Skocz do zawartości
ananbia

Passat b5 kombi Naprawa Rolety

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy można dostać sam uchwyt rolety? widziałem, że jest przykręcony na torxy sprężynka wypadła i osłona nie odbija, oraz czasami wypada i nie podoba mi się taka dziura ;p

 

znalazłem do Tourana, więc może i do Passata można dostać

http://allegro.pl/vw-touran-touareg-t5-uchwyt-zaluzji-bagaznika-i3640977266.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grooby

Dzięki wielkie za opis i fotki. Dzięki Tobie uratowałem roletę. Pozdro :) i duży browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje czy można dostać sam uchwyt rolety?

 

3B9867799B w ASO za ok. 20 zł w różnych wariantach kolorystycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem taki głupi albo nie wiem. Czytałem to ze 20 razy i dalej nic nie rozumiem. Siedzę nad tą roleta i nadal nie wiem jak to działa. Jak naciągnąć ten mechanizm ? Nie widzę, żeby cokolwiek było połamane i nie rozkminiam jak to w ogóle działa. POMOCY !

 

//edit: Już zrobiłem. Nie zauważyłem, że trzeba przewiercić i na sztywno zablokować ten czarny element.

Edytowane przez Passerati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy jak naciągnęliście sprężynę w swojej rolecie? Bo tu co kolega opisał w poście pierwszym do naszego modelu po lifcie nijak nie pasuje. U mnie pourywały się te" dzinksy" z obudowy co wchodzą do tulejki ale skleiłem i jest dobrze problem polega na naciągnięciu sprężyny-naciągnę z jednej strony założę obudowę i wystarczy lekko poluzować i d..a blada wszystko się odwija .Ma ktoś dobry patent na naciągnięcie?

 

 

Z tego co wiem to roleta jest taka sama w FL i starszych modelach porownalem swoja z fl mojego szefa i jest z zewnatrz taka sama ,takze pewnie kwestia naciagniecia ja naciagalem kilka razy ,bo tez mialem problem ,ale w koncu sie udalo troche cierpliwosci i kogos do pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to roleta jest taka sama w FL i starszych modelach porownalem swoja z fl mojego szefa i jest z zewnatrz taka sama ,takze pewnie kwestia naciagniecia ja naciagalem kilka razy ,bo tez mialem problem ,ale w koncu sie udalo troche cierpliwosci i kogos do pomocy

bebechy rolety przed liftem a po lifcie są zupełnie inne. Inne sa mocowania naciągu sprężynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość telna

super instrukcja - roleta zreanimowana, wielkie dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kichu63

Witam!

Właśnie jestem po walce z moją roletą od Audi A4 i wielkie dzięki za ściągę, tj. krok po kroku kolegi Andrzeja. Były małe różnice ale opis tylko pomógł.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomocne. Naprawiłem i ja swoją roletę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manual zajefajny, dzięki temu wiem jakie mam braki u siebie. Stąd pytanie czy nie ma ktoś w swoich gratach (bo czasem się je zostawia) tych trzech elementów zaznaczonych strzałkami na zbyciu?? Proszę na PW ;) Mam nadzieję że autor się nie obrazi że skorzystałem ze zdjęcia :kumple

roleta braki.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrzej, chciałem bardzo podziękować za ten manual. ;) Bardzo pomógł :kumple

 

Kilka prawd:

1.Faktycznie wnętrzności rolety przedliftowej nie pasują do poliftowej.

2.Można jednak zrobić mix i usunąć ten czarny element z kołpaka poliftowej i wtedy wszystko zaczyna pasować (oczywiście zakładam że montujemy ośkę z przedliftowej do poliftowej)DSC08949.jpg

3.Roleta z przedlifta pasuje do polifta.

Edytowane przez wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie reanimuję roletę i potrzebuje wymiarów sprężynki oraz tego czegoś co leci do przycisku (zaznaczone na czerwono)

30.jpg

Jak ma ktoś jakieś foto jak to wygląda też chętnie przyjmę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa-sam w/g twoich podpowiedzi naprawiłem roletę a znajomi mówili ze to nienaprawialne.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny poradnik :ok

Roletka naprawiona :marecek

Metodą chałupniczą, jako gniazda pod TORX użyłem kołka rozporowego 6mm, natomiast jako mocowanie poprzeczne "na stałe" użyłem małego wkręta. Trochę hałasuje przy zwijaniu, ale roleta działa jak należy. Po trzech latach zwisania na całej "rozciągłości", akceptuję tę drobniutką niedogodność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy poradnik jaki czytałem ! Dziękuję. Wszystko zrobione jak opisano w poradniku i roleta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/3497-Roleta-baga%C5%BCnika-w-kombi/page7

 

Post numer 137

Tym właśnie sposobem naprawiłem swoją roletkę w passat b5fl (2002rok)

Polecam zmienić tego gównianego torxa na normalną śrubkę na krzyżaka i przymocować ją do tej dorobionej blaszki. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako kolejna ofiara g..nianych plastików zastosowanych w rolecie. Chociaż wytrzymały od 1998 do 2015, więc może to niezły wynik. Oddałem do naprawy do mechanika. Po dwóch dniach odebrałem. Mechanik poległ. Na szczęście nie chciał zapłaty. Na nieszczęście porysowane plastiki. Nie wiem na jakim podłożu walczył, odstawił fuszerę, jak tak można? Ale wróćmy do powyższej instrukcji. Mając taki opis każdy może sam się uporać z problemem. Rzeczywiście konieczny jest torx T20 z otworem. Koszt 10 zł w Praktiker (OBI, JULA, szkoda gadać). Zrobiłem wszystko sam, roleta działa. Bardzo dziękuję za opis. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wszystko udało mi się prawie poskładać. Prawie ,bo niestety te "kołapaki" nie chcą się trzymać na bokach. Wszystko mi się przesuwa. Zaślepki przykręcone. Jakiś pomysł na to ? Czy rygle mają się chować po obu stronach rolety ?

Edytowane przez daro30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również wszystko udało mi się prawie poskładać. Prawie ,bo niestety te "kołapaki" nie chcą się trzymać na bokach. Wszystko mi się przesuwa. Zaślepki przykręcone. Jakiś pomysł na to ? Czy rygle mają się chować po obu stronach rolety ?

 

Rygiel ma się chować tylko po stronie przycisku. Powinno się wszystko trzymać kupy po prawidłowym złożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny poradnik,zrobiłem swoją roletę i wszystko działa wyśmienicie.Nie miałem kilku części ale wszystko z kompletowałem dzięki zdjęciom zamieszczonym. Polecam ten poradnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności