Skocz do zawartości
mirek7009

wycieraczki przód

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Podepnę się tu żeby nie tworzyć nowego wątku. Problem zaczął się ze starymi wycieraczkami i na jednej zauważyłem ,że pióro nadaje się do wymiany ..wymieniłem cały komplet na nowe BOSCHe a dziś przy próbie przetarcia szyb problem powrócił a polega on na tym, że nie zależnie jaki tryb wycierania szyby przedniej włączę wycieraczki przesuną się o jakieś 10cm staną a później wykonają ok 3-4 skoki po 1cm i zatrzymają się ..jakby nie miały siły wycierać dalej..mechanizm do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt nie miał takiego problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hanshubert

Problemem mogą być zacierające się ośki do których masz przykręcone ramiona wycieraczek.

Trzeba to zdemontować, wyczyścić i przesmarować jakimś smarem stałym.

Wpuszczenie odrdzewiacza i innych magicznych płynów nic nie da.

 

Takie problemy były popularne w golfach 4 i pochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie z tylną wycieraczką, też ciężko chodziła, aż w końcu się zatrzymała na amen. Przyczyną był skorodowany łącznik (rurka) łączący ramię wycieraczki z mechanizmem zębatek silnika. Po rozebraniu całości, wyczyszczeniu papierem ściernym rdzy i nasmarowaniu smarem "stałym", wycieraczka śmiga super. Mam fotki, miałem zrobić fotorelację z tej naprawy ale czasu mi brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

Podepnę się tu żeby nie tworzyć nowego wątku. Problem zaczął się ze starymi wycieraczkami i na jednej zauważyłem ,że pióro nadaje się do wymiany ..wymieniłem cały komplet na nowe BOSCHe a dziś przy próbie przetarcia szyb problem powrócił a polega on na tym, że nie zależnie jaki tryb wycierania szyby przedniej włączę wycieraczki przesuną się o jakieś 10cm staną a później wykonają ok 3-4 skoki po 1cm i zatrzymają się ..jakby nie miały siły wycierać dalej..mechanizm do wymiany?

 

Musisz rozkręcić silniczek i dokładnie przesmarować mechanizm. Tak jak napisał Nuitti jest tam sporo rdzy, która blokuje pracę mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx. to mi już dużo mówi :) poszperam jak się za to zabrać i w weekend jak czas pozwoli sobie podłubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się najpierw (póki jeszcze sklepy są otwarte) w ściągacz do wycieraczek, bez tego ciężko podejść bez "nerwa" do tematu. Może być taki za 10-20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam taki problem ze swoimi wycieraczkami. Że jak je uruchomię to czasami nie maja siły,ale nie zawsze. a czasami mam coś takiego że włączę na pierwszym zakresie chodzą dobrze ale jak wracają to zatrzymują się z 10 cm przed końcem potem idzie drugi impuls to dochodza do końca te 10 cm i ida do góry i znowu się zatrzymuja po pełnym obrocie w tym miejscu na 10 cm. Miał ktos kiedys cos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się do tematu. U mnie problem polega na tym że wycieraczki działają jak chcą tzn. chodzą normalnie nie zwalniają, ale czasami włączę najszybszy tryb pracy a one chodzą jak bym miał tryb czasowy lub na czujniku deszczu, zdarza się też że zatrzymują się na środku szyby po jakiś 10 sekundach dopiero ruszają dalej. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć ??

Bezpieczniki odpadają bo wycieraczki jak by nie było co jakiś czas działają :) mechanizm na 100 % nie jest zapieczony, chciałem poszukać jakiegoś przekaźnika sterującego wycieraczkami, ale nie udało mi się go namierzyć, jak by ktoś wiedział gdzie go szukać będę wdzięczny za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4.wyciągasz podszybie (tylko jedną część-lewą) może być ciężko bo siedzi w rowku ale do przeskoczenia

Tylko jak ? Szyba blisko, wszystko ciężko spasowane. Proszę o jakieś większe szczegóły wyjęcia podszybia bo walczę w tym już dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja wymieniam tylko same gumy (w wycieraczkach oczywiście ;)). Mam sprawdzone już drugi sezon. Po zimie znowu zmienię profilaktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniam tylko same gumy
Arek podeślij na PW jeśli możesz gdzie i w jakich cenach kupujesz same gumy. Jestem na etapie wymiany i zastanawiam się właśnie czy całe czy tylko gumy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dylemat co kupic czy valeo czy bosch?

Zdecydowanie bosch kolego, valeo nie ma oslonietej konstrukcji guma i ma tendencje do piszczenia. W Niemczech od dawna vw stosowal boscha jako zamiennik serwisowy, w Polsce bylo valeo bo bylo tansze ale od niedawna znowu jest bosch tylko jest drozej bo ok 150-160 zl a valeo bylo 110-120 zl. Ale w intercarsie maja boscha i po rabacie wychodzi ok 120zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

Mam znajomego w Katowicach co mi to wymienia, niestety nie chce zdradzić gdzie kupuje bo robi to zarobkowo. Jakbyś mieszkał blisko to nie było by problemu, ale chyba nie bardzo Ci po drodze. Ja płacę 20-25 od sztuki zależy czy przód czy tył. Próbowałem sam kiedyś kupić i wymienić to po 2 tygodniach je wywaliłem. Natomiast te od niego dają radę spokojnie na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miesiac temu kupilem na aledrogo komplet boscha przod +tyl za 128 zl jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jednak jak ma sie troche grosza to trza kupic boscha

 

No raczej. Cena za komplet (3 sztuki) na allegro, tak, jak pisze Tygrys - 128zł + 15zł wysyłka. Chyba nie ma się co bawić w marketowe marki, zbierające dobrze przez pół roku.

 

Mój komplet już do mnie idzie :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności