum, co myslicie o zamianie przeplywomierza w silniku AFN1,9 tdi 110PS z orginalu na przplywke z silnika 2,5tdi. Czy wplywa to na zwiekszenie mocy? zuzycie paliwa? na silnik? Prosze o wszelkie info bo u siebie wykrylem ze mam rzeplywke wlasnie z 2,5 tdi.

dzieki za wszelkie info

Pozdrawiam :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl

nie wpływa na zwiększenie mocy, o wszystkim i tak decyduje ECU.

 

przepływomierz to jest tylko miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info, a co radzisz lepiej założyć orginał?

a jak ze zuzyciem paliwa jak jezdze na tej przeplywce 2,5 tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już na forum od kilku miesięcy, spędziłeś ponad 15 h i nie wiesz że nie zakładamy i dublujemy takich samych tematów?

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/numer-przeplywki-vt9838,7.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kuczlaw, temat sie zdublowal ale nikt jasno mi nie potrafi wyjasnic jak jest z tymi przeplywkami? Puki co to jakos nic

Jezeli wie kotos blizej na ten temat to chetnie bym sie dowiedzial.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awiatr, forum jest od tego żeby sobie pomagać ale jeżeli nikt nie odpowiada to znaczy że nikt nie wie lub nie chce Cie wprowadzać w błąd.

A co do Twojego pytania to

co myslicie o zamianie przeplywomierza w silniku AFN1,9 tdi 110PS z orginalu na przplywke z silnika 2,5tdi

Ja wywnioskowałem że chcesz zamienić na przepływkę od 2.5 TDI a z tego co wiem to Ty taką przepływkę masz teraz i normalnie Ci jeździ. Nie dziwie się że nikt nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyjalem czujnik z przeplywki by go choc troche wyczyscic i znalazlem przypadkiem takie zdjecie: img4448hz5.th.png i troche zdziwil mnie widok tego drucika po prawej-w moim czujniku go nie ma, tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis wyjalem czujnik z przeplywki by go choc troche wyczyscic i znalazlem przypadkiem takie zdjecie: img4448hz5.th.png i troche zdziwil mnie widok tego drucika po prawej-w moim czujniku go nie ma, tak ma byc?

 

Wrzuć foto Twojego Szy :) Ale nie w każdy przepływomierz tak jest zbudowany.Czasem jest jeden drucik,czasem dwa.Wszystko zależy od modelu silnika i producenta.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moj dsc02067e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam, czyściłem go dzisiaj i zrobiło się jeszcze gorzej niż było.Znalazłem za 195 zł BOSCHA regenerowany.Co to znaczy?Ponoć jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki sam, czyściłem go dzisiaj i zrobiło się jeszcze gorzej niż było.Znalazłem za 195 zł BOSCHA regenerowany.Co to znaczy?Ponoć jest gwarancja.
regenerowany - czyszczony lub zmieniany ten drucik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regenerowany - czyszczony lub zmieniany ten drucik

 

Mam nadzieje że zmieniane bebechy bo tak to mojemu czyszczenie nie pomogło;/ A 195 zł to dobra cena? Orientuje się ktoś odnośnie AFN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że zmieniane bebechy bo tak to mojemu czyszczenie nie pomogło;/ A 195 zł to dobra cena? Orientuje się ktoś odnośnie AFN ?
http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=afn&from_showcat=1&category=50749&change_view=1 zerknij sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za Boscha 195zl to wg mnie malo

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regenerowany - czyszczony lub zmieniany ten drucik

 

Regenerowany tzn.zmieniany nie czyszczony...Ten drucik,jak go nazwałeś,też nieco kosztuje więc za czyszczenie bym nawet tyle nie dał ;)

P.S. Niech mi ktoś znajdzie przepływkę do ADR'a za 300 PLN to będzie lepszy niż ojciec dyrektor :D

 

 

 

Z tym że to są używki Rafał

U mnie "siedzi" wynalazek Hitachi,jak już zresztą wspominałem,koszt-powyżej 600 PLN bo nie da się nic innego przypasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się do was z pytaniem jaki przepływomierz kupić do mojego samochodu. Przeglądając allegro napotkałem się na przepływki o tym samym numerze co ja, jedyne czym się różniły to wyglądem. Moje przeplywka wyglada tak a6559c09bc7698cdm.jpg A inna o tym samym numerze tak, http://allegro.pl/vw-seat-audi-skoda-074-906-461-b-sprawny100-bosch-i4306214266.html I z tego co zauważyłem tamte przeplywki n a końcu numeru maja "B", zmienia to coś? Mam nadzieje na szybka odpowiedz bo natychmiast muszę zamówić przeplywke bo przy głupim czyszczeniu pękł mi rezystor, dosłownie rozleciał się na trzy części po lekkim dotknięciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz przepływkę Pierburga,Bosch wygląda nieco inaczej.Może być taki http://allegro.pl/przeplywomierz-a3-a4-a6-1-9-tdi-asv-ahu-agr-afn-i4229560410.html ,bądź taki http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-9-tdi-110-afn-przeplywomierz-i4290060834.html ,do wyboru do koloru niemalże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasami kostka w bosch nie jest nieco inna? Bo nie mogę dojrzeć na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam u siebie przepływke pierburga,silnik to -1,9 afn,czy moge założyc przeplywke od silnika 90 km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pasuje wtyczka to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności