Skocz do zawartości
kowalny

Nie działa BT w navi odpowiednik RNS 510 made in China

Rekomendowane odpowiedzi

Też podłączam się pod temat bo od pewnego czasu mam wielkie myślenie i nic z tego mojego myślenia nie wynika.

Otóż mam w samochodzie zamontowaną chińszczyznę, taki odpowiednik RNS 510 i nawet to się sprawdza z jednym wyjątkiem. Nie mogę uruchomić Bluetooth. W urządzeniu BT jest włączone, niebieska ikona na wyświetlaczu jest i miga cały czas. Wygląda na to że BT jest gotowy do parowania. Szkopuł w tym że telefon nie odnajduje BT z tego urządzenia. Próbowałem kilkoma telefonami. Bezskutecznie.

Jeżeli BT w urządzeniu nie jest walnięte (najprawdopodobniej jest) to co może być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawienie widoczności BT w navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie widzę w menu BT urządzenia takiej opcji jak ustawienie widoczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a instrukcji obsługi nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli BT w urządzeniu nie jest walnięte (najprawdopodobniej jest) to co może być przyczyną???

Panowie moduł BT to jest jakby nie patrzeć swojego rodzaju karta sieciowa. I jako taka powinna posiadać swój zarejestrowany mac addres. To po pierwsze. Po drugie urządzenie musi być zakwalifikowane jako zgodne ze standardem BT co kosztuje parę kilo dolarów. Resztę sobie dopowiedzcie

tu można sprawdzić czy urządzenie jest zgodne ze standardem BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cn-zhongzhou.com/car-dvd-player-for-vw-zz-2728g.html

 

To moje coś (na fakturze mam oznaczenia ROF 2011) jest podobne do tego co pod powyższym linkiem, a na pewno menu jest takie same przynajmniej z wyglądu. I gdy mi to montowano to BT złapało połączenie z telefonem montera. Wtedy oczywiście nie było żadnego parowania z telefonem.

Mam wrażenie że chociaż na ekranie wyświetla się klawiatura, ikony wł/wył. itp. to cały ekran jest "martwy". Mogę w niego nawet walić nawet młotkiem a nic się nie dzieje i nie ma sygnału akustycznego"bip".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy oczywiście nie było żadnego parowania z telefonem.

A trzeba było.

Jeżeli masz sprzęt na gwarancji to najlepiej podjedź i reklamuj. Jeśli nie to gorzej. Ale podjechać i poprosić o sparowanie i tak możesz.

Moje osobiste zdanie jest takie, że jeśli kupować jakąkolwiek chińszczyznę to tylko w USA i w sklepie, który mieści się na terenie USA. Między innymi właśnie ze względu na zachowanie standardów.

 

Spróbuj sparować z jakąś starą nokią, albo jakimś chińskim klonem iphona :). Jeśli to nie zadziała to pewnie bt jest jednak walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to mi wyszła ponad pół roku temu. Trochę daleko mi jechać z taką drobnostką bo to ponad 300 km w obie strony. Stara Nokia 2680 też nie widzi BT urządzenia. Za cienki jestem w temacie żeby cokolwiek autorytatywnie twierdzić ale mam takie wrażenie że zawiesiło się oprogramowanie w części obsługującej BT co jest raczej mało prawdopodobne bo pozostałe funkcje (radio,navi itd.) działają. Zrobię reset i zobaczę co z tego wyniknie bo ponowne programowanie radia na pewno.

A swoją drogą to coś kupowałem z pełną premedytacją za cenę w jakiej chodziły RNS 510 bo ma jedną zaletę. Jest na Win CE6 i każdy system Navi na karcie SD się odpala.:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bo ma jedną zaletę. Jest na Win CE6

No toś poszedł po bandzie.

 

Skoro to cudo działa na windzie to BT jest prawie na bank sterowane przez ten wspaniały niezawodny system z samymi zaletami. Spróbuj sparować telefon z poziomu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wykonaniu to się nie da. :rumieniec Nawet nie jarzę co to znaczy sparować z poziomu windowsa. No cóż, nikt nie jest doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę inaczej napiszę. Posiadam radio JVC z możliwością podłączenia Bluetooth ale zewnętrznego i dopiero po podłączeniu zewnętrznego "czytnika" pod USB w radiu łącze się telefonem z radiem . Trochę dziwnie to napisałem ale chyba każdy zrozumie :)

Radio moje ma możliwość łączenia się poprzez Bluetooth z np telefonem ale potrzebny jest czytnik USB Bluetooth. :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym moim wynalazku jest wbudowany moduł BT z mikrofonem wewnętrznym włącznie. Teoretycznie po włączeniu BT telefon powinien go wykryć. A u mnie tego nie robi i nie jest to wina telefonu bo próbowałem na kilku. Po włączeniu ikona BT na ekranie jest, ale miga.

Jest jeszcze jedna możliwość. W ustawieniach ogólnych jest pozycja"steer setting" po wciśnięciu której wyskakuje okienko z różnymi dziwnymi ikonami. Są tam też ikony zielonej i czerwonej słuchawki. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ale spróbuję tym się w sposób rozważny pobawić. Mam taką złudną nadzieję że tu jest pies pogrzebany tj. zablokowana funkcja BT. Jak to nie pomoże to moduł BT dla mnie jest umarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba w ustawieniach "uwidocznić" urządzenie? Masz do tego instrukcję, bo w necie nie ma online? Względnie możesz zrobić fotki tego co ekran wyświetla jak naciśniesz ikonkę "bluetooth".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ze sprzęta wyciągnij wyciągnij zasilanie, może wróci do ustawień fabrycznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie, powrót do ustawień fabrycznych czy odłączanie zasilania (konkretnie odłączenie akumulatora na kilkanaście godzin) nic nie daje.

Instrukcji obsługi tego konkretnego oprogramowania w necie nie znalazłem ale jest bardzo zbieżne z dwoma innymi które z netu wyszperałem. I stoi tam czarno na białym że nie ma funkcji ukrywania. Albo BT jest włączony i jest widoczny albo wyłączony i wtedy siłą rzeczy go nie widać w telefonie. Przerobiłem praktycznie wszystkie możliwe warianty ustawień BT i ustawień ogólnych urządzenia bez pozytywnego efektu. Gdy BT jest wyłączony to nie ma na ekranie niebieskiej ikony, gdy włączam pokazuje się niebieska ikona któracały czas miga. I w żaden sposób nie jestem w stanie sprawić żeby nie migała bo wtedy prawdopodobnie BT byłby widoczny dla telefonu.

 

http://gms.pl/media_library/2013/1/7/135755102541.pdf

 

Procedura aktywacji powinna być podobna do tego co podaje instrukcja pod powyższym linkiem. Tylko że u mnie to nie chce zatrybić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, czytam tę instrukcję i chyba prościej się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to jest bardzo proste ale niestety nie u mnie. Nic to. Intryguje mnie tylko co oznacza migająca niebieska ikona BT. W materiałach Nokii podają że jest to gotowość do parowania. A u mnie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek zrób jeszcze jedną rzecz. Przybliż telefon maksymalnie do radia. dosłownie na kilka cm. Oczywiście tą stroną na której ma nadajnik BT. Dioda ma mrygać, tym się nie przejmuj. I weź mimo wszystko jakiegoś mądrego niech sprawdzi czy czasem windows nie namieszał i nie wyłączył BT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będę musiał zrobić bo sam nic więcej nie wymyślę. A tak przy okazji. W telefonach ikona BT miga podczas wyszukiwania urządzeń pokrewnych. Sprawdziłem empirycznie. Przez analogię wygląda na to że ten mój wynalazek cały czas wyszukuje sam będąc niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Peyinga i u mnie też jest wbudowany BT. Tylko, że ja musiałem przy pierwszym połączeniu z telefonem wpisać kod(4 cyfry). U mnie też mrugała kontrolka BT i wtedy szukał telefonu. Gdy znalazł pokazało się okno do wpisania kodu. Nie kombinowałem tylko wpisałem "fabryczny" zarówno w radiu jak i w telefonie-też żądał podania kodu(to właśnie nazywa się "parowanie"). Od tej pory "widzi" TYLKO mój telefon. Może spec, który Tobie montował i testował na swoim telefonie też wpisał kod i dlatego tylko tego speca telefon może działać z Twoim radiem. Swoją drogą dziwne, że nie chce "parować się" z Twoim telefonem, gdyż po wykryciu innego urządzenia BT powinien poprosić o wpisanie kodu. A może trzeba najpierw usunąć poprzedni telefon z radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności