Skocz do zawartości
marecek

1.8 20V Turbo - rodzaje, modele, różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum szczegółowych informacji, więc pytam. Wiem, że silnik 1.8T montowany jest odkąd wyszedł model 3B. Jakie są odmiany tego silnika? Niby wszystkie 150KM, ale mają różne oznaczenia. AWT, AWL i wieeeele innych... W katalogach dopatrzyłem się co najmniej dwóch różnic - w AWT są seryjnie montowane platynowe świece, a starszych - te po 10zł za sztukę. Cewki też się różnią. Ale to by było na tyle z moich wiadomości - poszerzcie ten temat, jeśli możecie coś wiecej powiedzieć. Jak jest z turbiną, blokiem, awaryjnością - bo zakładam, że osprzęt elektryczny się różni i to mocno, skoro w trakcie produkcji silniki przeszły przeobrażenie ze sterowania klasycznego na szynę CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEB-ATW - silniki sa bardzo podobne. Ta sama pojemnosc (1.8), ta sama moc (150KM), ten sam moment (210Nm), te same parametry silnika, ta sama kompresja. Szczegoly tutaj http://volkswagen.msk.ru/engine/aeb_atw/aeb_atw_tech_data.pdf

Roznia sie:

:arrow: AEB

Montowany w okresie 08.97 - 08.99

Fuel Injection system - Motronic M3.8.2

Ignition system - Motronic M3.8.2

Emissions standard type - TLEV

Electronic Power Controller (EPC) System - no

Secondary air system - no

 

:arrow: ATW

Montowany od 09.99

Fuel Injection system - Motronic ME7.5

Ignition system - Motronic ME7.5

Emissions standard type - LEV

Electronic Power Controller (EPC) System - yes

Secondary air system - yes

 

AUG - AWM - te sie juz troche roznia. Pojemnoc ta sama (1.8), kompresja ta sama (9.3). Szczegoly tutaj http://volkswagen.msk.ru/engine/aug_awm/aug_awm_tech_data.pdf

 

:arrow: AUG

Montowany w okresie 05.00 - 10.00

Moc 150KM

Moment 210Nm

 

:arrow: AWM

Montowany od 11.00

Moc 180KM

Moment 225Nm

 

Byly jeszcze AWW, AWD, AWP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaki

mam pytanko czy masz może opis silnika 1.8 20v 99' APTkubelt,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik doladowany czy wolnossacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brath100

Czesc,macie moze opis silnika APU 1,8T 20V albo gdzie moge znalesc cos o tym silniku?Pozdrawiam :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaki
To jest silnik doladowany czy wolnossacy?

 

wlonossący 1,8 20v bez T symbol APT autko z 99'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

:arrow: AEB

Montowany w okresie 08.97 - 08.99

Fuel Injection system - Motronic M3.8.2

Ignition system - Motronic M3.8.2

Emissions standard type - TLEV

Electronic Power Controller (EPC) System - no

Secondary air system - no

 

Kuba, lekka poprawka,

AEB jest w moim z 02.97 ;-), a pewnie byly wsadzane wczesniej? moze 08. ale 96r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AEB jest w moim z 02.97 ;-), a pewnie byly wsadzane wczesniej? moze 08. ale 96r?

 

Hmm, pisze to wprost z manuali VW, sprawdzilem ponownie i jest tak, jak podalem. Nie wiem o co chodzi.

Mam takie informacje choc nie jestem ich az tak pewien, jak poprzednich. Sa niestety szczatkowe.

 

:arrow: APU

śr.cylindra: 81

skok tłoka: 86,4

Moc: 150KM

lata produkcji: >1/99

zapłon: Motronic ME

 

:arrow: APT

śr.cylindra: 81

skok tłoka: 86,4

Moc: 125KM

lata produkcji: >5/99

zapłon: Motronic ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Hmm, pisze to wprost z manuali VW, sprawdzilem ponownie i jest tak, jak podalem. Nie wiem o co chodzi.

 

 

czyli mam silnik z przedprodukcyjnej serii, tytanowe korbowody oraz kewlarowe pierscienie :616: powaznie to stawiam na blad, skoro wczesniej niewstawiali 1.8T AEB znaczy sie, ze ktos sie pomylil w manualu, bo przeciez juz w 1996 roku byly AEB i 1.8T ;-)

 

to Ty tez masz AEB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to Ty tez masz AEB?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

czytam tak o różnych oznaczeniach silników Pasków 1,8T i wychodzi na to że mamy:

 

AEB

APU

ATW

AWM

AUG

 

Osobiście jestem posiadaczem APU i chcę sobie poszukać oznaczeń części w jedynym obecnie sensownym i dostępnym katalogu części online:

http://www.xyrotr1.com/etka/

Niestety nie widzę tam APU.

Który w taim razie z wymienionych wyżej jest najbardziej podobny do APU i ewentualnie czym się róźni, żeby nie walnąć byka przy zamawianiu części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Koledzy AEB 1.8T robione były już w 96r. i są dość trudne do zdiagnozowania.Wiem to po sobie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może wie czy turbinę z silnika AWT nr 058145703N można zastąpić inną turbiną z innym oznaczeniem a konkretnie inna literka na końcu...np J czy L

z gory dziękuję za pomoc!

Edytowane przez marekdzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś może wie czy turbinę z silnika AWT nr 058145703N można zastąpić inną turbiną z innym oznaczeniem a konkretnie inna literka na końcu...np J czy L

z gory dziękuję za pomoc!

 

Ja w swoim AWT miałem oryginalnie z literką J. ETOS też pokazuje w tym silniku z literą J. Generalnie K03 jest zbudowana każda tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności