Skocz do zawartości
MarkII

Światła automatyczne - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz. Nic to nie da, przynajmniej u mnie nic to nie dało. Wymieniałem też czujnik tylko na własna rękę i dalej raz na jakiś czas pojawia się ten błąd. Jak znajda rozwiązanie to się podziel informacja. Będę wdzięczny.

 

02071 - Lokalna magistrala danych

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 130

Przebieg: 224915 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2005.09.13

Czas: 31:63:63

 

Ramka zamrożona:

OFF

Napięcie: 12.85 V

OFF

ON

OFF

OFF

OFF

 

01520 - Czujnik rozpoznawania deszczu i światła (G397)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 2

Wew.licznik błędów: 130

Przebieg: 224538 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2005.09.13

Czas: 31:63:63

 

Ramka zamrożona:

OFF

Napięcie: 12.70 V

OFF

ON

OFF

OFF

OFF

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie te same bledy mam. Mam wrażenie, że napięcie zasilające czujnik na postoju zanika i czujnik "zapomina" ustawienia. U mnie objawiało się to np. za każdym razem skasowanym ustawieniem rain-closing na fisie przy zaznaczeniu, że ma być to włączone na stałe, a nie do pierwszego domknięcia - to w komforcie chyba do ustawienia było przez vcds.

 

Myslałem, że to kwestia bezpiecznika, ale wygląda wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.... domykanie na stałe czyli - zamknie raz przez czujnik, otwierasz z kluczyka okna i znowu zamyka jak pada? (tak to u mnie nie działa), ale działa tak ze po zamknięciu szyb przez czujnik, zęby znowu działało, muszę włożyć kluczyk w stacyjkę.

 

bezpiecznik nie ma nic do tego moim zdaniem, jakby był winny to w ogóle by nie działało, bardziej skłaniał bym się ku instalacji, ze coś w kabelkach (wtyczkach) nie łączy. Nie mam teraz czasu na zabawę w ściąganie podsufitki, poczekajmy na opinie Mariusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślę Wasze informacje do serwisu. Mam nadzieje, że ktoś się nad tym pochyli i będzie zainteresowany rozwiązaniem równie mocno jak my.

A tak przy okazji to mogą mi w serwisie aktywować opcję domykania szyb w czasie deszczu ? Standardowo jej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłano do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogą mi w serwisie aktywować opcję domykania szyb w czasie deszczu?

Pewnie, że mogą... Jak poprosisz... Pytanie tylko ile za to wezmą, bo standardy w ASO czasem dają dużo do życzenia, ale cenę mają zawsze "z górnej półki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Wiesz co znając ten salon / serwis to myślę że się bardzo mile zaskoczę, bo oni jak na razie zaskakują mnie tylko pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działa tak ze po zamknięciu szyb przez czujnik, zęby znowu działało, muszę włożyć kluczyk w stacyjkę

 

Mnie przy zaznaczeniu bitu opisanego jako 'permanent rain closing' pojawiły się problemy z komunikacją. Ale rain-closing działa przy polaniu wodą czy deszczu. Natomiast przed zaznaczeniem tego bitu w komforcie nic nie działało, mimo*że czujnik wykrywał wodę.

 

Dodatkowym efektem braku komunikacji jest fakt, że często mogę sobie świecić latarką i widzę w blokach nawet wartość*7, a oznaczenie 'leaving home condition' się nie zmienia na OFF, tylko zostaje ON - czyli czujnik widzi światło, ale je ignoruje, włączając reflektory główne. Bez sensu.

 

K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz. Nic to nie da, przynajmniej u mnie nic to nie dało. Wymieniałem też czujnik tylko na własna rękę i dalej raz na jakiś czas pojawia się ten błąd. Jak znajda rozwiązanie to się podziel informacja. Będę wdzięczny.

 

02071 - Lokalna magistrala danych

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 130

Przebieg: 224915 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2005.09.13

Czas: 31:63:63

 

Ramka zamrożona:

OFF

Napięcie: 12.85 V

OFF

ON

OFF

OFF

OFF

 

01520 - Czujnik rozpoznawania deszczu i światła (G397)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 2

Wew.licznik błędów: 130

Przebieg: 224538 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2005.09.13

Czas: 31:63:63

 

Ramka zamrożona:

OFF

Napięcie: 12.70 V

OFF

ON

OFF

OFF

OFF

 

Jarek - dostałem taką odpowiedz z serwisu:

"Dizękuje za przesłane informacje,

w poniższym opisie są dwa błędy jeden jest z lokalnej magistrali danych, drugi z samego czujnika.

W Pana samochodzie jest tylko i wyłącznie zapisany błąd z czujnika. Napięcie lokalnej magistrali zastało zmierzone i nie ma żadnych przesłanek ku temu żeby była ona niesprawna.

W związku z tym chcielibyśmy czujnik deszczu/zmierzchu w Pana samochodzie wymienić.

 

Pozdrawiam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz. Czyli wygląda na to że mam coś nie tak z tą magistrala danych. Miałem wymieniana szybę wiec pewnie coś się wtedy pochrzaniło. Jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie, byłeś przy tym jak to mierzyli? Chodzi mi głównie jakie wartości powinny być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, siedziałem grzecznie w bufecie. Ja też miałem wymienianą szybę, może ma to jakiś związek i z moim błędem. Szyba była wymiana w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba była wymieniana na taką samą czy inną, bo tam w czujniku koduje się chyba rodzaj szyby, jej kolor, przepuszczalność itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na gwarancji miałem wymieniany czujnik zmierzchu/deszczu. poprosiłem w serwisie o włączenie opcji domykania podczas deszczu. panowie włączyli, na FIS pojawiła się dodatkowa opcja RAIN CLOSED, ale niestety nie działa. Zostawiam uchylone okna, wychodzę zamykam samochód, wycieraczki w trybie auto, biorę do reki zraszacz w atomizerze pryskani na czujki i nic.

Czy musza być spełnione jakieś inne warunki aby działo tz np czas od wyjścia z samochodu musi wynieść XX minut, albo , nie wolno podchodzić z kluczykiem zbliżeniowym (mam Keliss), czy może trzeba przełącznikiem pomajtać przed wyjściem ..... ?

 

Nie będę się upominał w serwisie, że ma działać i już, bo nie płaciłem za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy musza być spełnione jakieś inne warunki aby działo

 

U mnie przełącznik wycieraczek nie musi być ustawiony w jakąś konkretną pozycję żeby domykanie zadziałało.Nie wiem jak z tym Twoim kluczykiem ... rozumiem że jak jesteś z nim w pobliżu samochodu to Ci go otwiera tak ?? Nie chce mi się teraz za bardzo iść sprawdzać ale wydaje mi się na 99% że auto musi być zamknięte żeby czujnik domknął szyby podczas deszczu więc może o to tutaj chodzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego. Byłem właśnie sprawdzić jak to działa dokładnie. Auto wcale nie musi być zamknięte, co więcej drzwi nie muszą być pozamykane (co moim zdaniem mija się z celem, ale tak to sobie ktoś tam wymyślił). Działa to u mnie tak samo w dwóch autach (Passat 2007 i Jetta z 2008).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obojętnie jakie ustawienie dźwigni wycieraczek, byle na FIS zaznaczy pozycje RAIN CLOSED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obojętne to tego nie sprawdzałem akurat. U mnie ustawiona jest manetka cały czas na auto tak samo włącznik świateł. Co do ustawień na fisie to ich nie mam bo w obu autach jest 1/2FIS i brak jest menu. Nie pamiętam dokładnie teraz, ale w komforcie jest chyba ustawienie ze ma być włączone na stałe (ta sama opcja co u Ciebie z poziomu zegarów). I teraz ważne!!! Jak już raz zamkną się szyby przez czujnik deszczu, a otworze je z pilota to już się nie zamkną. Żeby znowu zaczęły działać muszę włożyć kluczyk w stacyjkę, aż zapala się wszystkie kontrolki. Wydaje mi się ze to takie zabezpieczenie, żeby czujnik nie czuwał:) jak już raz zamknął szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i te w/w ustawienia pomogły

I jak rano też światła załączają sie wcześniej po znianie ustawień czulości czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisany problem z 1 postu powrócił. Wczoraj jadąc już po zmroku zauważyłem nagle krótki flash reflektorów (jeden) i migotanie lampek zlokalizowanych przy lusterku (tych które podświetlają przyciski oświetlenia wnętrza i diody świecące na z podsufitki na kokpit) Ona zaczęły mrugać tak jak by było tam zwarcie. Nie jest to uzależnione od drgań itd. Po kilku sekundach przestały i było ok. Po kilku minutach nagle zgasły (światłą świeciły normalnie) i kiedy w nie stuknąłem zaświeciły się. Wydaje mi się, że jest tam jakiś moduł ( w tej części gdzie schowek na okulary i to podświetlenie), który odpowiada za sprawę świateł.

Zbytnio mnie to nie martwi. Pojadę do ASO i niech działają. Mam przedłożoną gwarancję więc luz. Świadczy to tylko o niepotrzebnej wymianie czujnika zmierzchu poprzednio, bo to nie on jest przyczyną. Kto wie co znajduje się w podsufitce ? Jest tam jakiś moduł odpowiedzialny za pracę świateł i wycieraczek ?

A może coś czujnik wycieraczek szwankuje i ma wpływ na komunikację z reflektorami ? Te systemy są przecież powiązane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności