Skocz do zawartości
kamillo88

skrzynia biegów 1.9 tdi 6 biegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym zasiegnac opinni od was poniewaz wybieram sie na wymiane skrzyni do Emil-VW w Ostrowi Mazowieckiej i nie bardzo wiem jaka wybrac czy uzywana czy po regeneracji wypowiedzcie sie o tym zakladzie i jaka wybrac z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na ten nowy temat powie moderator bo były już podobne o naprawach skrzyń 6 biegowych.

Niestety te skrzynie 6 są dosyć awaryjne a szczególnie jedno łożysko, jego wymiana trochę kosztowna.

Z tych powodów chyba lepiej zakupić pewną zregenerowaną z jak najdłuższą gwarancją.

ps.

Poczytaj o wymianie na skrzynie DQS może cię to zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co na ten nowy temat powie moderator bo były już podobne o naprawach skrzyń 6 biegowych.
tylko że tutaj też jest pytanie o konkretny zakład a to trochę zmienia postać rzeczy co do samego zakładu to na forum jest jedna opinia http://forum.vw-passat.pl/threads/83678-Czesci-i-naprawa-VW-AUDI-SKODA-SEAT o ile to o ten chodzi a na necie to ma negatywne opinie na pewnym portalu o mechanikach a na przyszłość to wujek gogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te skrzynie 6 są dosyć awaryjne a szczególnie jedno łożysko, jego wymiana trochę kosztowna.

.

 

 

Różnie piszą jedni ze są wytrzymałe inni ze awaryjne moim zdaniem wszystko zależy od użytkowania danej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża powtarzalność awarii wskazuje jednak na niezbyt udana konstrukcję, zawsze wysiada łożysko na wałku atakującym i to wcale nie przy kosmicznych przebiegach, gdzie piątki śmigają praktycznie bezawaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam204 mozesz mi powiedziec co o tym warsztacie pisza ???? to gdzie zmienic skrzynie i skad ja wziac bo juz jedna kupilem i gorzej wyje niz ta moja stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam204 mozesz mi powiedziec co o tym warsztacie pisza ???? to gdzie zmienic skrzynie i skad ja wziac bo juz jedna kupilem i gorzej wyje niz ta moja stara

 

Kamillo88 powiem Ci że i ja miałem problem ze skrzynią - wyła. Na szczęście mój mechanik ma znajomego który od 2ch lat naprawia te skrzynie i właśnie jemu podesłał moją. Łożysko nowe oryginalne, a nawet dwa łożyska były wymieniane. I jestem zadowolony. Osobiście radzę naprawić Twoją skrzynię niż kupować jakieś inne używki z brakiem pewności że za chwile to samo stanie się co z Twoją. Naprawiasz swoje - masz pewność i komfort na dłuugie jej użytkowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzeci naprawic swoja.ja zrobilem na wymiane ale teraz zaluje.2 jak zimny wchodzi ze zgrzytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zmieniona cisza jak makiem zasial koszt 2300 robilem w ostrowi u szymanskich spoko ludzie gwarncja na 12 miesiecy dzieki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynia zmieniona cisza jak makiem zasial koszt 2300 robilem w ostrowi u szymanskich spoko ludzie gwarncja na 12 miesiecy dzieki wszystkim za pomoc
O to okazja,ja swoją naprawiłem za ok.800zł z podróżą w ok.Kielc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze ze okazja tylko ze juz wymienilem i jest wszystko wporzadku a do kielc do zbyt daleko odemnie i by sie nie kalkulowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos rozmiar tego łożyska atakującego do skrzyni 6 FRK ? albo rozmiary wszystkich łożysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktos rozmiar tego łożyska atakującego do skrzyni 6 FRK ? albo rozmiary wszystkich łożysk

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/83863-Rozwiazanie-problemu-z-6-biegowa-skrzynia-dla-silnika-130KM-AVF?highlight=frk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Odświeżę troche temat. Czy miałby któryś szanowny forumowicz możliwość sprawdzenia nr z etki na synchronizator 1-go biegu i 3-go?? Jest to skrzynia FRK, mam problem bo jak chce szybko włączyć jedynke to mi zgrzyta jak robie to powoli to jest cisza. 3-ci bieg ma znowu przy wrzucaniu takie zacięcie. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności