Skocz do zawartości
qweluke

Powypadkowy B5 :(

Rekomendowane odpowiedzi

Auto dzisiaj poszło za 5 000 co jest chyba dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że wg ubezpieczalni warte było 3 400...
Powiem tyle ze cena 5 koła to zaje... cena . Ogladałem kilka dni temu paska 2002r 130 koni 6 biegów i duzo mniej rozbitego jak twój za 5 koła. Silnik był na chodzie do wymiany blotnik, maska, drzwi , podłuznice całe. . tak ze wydaje mi sie ze te 5 tys to bardzo dobrze wziąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, w tym przedziale cenowym nie dostanę nic z rodziny VW z takim rocznikiem i wyposażeniem, inna sprawa że te ich silniki MultiJet cieszą się b. dobrą opinią.. nie wiem jak reszta :P

 

@capslock82, też wydaje mi się, że dobra cena :)

 

na oku obecnie mam dwa

http://otomoto.pl/fiat-bravo-1-9-jtd-120-km-klimatronic-C26276749.html

http://otomoto.pl/fiat-bravo-klimatyzacja-116-km-multijet-C27551319.html

 

Jutro je jadę oglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro je jadę oglądać
Z racji tego, że jeździłem Bravo, mało bo mało to w tej cenie zdecydowanie wybrałbym Peugeota 308!

Dużo wygodniejszy, małe spalanie itp itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jamlukas

Witam :) Jestem na tym forum nowy. Jak myślicie warto naprawiać ? I na ile wycenilibyście ewentualny remont?

DSCF5291.jpg

DSCF5268.jpg

DSCF5269.jpg

DSCF5277.jpg

DSCF5278.jpg

DSCF5287.jpg

DSCF5302.jpg

Edytowane przez jamlukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie warto naprawiać ?
Raczej nie. Drzwi są najmniejszym problemem, ale już podłoga, słupek "A", to kosztowne naprawy. Rok 97 to już leciwe auto, sprzedaj i dołóż tyle, ile by wyniosła naprawa, a otrzymasz rok 2002 np. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to tak przyfandzolił w te drzwi ??? Moje zdanie jest takie same jak kolegi wyżej, te drzwi to pikuś ale ta podłoga to już grubsza sprawa.

Sprzedaj i kup nowszego i sprawa załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie naprawa nie opłacalna szczególnie że dostał na próg, podłoge i słupek przy szybie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wrzucić go na ramę i naciągnąć. Słupek chyba cały?! Poduszki tez całe?

 

Nowe drzwi, nowy boczek i kawałek progu. Jak by się uparł to w tysiaku się wyrobi ze wszystkim.

 

Drzwi w kolorze 200zł, próg 50zł, jakieś pierdoły 100zł reszta robota

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wrzucić go na ramę i naciągnąć. Słupek chyba cały?! Poduszki tez całe?

 

Nowe drzwi, nowy boczek i kawałek progu. Jak by się uparł to w tysiaku się wyrobi ze wszystkim.

 

Drzwi w kolorze 200zł, próg 50zł, jakieś pierdoły 100zł reszta robota

Kwestia, czy nie będzie zostawiać 4 śladów po tej naprawie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia, czy nie będzie zostawiać 4 śladów po tej naprawie

Nie będzie.. Jak postoi na ramie u dobrego mechanika to będzie wszystko dobrze. Dostałem kiedyś strzała w moim poprzednim B3, uszkodzenia były podobne tylko z drugiej strony, nawet większe bo jeszcze słupek B był naruszony i bez problemu mi gościu auto zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie

 

ALLIANZ samochód wycenił na 13,400PLN

Wrak samochodu na 3,400 PLN

Co razem daje 16,800PLN

 

Samochód sprzedałem na otomoto za 5000PLN + 350 fele, co daje +1850

 

Czyli razem 18650PLN

 

Napisałem odwołanie, przeliczyli, policzyli i wyliczyli, że doddzą do w/w kwoty 1213 PLN jednak jako, że auto było sprowadzane to odliczają sobie 615PLN co daje +598

 

Czyli razem 19248PLN

 

Troche jeszcze im pomarudziłem i dali od siebie jeszcze 200PLN :)

 

Czyli razem 19 448 PLN

 

Teraz czekam jeszcze jedną firmę która zajmuje się odszkodowaniami, będziemy się starać coś wyrwać z zadość uczynienia za powstałe krzywdy oraz na NW z pracy.

 

Dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie zastanawiam się nad Bravo II

 

To ty nie wiesz, że nie kupuje się aut na "F"???

- Fordów

- Fiatów

- i Fszystkich Francuskich ;)

 

To już nawet nie chodzi o markę, tylko o segment. Przesiadka z segmentu D na C (a tak na dobrą sprawę nadmuchane B) to nie będzie zbyt budujące doświadczenie. Mam już w swoim doświadczeniu taki downgrade i dziś wiem już, że o ile nie zmuszą mnie do tego okoliczności, to nie zejdę poniżej segmentu D. Wolę starsze auto, ale ma być co najmniej segment D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowałem się na Renault Megane III z połowy 2010 roku (coś z czerwca czy września).

Silnik 1.5 dci (bez filtra cząstek stałych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Renault Megane III
Wielka tajemnica ile dałeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, żadna :)

za samochód dałem 27000 + 1000 za alusy

z tego co pamiętam samochód ma:

- kolorowa nawigacja

- czujnik zmierzchu

- czujnik deszczu

- halogeny

- ABS

- ESP

- wspomaganie kierownicy

- zestaw głośnomówiący / bluetooth

- klimatronic dwustrefowy

- autoalarm

- centralny zamek

- tempomat

- coming/leacing home (zapalanie świateł po wyjściu z samochodu)

- 4x elektryczne szyby

- poduszki powietrzne

- wielofunkcyjna kierownica (będzie wymieniona na sportową, sprzedający wymieni mi ją na taką z laguny GT - http://bi.gazeta.pl/im/3/5610/z5610143Q,Wszystko-pod-reka---na-kierownicy-przyciski-do-sterowania.jpg )

- isofix

- koła 17" (na samochodzie teraz są 15" zimowe)

 

Jak tylko już będzie 'na gotowo' to umawiam się na przyciemnianie szyb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halogeny

 

Mój 126p `94 miał już światła halogenowe...

 

isofix

 

Od 2006 wszystkie nowe samochody są wyposażone w Isofix...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pikopiko no widzisz, a aveo z 2011 moich rodziców nie ma ani halogenów ani isofix ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 126p `94 miał już światła halogenowe...

światła przeciwmgielne/halogeny po co się czepiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej pikopiko... widzę, że tu też się czepisz. Najmądrzejszy w każdym temacie i w tym też.

Ja uważam, że Łukasz dał dobre pieniądze, za niestare auto w dodatku fajnie wyposażone. Czy to źle? No chyba, że powinien zostać wyklęty, za to że zdradził Paska ;)

No i czy to straszny grzech, że wymienił w wyposażeniu to czy tamto??? Jak by wymienił silnik, wycieraczki, czy światło stopu, to by można pożartować, a tak?

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest niebita meganka z 2010 z tym wyposażeniem to warto...

niestety dla sprzedających stare powiedzenie o samochodach na F, a szczególnie francuskich pokutuje...

ja mam jeszcze na podwórku C5 z 2003 z 3.0V6 w full wyposażeniu, w regulowanym pneumatycznym zawieszeniu Hydro3+ w automacie z prawdziwym przebiegiem 140kkm i jak mi takie różne kupcy dają po 12k bo to panie awaryjne i więcej nie wart bo za tyle to pełno na otomoto to wole mieć to na podwórku na wyjazdy weekendowe niż oddać..... a to po prostu po drodze płynie... aż czasami żałuje że pasek nie ma takiego zawieszenia.... co do wyposażenia to brałem paska prawie golca ze sprawdzonego żródła i jak to się mówi za pół ceny (bez uwag o pseudo okazjach u handlarzy... 4 lata stał u mnie pod domem tylko nie ja jeździłem więc nawet wiem gdzie przede mną jeździł i gdzie był serwisowany) to wiem co mam i musiałem się przyzwyczaić, że to jest roboczy wół do jeżdżenia do pracy i nie mam aż takich ambicji jak niektórzy na forum (nie chcę nikogo obrazić jakby co ,podziwiam wszystkie mody i ich wykonawców..) ale doposażenie do poziomu cytryny byłoby zbyt dużym wyzwaniem (przede wszystkim finansowym) dla mnie więc mam jak mam.............. a do tych co nie lubią samochodów na F to może czasami, przy pewnych modelach pora zmienić zdanie... chociaż chyba nic mnie nie przekona do forda.... chyba, że w rodzinie trafiły się takie egzemplarze, jak jeżdzą OK., jak coś padnie to tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności