Skocz do zawartości
judam

Jakie pomysły na wakacje z malutkim dzieckiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacje się zbliżają i trzeba by było coś planować. Ale w tym roku po raz pierwszy będą to "rodzinne" wakacje. Do tej pory razem z żoną niezależni robiliśmy spontan. W tym roku razem z nami będzie nasz synek. W wakacje będzie miał już 13 miesięcy. Chcielibyśmy gdzieś jechać do Chorwacji, Włoch lub Hiszpanii. Pierwsza połowa lipca. Może ktoś też planuje taki wypad z malutkim dzieckiem ? A może ktoś już ten temat przerabiał i może udzielić cennych wskazówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś już ten temat przerabiał i może udzielić cennych wskazówek
ja w sumie to przerabiałem ale z żoną doszliśmy do wniosku że bezpieczniej będzie jechać nad Polskie morze i tyle bo jak by nie było jak się dziecko rozchoruje to normalnie się dogadzasz i wiesz co i jak a w obcym kraju to trochę nie bardzo ,po za tym nie wiadomo jak mały zniesie taką długą podróż ,my jak jechaliśmy pierwszy raz na wakacje z małą to miała 9 miesięcy i lubiła jeździć autem a spotkałem się ludźmi co jechali z dzieckiem do Niemiec i przez całą drogę dziecko płakało tak wiec dużo zależy od dziecka przynajmniej jest takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój synek jest przyzwyczajony do podróży samochodem. Jeździmy z nim często. Wszędzie jest zabierany i lubi jeździć, choć tak daleko jeszcze nigdzie nie byliśmy. Nad polskim morzem byliśmy w tamtym roku z nim a miał zaledwie 7 tygodni. To była jego pierwsza podróż ponad 300 km i zniósł to bezproblemowo :) Teraz to dla niego normalne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcielibyśmy gdzieś jechać do Chorwacji
jeszcze co do Chorwacji to jest temat gdzie ludzie piszą w jakim terminie jadą to tam poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się z młodym do Włoch w wakacje, teraz ma 6 tygodni i lubi jeździć. Plusem jest to że jadę do rodziny a wiec tylko sama podróż może być dla niego męcząca.

Jeżeli chodzi o jego spanie to wiadomo, fotelik. Karmienie - butelka i tak jak robię to teraz, termos z wrzątkiem plus zimna do rozcieńczenia.

Przebieranie małego w aucie lub na McDonaldzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

My z naszym małym w lipcu - będzie miał 14 miesięcy uderzamy do Chorwacji tylko oczywiście nocą.

podróż około 12-13 godzin powinien wytrzymać (nad Bałtyk 450 wytrzymał :) ) więc jeśli lubisz jeździć i wytrzymasz tyle to spokojnie uderzaj do CRO.

tylko oczywiście nie w środku sezonu (najlepiej koniec czerwca lub sierpnia) bo dla małego-ej będzie zbyt gorąco.

jak coś wal na PW to coś więcej napiszę o drodze i samym tam pobycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w samochodzie spędzam pół życia, rocznie robię różnymi samochodami około 100 - 150 tys km więc dla mnie to bezproblemowo.

A na jak długo jedziecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję Chorwację na początku czerwca, to mój pierwszy wypad w tamte rejony. Dziecko mam 2-letnie i ludziska dla dzieci polecają wyspę RAB. Podobno żadko spotykane plaże "piaszczyste" tam występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności