Skocz do zawartości
black1985

Zablokowanie napinacza w ADR ??

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,mam takie pytanie.Lańcuszek zmienia fazy rozrządu tak, a ten czujnik z tyłu to jest Halla tak? Do niego dochodzi kostka na dwa piny.Z tego co sprawdziłem to na kostce jest 'PLUS" drugi nie ma minusa,czyli po zadziałaniu czujnika nastepuje przejście plusa przez czujnik i drugim przewodem wraca gdzieś tam dając sygnał do zmiany faz rozrządu tak? i samochód dostaje kopa. dobrze mówie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,mam takie pytanie.Lańcuszek zmienia fazy rozrządu tak, a ten czujnik z tyłu to jest Halla tak? Do niego dochodzi kostka na dwa piny.Z tego co sprawdziłem to na kostce jest 'PLUS" drugi nie ma minusa,czyli po zadziałaniu czujnika nastepuje przejście plusa przez czujnik i drugim przewodem wraca gdzieś tam dając sygnał do zmiany faz rozrządu tak? i samochód dostaje kopa. dobrze mówie?

 

Witam nie jestem do końca pewien , ale wcześniej opisałem działanie czujnika i jego budowę. Drugim przewodem sygnał nie wraca wydaje mi się ,że sygnał podawany jest z drugiego czujnika tego z przodu silnika. Sam czujnik napinacza jest cewką działającą jak elektrowłącznik. Zaznaczam ,że to tylko moje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł i jak teraz Twój silniczek chodzi ? Na pewno km naklepałeś to różnica jakaś bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł i jak teraz Twój silniczek chodzi ? Na pewno km naklepałeś to różnica jakaś bd

 

Siema trochę Km nalatałem silnik w sumie bez zmian, dalej trochę klekocze wycieków nie ma. Wymienili mi (w sklepie) te wadliwe szklanki , ale boje się zakładać bo firma ta sama , a uszczelka droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w trakcie reanimacji napinacza , na razie nie będę się rozpisywał co i jak . Potrzebuje pilnie info na temat wartości zasilania cewki napinacza. Interesuje mnie wartość tylko na włączonym zapłonie - przy 2000obr i 3500obr. Bardzo bym prosił kolegów ,żeby pomierzyli na swoich motorach i jak najszybciej napisali. Dzięki i pozdro

 

Tak na marginesie napinacz zamiennik za 600zł właśnie dokonał żywota.

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem w trakcie reanimacji napinacza , na razie nie będę się rozpisywał co i jak . Potrzebuje pilnie info na temat wartości zasilania cewki napinacza. Interesuje mnie wartość tylko na włączonym zapłonie - przy 2000obr i 3500obr. Bardzo bym prosił kolegów ,żeby pomierzyli na swoich motorach i jak najszybciej napisali. Dzięki i pozdro

 

Tak na marginesie napinacz zamiennik za 600zł właśnie dokonał żywota.

a jaki zrobiłeś przebieg na zamienniku jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 15000 te zamienniki to szajs mój dzwonił tydzień po wymianie a teraz to już masakra. Ponawiam prośbę o pomiary napięć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności