Skocz do zawartości
zielonyB5

Czy kogut policyjny z allegro łamie prawo?

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie ma ona doświadczenie - teoretyczne czy też praktyczne ?

 

:hmm potrzebujesz coś jeszcze wiedzieć czy tak tylko zagaiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał grzywnę i zabrali mu właśnie taki niebieski kogucik, tłumaczenie nic nie pomogło, całkiem o nim zapomniał i walał się w bagażniku, do tego był nawet niesprawny. Jak coś to mogę podpytać o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm potrzebujesz coś jeszcze wiedzieć czy tak tylko zagaiłeś ?

 

Podeprzyj to konkretem a nie zamknięciem sprawy w postępowaniu mandatowym bo to akurat dla mnie nie jest adekwatnym rozwiązaniem sprawy. Gdyby sprawą zajęło się BSW (a potrafią podrążyć sprawę, to sprawca tego "wykroczenia" z powodzeniem stałby się ofiarą przekroczenia uprawnień konkretnych f-szy, którzy tę sprawę w takim trybie "rozwiązali". Za kartą zapoznania się z ... (bo co chwilę to nowe ustawodawstwo jest podawane i trza być na bieżąco albo przynajmniej podpisać o ile jest przedlożone przed twarz i czasu nie ma na faktyczne zapoznanie się z treścią aktu prawnego).

Tak dla ciekawostki podam jedynie, że f-sze na www.ifp.pl sami nie wiedzą za co w tym konkretnym przypadku mają karać "pseudo posiadaczy" tych niefortunnych urządzeń a jeśli chcesz być ich reprezentantem to pozdrawiam gorąco :**** blada znaczy tych karających.

Na dobrą sprawę to kogo Ty reprezentujesz - tych nieudaczników, którzy np. reprezentując Polską Policję zakupili urządzenia typu ELRAD itp. nie mając świadomości (lub mając i działając wbrew oobowiązującym przepisom oraz w konsekwencji w celu wzbogacenia się ...), że te urządzenia nie są zgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem czy jak bo ja już mam wątpliwości kto nami kieruje i do jak bzdurnych poleceń (i czyich) się dostosuje ?

Napiszę wprost - mało nam debili ? - prostujemy prawo pod nowych jego użytkowników czy też twórców - ?

W jakiej Ty formacji pracujesz i na jakim stanowisku, skoro wypowiadasz takie dyrdymały ?

Jak patrzę na rozwój a raczej "zwój" tej i innych formacji to chętnie się przyłączę do górników i przedstawicieli innych podobnych zawodów by z nimi walczyć o "normalne" a nie wyimaginowane zapędy kogoś kto chciałby "tym" sterować a zwłaszcza z "daleka".

P.S.

Pewnie jak to przeczyta jakiś debil sygnowany w tej naszej "twórczej" instytucji to albo pozbieram swoje zabawki i pójdę do domu albo wyślą mnie na front wschodni do "Iraku" i trafi mnie "przypadkowa" kula jakiegoś (o dziwo Persa - bo to przecież wschodni front a nie ferie zimowe) i pójdę papa.

P.S. Gdyby moje wypowiedzi czasami kogoś rozśmieszyły lub były wręcz rozmymłane (czyt. zmienione) to znaczy to tylko tyle, że ktoś maczał palce w tym bym ośmieszony został specjalnie. Cóz takie moje a raczej "nasze Polaków prawo" :cenzura Pozdrawiam Tych, których jeszcze ta dyspersja nie dotknęła :zabanowany:

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pohamuj trochę język. Dyskusja niech się toczy ale bez zbędnych epitetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podeprzyj to konkretem a nie zamknięciem sprawy w postępowaniu mandatowym bo to akurat dla mnie nie jest adekwatnym rozwiązaniem sprawy. Gdyby sprawą zajęło się BSW (a potrafią podrążyć sprawę, to sprawca tego "wykroczenia" z powodzeniem stałby się ofiarą przekroczenia uprawnień konkretnych f-szy, którzy tę sprawę w takim trybie "rozwiązali". Za kartą zapoznania się z ... (bo co chwilę to nowe ustawodawstwo jest podawane i trza być na bieżąco albo przynajmniej podpisać o ile jest przedlożone przed twarz i czasu nie ma na faktyczne zapoznanie się z treścią aktu prawnego).

Tak dla ciekawostki podam jedynie, że f-sze na http://www.ifp.pl sami nie wiedzą za co w tym konkretnym przypadku mają karać "pseudo posiadaczy" tych niefortunnych urządzeń a jeśli chcesz być ich reprezentantem to pozdrawiam gorąco *** blada znaczy tych karających.

Na dobrą sprawę to kogo Ty reprezentujesz - tych nieudaczników, którzy np. reprezentując Polską Policję zakupili urządzenia typu ELRAD itp. nie mając świadomości (lub mając i działając wbrew oobowiązującym przepisom oraz w konsekwencji w celu wzbogacenia się ...), że te urządzenia nie są zgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem czy jak bo ja już mam wątpliwości kto nami kieruje i do jak bzdurnych poleceń (i czyich) się dostosuje ?

Napiszę wprost - mało nam debili ? - prostujemy prawo pod nowych jego użytkowników czy też twórców - ?

W jakiej Ty formacji pracujesz i na jakim stanowisku, skoro wypowiadasz takie dyrdymały ?

Jak patrzę na rozwój a raczej "zwój" tej i innych formacji to chętnie się przyłączę do górników i przedstawicieli innych podobnych zawodów by z nimi walczyć o "normalne" a nie wyimaginowane zapędy kogoś kto chciałby "tym" sterować a zwłaszcza z "daleka".

P.S.

Pewnie jak to przeczyta jakiś debil sygnowany w tej naszej "twórczej" instytucji to albo pozbieram swoje zabawki i pójdę do domu albo wyślą mnie na front wschodni do "Iraku" i trafi mnie "przypadkowa" kula jakiegoś (o dziwo Persa - bo to przecież wschodni front a nie ferie zimowe) i pójdę papa.

P.S. Gdyby moje wypowiedzi czasami kogoś rozśmieszyły lub były wręcz rozmymłane (czyt. zmienione) to znaczy to tylko tyle, że ktoś maczał palce w tym bym ośmieszony został specjalnie. Cóz takie moje a raczej "nasze Polaków prawo" Pozdrawiam Tych, których jeszcze ta dyspersja nie dotknęła

 

Kolego widzę że nadal nic do ciebie nie dociera. Aby rozwiać twą frustrację proponuję abyś napisał maila do eksperta z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o antyradary to nikt z Was nie ma racji bo:

 

Nie można ani używać, ani przewozić w samochodzie o ile jest "gotowy do użycia". Czyli np. możesz przewozić zapakowany w pudełku w bagażniku, nie możesz wozić rozpakowanego na siedzeniu pasażera.

 

A w sprawie kogutów i takich tam to z przytoczonego paragrafu wynika że... Można sobie go interpretować w zależności od humoru. Zależy od policjanta/sędziego o czym wielokrotnie słyszymy że jeden sad orzekł jedno a drugi co innego. Pytanie znajomych policjantów o interpretacje przepisów jest totalnie bez sensu właśnie z tego powodu. Sam spotkałem się z teoria że dzieci nie wolno przewozić na przednim siedzeniu w żadnej sytuacji (czyli nawet w foteliku, ani przodem gdy jest airbag, ani tyłem gdy nie ma airbaga) i wśród policjantów słyszałem całkiem rozbieżne opinie a wszystko zaczęło się od tego jak któryś policjant widzac fotelik na siedzeniu znajomej pouczył ja że "za to jest mandat jeśli byłoby w środku dziecko". Nie napinajcie więc nadmiernie zwieraczy.

A osobiście uważam że sprawa wyglda podobnie jak z antyradarami.

 

EDIT:

 

Gdyby było inaczej wyobrażacie sobie jak taki towar by można transportować? Samolotami? Statkami? Ewentualnie na piechotkę w plecaku? Bo już ani motocyklem, ani samochodem nie bardzo bo by można dostać madat ;) już widzę blokadę dróg na tira przewożacego dostawę kogutów :D Zamawiasz koguta ale niestety kurier zostaje zatrzymany i zamówiony produkt zarekwirowany :D

Edytowane przez Ajku
taki tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności