Skocz do zawartości
mm8255

rozrząd a data produkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem oryginalny rozrząd VW, data produkcji to 2011 rok, Czy jest to pełno wartościowy rozrząd? Konkretnie chodzi mi o pasek bo wiadomo przeleżał w magazynie, natomiast powiedziano mi że paski mogą być magazynowane do 5 lat... czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski mają zalecaną datę ważności do której mogą być używane, dokładnie tak jak z jedzeniem.

Możesz je kupić na samym końcu i na własną odpowiedzialność zadecydować czy użyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski należy zamontować nie później niż 5 lat od daty produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca powiedział że 5 lat w magazynie i 5 lat na aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
data produkcji to 2011 rok
ogólnie nie jest jeszcze stary bez przesady. Ważność paska w tym przypadku to 2016 rok... co do jazdy jeszcze przez 5 lat to raczej odpada, po 10 latach stan gumy jest średni, ogólnie z doświadczenia to max 7 lat.

Na oryginale zawsze jest data ważności na pudełku jak i na opakowaniu paska - i to jest dopiero właściwa data. Bywa że obie daty się różnią nawet o 6 miesięcy.

 

Nie wiem czy widać data jest na opakowaniu paska 04.2016 i raczej bez tego opakowania nie kupować np. paski luzem tzn. pudełko jest tak zaklejone że tylko rozrywając daje się wyjąć pasek link zdjęcie rozrząd 038198119A

 

a teraz idą rozrządy z datą 04.2017

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrząd jest z hiszpani, tam jest tylko jedna data na pudełku i wszystko poza pompą w jednym pudełku

pozdrawiam

008.JPG

 

tak to wygląda jak na zdjęciu powyżej

Edytowane przez mm8255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozrząd jest z hiszpani, tam jest tylko jedna data na pudełku
niestety na rynek polski idzie rozrząd jak w moim załączniku. Co do rozrządów z hiszpanii nie wiem i niestety po samym pasku raczej daty nie odczyta. Ewentualnie można zerknąć na datę na napinaczu oraz rolce i liczyć że pasek jest z podobną datą lub że sprzedawca jest uczciwy.

 

 

Co do rozrządów z zagranicy, zastanawiam się ile taki rozrząd musi leżeć aby był aż nalot rdzy, data na pudełku też 2011 i sprzedawca też z allegro. A może to daty ważności ?

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/74/77/83/3074778373

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie może prozaiczne, ale jednak mam wątpliwości, ponieważ na zamówionym opakowaniu zestawu-kitu rozrządu widnieje data 12.02.2012r., a sprzedawca twierdzi, że to data produkcji, dlatego wolę się upewnić:

1337680645-IMG_2473.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności