Skocz do zawartości
blaks16

Analiza logów silnik ahu

Rekomendowane odpowiedzi

To może coś w elektryce. Zanika masa, albo wilgoć w kompie.

Jak już odpalisz na zimnym i zgasisz go po chwili to później jak zapala?

Czyli pompa podmieniona i ten zawór też?

Może trzeba by spróbować podać paliwo z butelki od razu do pompy, żeby sprawdzić czy to nie wina powietrza w układzie.

 

Pomiar sprężania robiony był na ciepło czy na zimno po dłuższym postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz odpali i zaraz zgasze to odpala bez problemu do momentu az całkiem wystygnie jakies 8-10 h stania sprezenie nie wiem jak było mierzone bo to mechanik mierzył pod czas tego krecenia jest czarna chmura za autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność, że nowa pompa też nie jest zużyta? Była wyciągnięta ze sprawnego silnika, którego widziałeś przed rozbiórką? Jeśli kompresja jest ok a jest, to pompa jest do weryfikacji na stole pomiarowym oraz wtryski do sprawdzenia na maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa wyciągnięta z sprawnego silnika a po 2 nie wierze ze 2 różne pompy były by w tym samym stopniu zużyte po założeniu 2 pompy nie było ani poprawy ani pogorszenia końcówki wtrysków zakładane nowe+ ustawianie ciśnienia dodam ze potrafi zapalić czasami dobrze a czasami tragicznie przy tej samej temperaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po kolei eliminować w tym przypadku.

Może podmień ten nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko przydał by mi sie jakis mechanik ogarniety bo sam nastawnika nie podmienie bo nie mam z kat a u 2 ostatniech to wymieniłem pompe za 700 zł i wtryski za 800zł. 1,5 tysiaca wydałem a poprawy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 2 pompa była z nastawnikiem? Skoro już takie inwestycje zrobiłeś bez skutku to ja obstawiam układ elektryczny - komputer lub słaba masa gdzieś w wiązce. Pisałeś że masz teraz ori kości w sterowniku, czy aby tam coś przypadkiem nie styka? Jakiś zimny lut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompa była z nastawnikiem a jak myślisz gdzie można szukać słabej masy a zimne luty to tylko wymiana kompa żebym tylko miał z kat go podmienić ale będę próbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że coś jest z kompem, dlatego że ta dawka również nie jest odpowiednia.

Może podstawki w ecu od kości nie stykają, bo zapewne masz je wlutowane podczas robienia chipa.

Ale to tylko moje podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jest seria wienc raczej nie był lutowany ale zimne luty moga byc poszukam cos na podmianke moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam jeszcze jedno pytanie który pin w wtyczce od pompy wtryskowej podaje napięcie na nastawnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupy: 004,001,004,001 - http://vaglog.rtnet.pl/blaks16_120296.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/blaks16_120297.html

 

Czy możecie spojrzeć na log 004 podczas odpalania wyprzedzenie kontu wtrysku zadany jest 9.9 a aktualny 0.0 czy tak powinno być podczas odpalania????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest poprawnie.

Wyprzedzenie kąta wtrysku w actual zmieni się dopiero jak pompa wytworzy odpowiednie ciśnienie, które spowoduje wyprzedzenie kąta wtrysku - w trakcie kręcenia rozrusznikiem lub po odpaleniu silnika. Dlatego też reguluje się statyczny kąt wtrysku aby start silnika nie był koszmarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze myślałem ze w tym tkwi problem ale jednak widzę ze nie dobra będę szukał dalej

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności