Skocz do zawartości
Gość wierzba123

Czujnik sterujacy recyrkulacją spalin N18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wierzba123

Witam! Na vagu wyskoczyl mi blad czujnika N18 sterujacego recyrkulacja spalin. Gdzie szukac tego czujnika w Passacie z silnikiem 1.9 tdi AFN rocznik 99 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu koło osłony rozrządu jest czujnik n75 niedaleko turbiny, natomiast za silnikiem /stojac od przodu paska/ przed scianą grodziową /podszybiem/ jest w kształtach taki sam plasticzany czujnik /inny kolor kaptura, n75 biały/ to jest n18. Jeżeli uda mi sie jutro zrobić fotkę to załączę poglądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie wlasnie wywala blad 17849 n18. Auto jest mulowate na 5 i 6 biegu,a ostatnio podczas wyprzedzania wylaczylo sie turbo.Czy wymienic ten zawor n18 czy zabrac sie za sprawdzanie czegos z wezykami,przeplywka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeże troche temat a konkretniej bylem dzis z moim paskiem na kompie i wyskoczyl mi błąd 01265 czyli zawór N18 błąd skasowany , przejechalem sie kawałek , zgasilem i podpiołem znowu pod kompa i to samo , i teraz mam takie pytanko czy jest sens wymieniac ten zawór czy poprostu zaślepić EGR i ten wężyk co nim steruje od tego właśnie zaworu N18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nie ma sensu wymieniać go na nowy, ja ograniczyłem otwarcie zaworu egr vagiem,

troche wolniej się nagrzewa, mniej dymi i jest minimalny przyrost mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i teraz mam takie pytanko czy jest sens wymieniac ten zawór czy poprostu zaślepić EGR i ten wężyk co nim steruje od tego właśnie zaworu N18 ?

kolega Ci dobrze sugeruje - EGR ładnie się prezentuje na półce ;) Albo zaślepić albo całkowicie się go pozbyć. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zaślepiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności