Skocz do zawartości
savoldelli

Instalacja pompowstyskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem mechanikiem i nie znalazłem na forum dobrej porady do tej pory...

Chodzi o błąd pompowtryskiwacza nr 17675 (3 cylinder), błąd wyskakuje wporadycznie i zapala kontrolkę ESP.

Po wyłaczeniu silnika wszystko działa ok przez jakieś pare minut i potem błąd wraca. Auto nie wykazuje żadnych anomalii poza tym.

 

Jest dużo porad typu "sprawdz styki pompowtrysków", mam wrażenie że są to porady mechaników z dużym doświadczeniem bo po zdjęciu osłony silnika jedyne co widzę na wierzchu z instalacji to świece żarowe z prawej strony silnika których styki sprawdziłem przeciściłem ale nic nie dało.

Z tego co widzę po budowie samego wtryskiwacza to do niego dochodzi wtyczka, ale mam przez to rozumieć że mam zrzucać pokrywę zaworów ??

może ktoś wrzuci zdjęcie styków na forum, myśle że dużo osób by chętnie to zobaczyło czy sie za to zabierać :) czy zostawić auto w warsztacie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zdjęcia pokrywy się nie obejdzie, a chodzi o dociśnięcie końcówek wtyków.

tu jest z B6, ale specjalnie się jakoś nie różni, chodzi ci o to samo:

http://forum.vw-passat.pl/threads/129541-Wymiana-listwy-pompowtryskiwaczy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tego co widze to sprawa wymaga wypicia 2 browców :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po robocie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego browara przed robotą aby ręce się nie trzęsły :D

savoldelli robota jest prosta i spokojnie dasz sobie z tym radę. AVB ma tylko wygiętą rurę od kolektora ssącego tak jak mój ATJ a pod nią jest jedna śrubka od pokrywy zaworów i aby ją odkręcić ja używałem np. klucza fajkowego ponieważ jest do niej trudny dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelki to chyba trzeba nową dać, brać w ASO czy jakieś zamienniki są ok?

Wiecie jeszcze może który to 3 cylinder, od przodu auta patrząc to drugi czy trzeci :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelkę kup w aso bo zamienniki trzeba często wspomagać silikonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności