Skocz do zawartości
peter181

Prośba o analizę logów 1,9TDI AFN po wymianie rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o analize logów samochód po wymianie rozrządu i czyszczeniu turbo samochód od czwartego biegu i 3tys obrotów tak jakby nie miał mocy a jego max to 170km/h przed wymiana rozrządu spokojnie mógł 200km/h i przyśpieszenie zupełnie inne silnik AFN

Dynamiczne:

Log (0 - 003)

Log (1 - 001)

Log (2 - 004)

Log (3 - 008)

Log (4 - 011)

Log (5 - 000)

Log (6 - 010)

 

statyczne MB:

Log (0 - 000)

Log (1 - 004)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 013)

Log (5 - 007)

Log (6 - 023)

Log (7 - 018)

 

 

statyczne BS:

Log (0 - 000)

Log (1 - 003)

Log (2 - 011)

Log (3 - 004)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz tnie dawkę i kąt wtrysku do poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wyżej napisał , wstępnie ją wyczyść , jak nie pomoże to wymiana tnie dawkę paliwa od ~2,2 tyś. obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje a co do czyszczenia to aceton? jak w poście o czyszczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są preparaty typowo do przepływek ~20 zł. albo do czyszczenia gaźników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety muszę odnowić , przepływka wyczyszczona dokładnie kąt wtrysku poprawny 50-53 co jeszcze mogę sprawdzić bądź zrobić żeby mój paszczak się rozpędzał jak należy ?

 

---------- Dodano o 01:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:10 ----------

 

jeżeli potrzeba jutro zrobię dodatkowe logi podajcie tylko jakie , Wiele czytam już na forum problemów i może to jakieś podciśnienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepływka wyczyszczona

a sprawdzony pomiar dynamiczny w logu gr.3 , bo może być czysta a będzie mierzyć tak samo i zatem tylko wymiana i przy okazji filtr powietrza jak dawno zmieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filter 5 dni temu zmieniony zrobię loga na przeplywke i napisze co i jak a n75 jest dobry? i dolot szczelny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu logów wyszło że dalej dawkę tnie jednak wymiana mnie czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam bo w ten sposób z każdego trupa przepływki (zabrudzonej mechanicznie) można wycisnąć ostatnie soki i będzie działać ale po każdym rozwiercaniu wstępnego otworu powiedzmy o średnicy 1 mm na większą średnicę (jeśli na wstępnym otworku wartości z MAF'a nie będą jeszcze oscylowały w prawidłowym zakresie i nadal będą zaniżone) loguj dynamicznie grupę 010 lub jak wolisz po dwie łącznie czyli 003 z 011 i 008 z 010 by nie przesadzić ze średnicą otworka a aby wartości masy zasysanego powietrza zgrywały się z wartościami jak przy całkowicie sprawnej przepływce. Oczywiście warunkiem jest sprawnie działający układ regulacji ciśnienia doładowania turbo - z tym akurat nie masz problemu więc tylko wierć !

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko od siebie że cholernie trzeba uważać i bardzo delikatnie wiercić - dotkniesz płytki z przepływki, rozruszasz za mocno plastik na łączeniu obudowy z tą płytką i będzie całkiem uwalona,

tu masz po PL

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=61186&sid=a8903cab0e7fbb04608e53c509815245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie wartości są na sprawnie działającej przepływce w 100% ?? i zabieram się za wiercenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wykonałem otwór fi 3mm i jest syto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzesadziłeś z tym otworem bo widać to w Twoich logach. Ciśnienie doładowania 2300 mbar a przepływka pokazuje 1250 mg/skok - taką wartość powinna pokazywać przy doładowaniu rzędu 2500 mbarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje żeby nie przesadzić ciekawe ile na takim modzie pochodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... nie miał mocy a jego max to 170km/h przed wymiana rozrządu spokojnie mógł 200km/h i przyśpieszenie zupełnie inne silnik AFN

 

Teraz spróbuj:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jutro test mam nadzieję że wróci do normy i będzie wymiatał:P jak już wszystko będzie ok to może jakiś virus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności