Skocz do zawartości
qweluke

Powypadkowy B5 :(

Rekomendowane odpowiedzi

@Dival, to sa kołpaki :)

@wjurekw a orientujesz sue ile mniej wiecej moge dostac za tego passata? tzn ile finalnie tak +/- moge miec na rece kasy?

bo na allegro chodza od 15-22k :\

 

Który rok tego Passata i jaki silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie jest:

 

 

Samochód

B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młode autko........Kurcze z PZU byś wyrwał 15 tyś jak nie lepiej za całkowitą szkode.

Ale tak jak mówie wsuń w kieszeń z 200 zł gościowi jak przyjdzie ogladac szkode .I pogadaj konkretnie z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca był w zeszlym tygodniu. W piątek dostałem do niego maila o szkodzie całkowitej.

Teraz czekam na wycenę z ubezpieczalni.

Faktycznie w grudniu wymieniłem VACU pompe i dałem naprawić misę olejową... postaram się załatwić na to faktury i dalej z nimi walczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młode autko

 

10 letnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie ci pierwsza wycena napisz odwołanie ze za mało i opisz dlaczego, jak ostatnio w firmie u mnie była szkoda dostawczego to napisali odwołanie i z 600 zł zrobiło sie 7000 tys + auto zastępcze na 3 tyg( wynajeli z eylozyczalni i przedlozyli fv. Szkoda samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze z PZU byś wyrwał 15 tyś

chyba dawno temu nie aktualizowałeś wiedzy na temat szkody całkowitej... Nie wiecej niż 70% wartosci pojazdu, z odliczeniem wartości pozostałych elementów "istotnych" przy passacie/a4/berlingo itd(podobna wartość) to ok MAXYMALNIE 8-9tys zł... z autopsji wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no więc odpisali mi...

 

Uprzejmie zawiadamiamy, że po rozpatrzeniu wniesionych roszczeń o odszkodowanie za szkodę powstałą w dniu

22.02.2013 z tytułu ubezpieczenia Direct - MOTOR OC przyznajemy odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu VOLKSWAGEN

PASSAT w wysokości: 13769,00 PLN (słownie: trzynaście tysięcy siedemset sześćdziesiąt dziewięć złotych)

według wyliczenia w załączeniu.

 

Uzasadnienie

Likwidacja szkody została przeprowadzona zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003r.o ubezpieczeniach obowiązkowych,

Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z dnia 16 lipca

2003r., nr 124, poz. 1152).

Wypłata odszkodowania z tytułu szkody całkowej której wartość określono w korespondencji wystosowanej w dniu 08-

03-2013r.

 

 

Jeżeli ujawnione zostaną nowe okoliczności i fakty mające istotny wpływ na ustalenie odpowiedzialności lub rozmiar szkody

lub gdy Ubezpieczający, Ubezpieczony lub Uprawniony z umowy ubezpieczenia są niezadowoleni z niniejszej decyzji, mogą

oni zgłosić do Towarzystwa swoje odwołanie za pośrednictwem jednostki organizacyjnej Towarzystwa, w której

kompetencjach leżało rozpatrzenie sprawy.

Jednocześnie informujemy, że powództwo o roszczenie wynikające z umowy ubezpieczenia można wytoczyć albo według

przepisów o właściwości ogólnej (sąd powszechny rzeczowo właściwy dla siedziby Towarzystwa w Warszawie) albo

przed sąd rzeczowo właściwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby Ubezpieczającego, Ubezpieczonego lub Uprawnionego

z umowy ubezpieczenia.

 

Wartość samochodu wyliczyli na 16,800PLN.

 

Jak powinienem napisać odwołanie?

Samochód mam ubezpieczony w UNIQUA na 22,000

Dodatkowo samochodu z takim samym wyposażeniem jak mój nie znajdę w tej cenie jaką oni wyliczyli.

[0]=2005&a_text_i[1][1]=2005&a_text_i_enabled[1][0]=1&a_text_i[4][0]=19900&a_text_i_enabled[4][0]=1&a_text_i[4][1]=210000&a_enum[199][2]=2&a_enum[16][2]=2&a_enum[13][2]=2&a_mask[2][1]=1&a_mask[2][2]=2&a_mask[2][8]=8&a_mask[2][131072]=131072&a_mask[2][64]=64&a_mask[2][262144]=262144&a_mask[2][16]=16&a_mask[2][524288]=524288&a_mask[2][1048576]=1048576&a_mask[2][16384]=16384&a_mask[200][1]=1&a_mask[2][1024]=1024&a_mask[2][32]=32&a_mask[2][512]=512&a_mask[2][2048]=2048&a_mask[2][4]=4"]link

Cena waha się od 20,000 - 24,000.

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mało Ci troche dali .ja bym robił odwolanie.

I zrob tak jak Ci mowie.

 

---------- Dodano o 14:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:20 ----------

 

chyba dawno temu nie aktualizowałeś wiedzy na temat szkody całkowitej... Nie wiecej niż 70% wartosci pojazdu, z odliczeniem wartości pozostałych elementów "istotnych" przy passacie/a4/berlingo itd(podobna wartość) to ok MAXYMALNIE 8-9tys zł... z autopsji wiem.

 

no......ja też miałem 2 autopsje i wiem.:dance

 

---------- Dodano o 14:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:20 ----------

 

10 letnie....

 

ojtam nie jest aż tak stare......:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat.jpg

 

Mi za te uszkodzenia wypłacono 6130 zł odszkodowania.. Nie obyło się bez batalii i interwencji rzecznika praw ubezpieczonych. Autko jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz odwołanie, ze proponowana kwota nie wystarczy na pokrycie wyrzadzonej szkody, zdarzenie miało miejsce nie z Twojej winy. Napisz ze nie masz auta, chore dziecko i zaraz będzie 18k + niej wezmą auto na platformę i pozostałe 4k dopłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]98800[/ATTACH]

 

Mi za te uszkodzenia wypłacono 6130 zł odszkodowania.. Nie obyło się bez batalii i interwencji rzecznika praw ubezpieczonych. Autko jak w opisie.

 

Toś pięknie zarobił :aniolek taka naprawa to koszt 1000zł a 5 koła masz w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zł to chyba ledwo na lakierowanie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toś pięknie zarobił :aniolek taka naprawa to koszt 1000zł a 5 koła masz w kieszeni.

Chodziło mi o to że kolega pół przodu nie ma, ot takie porównanie. A tak nawiasem to naprawa kosztowała 2500, no w 3000 sie zmieściłem całkiem ( z wymianą dwóch kłapiących dolnych wahaczy ) ;)

A tak sumie malowanie wyniosło coś około tej kwoty (1000zł).

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto dzisiaj poszło za 5 000 co jest chyba dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że wg ubezpieczalni warte było 3 400...

Napisałem jeszcze odwołanie od kwoty jaką wycenili samo ubezpieczenie (13 400) - zobaczymy co napiszą.

 

Obecnie zastanawiam się nad Bravo II, dokładniej jedno z tych aut

http://otomoto.pl/fiat-bravo-panorama-navi-1-9tdi-C28168434.html

http://otomoto.pl/fiat-bravo-1-6-120km-elegance-gwarancja-C28179838.html

 

Jutro jadę go pooglądać :)

 

P.s.

Ile mogę wołać za te alusy?

P1230295.jpg

P1230273.jpg

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile mogę wołać za te alusy?

Właśnie dzisiaj kupiłem takie felgi z oponami Continentala (5,5mm bieżnika) za 950zł komplet. Uważam, że to bardzo dobra cena. Za same felgi z lekkimi obcierkami na allegro wołają około 900-1000zł plus przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie zastanawiam się nad Bravo II

To ty nie wiesz, że nie kupuje się aut na "F"???

- Fordów

- Fiatów

- i Fszystkich Francuskich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i folkswagenów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i folkswagenów...

Robisz nadinterpretację i szerzysz wrogą propagandę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty nie wiesz, że nie kupuje się aut na "F"???

- Fordów

- Fiatów

- i Fszystkich Francuskich

uprzedzony jesteś i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności