Skocz do zawartości
Duży

Organizacja VIII Ogólnopolskiego Zlotu Passatów

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze zapytanie wysłałem
Szerszeń, to się nie mailuje tylko dzwoni! Rzuciłeś propozycję, miejsce gut, tylko, że już takich napalonych organizatorów też raz mieliśmy i skończyło się zlotem w lesie, po "organizatorach" nie ma juz śladu na forum...

Zamiast tu pytać ilu chętnych się uzbiera to kontaktuj się z Dardim, Karolem, Blopem i pytaj co i jak.

może by przemyśleć zmianę terminu VIIIgo
Tyle, że tu jest ryzyko małej frekwencji. Zloty były dotychczas przed wakacjami - nawet jak ktoś już miał plany wakacyjne, to ten weekendzik przed zawsze można było wyskoczyć.

A po zmianie terminu może być: wyjeżdżam tu i tu, remontuję chatę i 100 innych powodów przeciw...

Mieszko to już sobie urlop w terminie zlotu w ubiegłym roku zaklepał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Duży zlot to nie spocik który można ogarnąć w parę dni. Organizatorzy muszą wiedzieć z czym to się je...A najlepiej podpytać innych którzy już organizowali.

 

 

Co do propozycji Deszczowego i wypowiedzi Dużego. Zgadza się może być mniejsza ale to zawsze coś. Tradycja została by zachowana choć w innym terminie i z mniejszą frekwencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak frekwencja to i koszty, i rezerwacja ośrodka tylko dla nas też stanie pod znakiem zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ostatnio nie był tylko dla nas i daliśmy radę. Rozumiem że piszemy tylko o Spale bo ja myślałem że a nóż może inny mniejszy ośrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a w razie czego to ten inny termin to kiedy by przypadał ??? bo w razie czego trzeba by troszkę pozmieniać plany życiowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,z miejscówką nie ma problemu,można znaleźć ośrodki w dobrych cenach i dobrym terminie.Najważniejsze jest to ,aby ktoś podjął się tego.Ale po co,skoro można przyjechać,obetrzeć rękawem usta i powiedzieć jak to było ujowo zorganizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,z miejscówką nie ma problemu,można znaleźć ośrodki w dobrych cenach i dobrym terminie.Najważniejsze jest to ,aby ktoś podjął się tego.Ale po co,skoro można przyjechać,obetrzeć rękawem usta i powiedzieć jak to było ujowo zorganizowane.

 

Święta prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Panowie,z miejscówką nie ma problemu,można znaleźć ośrodki w dobrych cenach i dobrym terminie.Najważniejsze jest to ,aby ktoś podjął się tego.Ale po co,skoro można przyjechać,obetrzeć rękawem usta i powiedzieć jak to było ujowo zorganizowane.

 

:lol opowiadali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wszyscy piszą, że może przełożymy zlot na inny termin i pojedziemy do spały. Rozumiem, że ktoś już się kontaktował z Dardim i że jest chętny? Bo jak na razie samo gadanie, a jak już zachodnio pomorskie chce ruszyć, to wszyscy zaczynają wybrzydzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie trzeba zrobić szybką sondę : robimy ogólnopolski u nas , tj. w zachodniopomorskim czy też zmieniamy datę , no i oczywiście na jaką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i wsadzę jeszcze raz kij w mrowisko. Poprzednim razem kiedy zabrałem głos w sprawie organizacji zlotu zostałem bardzo mocno skrytykowany:smutek. Jako osoba nowa na forum poczułem się dotknięty. Rozumiem. Chciałbym tego teraz uniknąć więc proszę, zachowajcie dla siebie wszelkie uszczypliwości.

Przechodzę zatem do rzeczy i stawiam pytanie. Pierwsze i najistotniejsze to - jak można zorganizować zlot ogólnopolski za pomocą "pospolitego ruszenia" ?:ocochodzi Dziesiątki ludzi ma się wypowiadać i składać propozycje miejsca i daty zlotu ? Przecież od dawna wiadomo, że jak jest dwóch Polaków to są trzy zdania. Organizacją tak poważnej imprezy z obowiązku powinny się zajmować np. osoby które szczycą się rangą "Opiekun regionu" i szefowie tego forum (tak piszę bo nie znam "struktury" własnościowej tego forum). Oni to powinni się spotkać lub "zdzwonić" itp. najpóźniej jesienią roku poprzedzającego zlot i podjąć w tej sprawie decyzję we własnym gronie. Jeżeli kilkaset "userów" będzie proponowało swoje "ośrodki" na zlot to do niczego to nie doprowadzi. Będzie całkowity chaos i "proces decyzyjny" może trwać nawet kilka lat ! Ktoś do mnie pisał, że na forum jest kilka tysięcy użytkowników. W moim przekonaniu i z tego powodu ktoś musi "odgórnie" zająć się tak dużą organizacją jaką jest zlot ogólnopolski. Wybrać wcześniej kilka miejsc na zlot, przedyskutować i wybrać najodpowiedniejszy. Potem można już "delegować" kilka osób aby zajęły się tematem i były odpowiedzialne za organizację i przebieg zlotu. Na przykład każdego roku w innym regionie Polski - żeby nie było nudno. Nie wierzę, że przy takiej ilości użytkowników nie znajdzie się kila osób w regionie aby zając się tematem.

Teraz taki mały przykład. Na jednym z for - klubów robią to w następujący sposób. Są tzw. "użytkownicy" i "klubowicze" oprócz tego "administracja" - czyli jakby zarząd - wybierany przez "klubowiczów" na Kongresie. Kongresy są 2-3 razy do roku. Najważniejszy to ten kilka dni przed rokrocznym zlotem ogólnopolskim (jest dużo czasu i odpowiednia atmosfera na dyskusje :drinks:). Tu zapada decyzja gdzie będzie się odbywał następny zlot ogólnopolski. Potem - do później jesieni jest ustalanie wszystkiego z ośrodkiem w którym będzie zlot. Około listopada ogłoszone jest na forum wszystko o zlocie i można się zapisywać, a nawet wpłacać wpisowe. To jest ponad pół roku wcześniej ! Można zaplanować sobie urlop czy wakacje rodzinne z wyprzedzeniem.

W sumie to nie powinienem już zabierać w tej sprawie głosu. Krytyka która spadła na mnie po propozycji miejsca na zlot w Warce była ogromna. OK, zgadzam się - miejsce słabe bo mało miejsc pod dachem, ale uwierzcie zlot wtedy sie odbył i był bardzo fajny (dobrze, że nie padało ). Ja nie chcę wam wchodzić w paradę i organizować wam/nam zlot (za malo ludzi znam i nigdy na zlocie vw-passat.pl nie byłem). Jednak pomimo bardzo krótkiego stażu zdążyłem znaleźć tu kilka fajnych osób. Pech chce, że prawie każdy jest z innego miasta. Dlatego ciągle drążę temat zlotu licząc, że w taki sposób ( i w fajnych okolicznościach :alko) miałbym szansę ich spotkać "na żywo". W moim odczuciu szanse na organizację Z.O. w tym roku są minimalne, ale jednak nie całkowicie stracone. Trzeba po prostu wziąć dupę w troki i zabrać się do roboty. Pozdrawiam wszystkich :ok. Piotr

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaryzykuję i wsadzę jeszcze raz kij w mrowisko. Poprzednim razem kiedy zabrałem głos w sprawie organizacji zlotu zostałem bardzo mocno skrytykowany. Jako osoba nowa na forum poczułem się dotknięty. Rozumiem. Jest tu bardzo dużo młodych osób - im krytykowanie przychodzi łatwo i szybko (też miałem 20 kilka lat ). Chciałbym tego teraz uniknąć więc proszę, zachowajcie dla siebie wszelkie uszczypliwości.

Zostałeś skrytykowany, gdyż oferujesz ośrodek, który nie jest w stanie pomieścić ludzi. Nie dlatego, że jesteś nowy. Widzę też, że uderzasz do mnie, ale co miałem zrobić, jak zacząłeś się plątać w tym co piszesz, z jednej strony pisałeś w 90% to co ja, tylko innymi słowami, a z drugiej strony krytykowałeś mnie za taką postawę :zeco Zauważyłem też, że zaraz po sprzeczce włączyłeś pokazywanie wieku w profilu :hyhy ale mniejsza o to, było minęło. Nie wracajmy do tematu.

 

Co do organizacji zlotu, jak widzisz miał być, tfu MA BYĆ to już ósmy zlot i poprzednie siedem nie wymagało takich rozwiązań. Fakt, w tym roku się trochę pokiełbasiło, nie wiem czy widziałeś, że była oferta zlotu już pod koniec 2012r, jednak tak się ułożyło, że osoba (która nie raz czy dwa organizowała zlot na tym forum) nie jest w stanie teraz tego ogarnąć. Stąd właśnie jest takie zamieszanie. To o czym Ty wspomniałeś wiązało by się z tym, że trzeba by było znaleźć na stałe parę osób, które zajmowały by się tylko organizacją zlotu. Wiąże się to z tym, że zlot by musiał odbywać się co roku w tym samym miejscu. Mówisz o kongresach, ale przecież taki kongres to mini zlot, który też trzeba zorganizować, a nie każdy z administracji ma czas, żeby cały wolny czas poświęcać na forum.

 

 

Co do Twojej propozycji zlotu, wspominałeś, że masz jeszcze parę ośrodków, które by się nadawały, a wymieniałeś tylko ten jeden (nie wiem czy miałbyś z tego jakieś profity - nie wnikam). Jeśli na prawdę chciałbyś zorganizować zlot w swojej okolicy, to może podaj ofertę któregoś z tych pozostałych ośrodków, może ludziom się spodoba :) Ważną sprawą jest to, by każdy był zakwaterowany w domku/pokoju, a nie pod namiotem. To nie jest VWmania czy Nysa, tutaj ludzie przyjeżdżają z rodziną, rok temu bylo sporo dzieciaków. Jakbyś sobie wyobrażał takie 3letnie dziecko śpiące w namiocie podczas deszczu?

 

I taka rada, nie bierz do siebie wszystkiego, co ludzie piszą na forum. Wiadomo, przez neta każdy jest odważny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez neta każdy jest odważny

Święte Słowa:lol Zachodniopomrskie się zaofiarowało to trzeba dać im szanse a nie narzekać:ocochodzi:lol:lol:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej propozycji zlotu, wspominałeś, że masz jeszcze parę ośrodków, które by się nadawały, a wymieniałeś tylko ten jeden (nie wiem czy miałbyś z tego jakieś profity - nie wnikam). Jeśli na prawdę chciałbyś zorganizować zlot w swojej okolicy, to może podaj ofertę któregoś z tych pozostałych ośrodków, może ludziom się spodoba :) Ważną sprawą jest to, by każdy był zakwaterowany w domku/pokoju, a nie pod namiotem. To nie jest VWmania czy Nysa, tutaj ludzie przyjeżdżają z rodziną, rok temu bylo sporo dzieciaków. Jakbyś sobie wyobrażał takie 3letnie dziecko śpiące w namiocie podczas deszczu?

 

 

Mówisz i masz. W ubiegłym roku byłem na zlocie w tym oto ośrodku w Żywcu. Miejsce sprawdzone, uczestnicy byli z rodzinami i nikt nie narzekał

http://www.hoteldebina.pl

Dwa lata temu byłem na zlocie w Malborku. Tu może miejsc pod dachem mniej, ale nie wiem ilu tych miejsc tak naprawdę jest nam potrzebnych. Trzeba to najpierw określić.

http://www.osir.malbork.pl

Tylko znów nie krytykujcie, że są tam też pola namiotowe. To znów są przykładowe miejsca, ale byłem tam na zlotach i dobrze się bawiłem.

Te przykładowe miejsca zlokalizowane są w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Przecież część ludzi pojedzie na zlot z rodzinami, a im trzeba też zorganizować jakąś rozrywkę na te 2 dni. Od razu zaznaczam nie mam żadnych profitów polecając te ośrodki.

Wracając do Twojego pytania o możliwość polecenia miejsca na zlot w mojej miejscowości. Niestety Warszawa to chyba ostatnia możliwa lokalizacja na zlot (nie będę pisał dlaczego - każdy wie). Tak jak wielokrotnie pisałem. Jeśli będzie jakakolwiek inicjatywa organizacji zlotu na - powiedzmy - Mazowszu - chętnie i bez interesowanie pomogę.

I na koniec ostatnia sprawa. Informację o swoim wieku miałem ukrytą (może przez nieuwagę). Wieku się nie wstydzę - prawdziwe życie zaczyna się po 40-tce :marecek. Zobaczycie sami !

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dużo piszesz ale tylko piszesz...Masz ochotę się podjąć organizacji ?? To się zdeklaruj, bo jeśli tylko piszesz to nie jesteś w niczym lepszy od pozostałych piszących których to zanegowałeś że tylko na pisaniu się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów się zaczyna.

 

---------- Dodano o 10:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:19 ----------

 

Kolego dużo piszesz ale tylko piszesz...Masz ochotę się podjąć organizacji ?? To się zdeklaruj, bo jeśli tylko piszesz to nie jesteś w niczym lepszy od pozostałych piszących których to zanegowałeś że tylko na pisaniu się skończy.

 

Tego w 2013 na pewno nie, ale mogę pomóc. Co będzie dalej - czas pokaże. Napisz co Twoje posty wnoszą do sprawy ? - nic. Tylko krytyka. Od "Moderatora" oczekiwał bym więcej "merytoryczności".

Tak jak ktoś napisał. Może zostać w tym roku przy propozycji zlotu w Wisełce, a tam właśnie może być ustalane co będzie w 2014 roku.

Proszę nie róbmy znów pyskówki.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ten przywilej że mogę pisać czy moje posty coś wnoszą czy nie a tobie nic do tego. Lejesz posty słowotoku które nic nie wnoszą do tematu. Umoralniać nas nie musisz. I nie odbieraj tego jak krytyki ewentualnie możesz jako konstruktywną.

 

---------- Dodano o 10:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:35 ----------

 

Dla mnie koniec dialogu. Starczy już tego spamu tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umoralniać nas nie musisz. I nie odbieraj tego jak krytyki ewentualnie możesz jako konstruktywną.

 

---------- Dodano o 10:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:35 ----------

 

Dla mnie koniec dialogu. Starczy już tego spamu tu.

 

Nawet nie mam zamiaru, ale jeśli tak twierdzisz....

Dla mnie temat zamknięty - w tej kwestii.

 

Miłego dnia życzę

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego dużo piszesz ale tylko piszesz...Masz ochotę się podjąć organizacji ?? To się zdeklaruj
Napisz co Twoje posty wnoszą do sprawy ? - nic. Tylko krytyka. Od "Moderatora" oczekiwał bym więcej "merytoryczności".
Jakiej merytoryczności? Rzuciłeś propozycję miejsca i zadeklarowałeś chęć organizacji. Miejscówkę odrzuciliśmy, więc Twoje dalsze wywody, na ilu, jakich i gdzie zlotach nie byłeś są tu zbędne.

Jakoś siedem naszych zlotów się odbyło i wystarczą nam dotychczasowe doświadczenia do zorganizowania kolejnego.

Także albo zaproponuj kolejne miejsce do rozważenia, albo już tylko obserwuj wątek i czekaj na rozwój sytuacji, bo pomysłów typu "kongres" raczej nie zaczerpniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o usunięcie - wymoderowanie wszystkich moich postów w tym wątku.

 

Przechodzę na "obserwację". Nie chcę aby znów moje wypowiedzi zaogniały i tak nie wesołą sprawę z organizacją zlotu. Ewentualnie zrobię to sam, ale proszę o to moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności