Skocz do zawartości
maciek34

Wysyp części na allegro z aut potestowych - o co chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu foteli do mojej b6 no i oczywiście dzwonie po różnych allegrowiczach którzy mają na ogół furę części do VW b6, b7, cc.

 

Najpierw w Poznaniu usłyszałem tą historię - "Panie jak vw wypuszcza jakiś nowy model, to pierwsze 2-3 tyś sztuk jest testowana a następnie rozbierana na drobne części bo nie może być dopuszczona do sprzedaży wie Pan bo to testowe egzemplarze. No i mamy stąd te części proszę bardzo komplet foteli z przebiegiem 2 tyś bo to z auta potestowego".

 

Myślałem ciekawe. Na fotach faktycznie części jak fabrycznie nowe.

 

Wczoraj dzwonie nad morze do darłowa i koleś mi znowu wyjeżdża że ma fotele z auta potestowego. Wcześniej jeszcze jeden w totalu już 3 firmy które mają praktycznie funkel nowe części i wszystko "z potestowych". Co jest jakiś masowy eksport potestowych passatów do Polski nastąpił???

 

Śmierdzi mi to jakąś lipą co nie ? :) Może "potestowe" = ktoś go zajumał w celach testowych i rozebrał na części ? :D

 

pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co przezylo dzwona idzie na sprzedaz w sumie polowa czesci na alledrogo jast z podobnego zrodla tylko czesc z nich byla z dzwona w kontrolowanym srodowisku...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ściąga takie auta ponad 10 lat.

A testy w fabryce to nie tylko dzwony. Takie auta nie mają nabitych numerów.

Nie mają też części wpływających na bezpieczeństwo, airbagów, absów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobrze ale odrazu tyle firm z polski współpracuje z nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym rodzaju :D

 

niezła rzeźnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się natknąłem na części z aut potestowych jak chciałem kupić jaśniejsze "drewno" lub "carbon" na konsolę centralną do mojego B6. Zastanowiło mnie właśnie to, o co chodzi z tymi autami potestowymi. Pewnie bym kupił te elementy, gdyby nie zaporowa cena - za wysoka jak na moją obecnie bezrobotno-zasiłkową kieszeń. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest chwyt reklamowy. I tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezła rzeźnia

normalne Polskie drogi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas normalne drogi, u nich poligon testowy...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko dobrze przemyślane. Jazda po Polsce to ostatni etap testu. Te które nie dadzą rady wrócić do Niemiec (większość) sprzedają na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tak dużo jest do sprzedaży w POlsce, bo żaden nie nadaje się do użytkowania po ostatnim etapie testó w POlsce, nie radze kupować i wierzyć w takie bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego tak dużo jest do sprzedaży w POlsce, bo żaden nie nadaje się do użytkowania po ostatnim etapie testó w POlsce, nie radze kupować i wierzyć w takie bajki.

rozumiem jakby to były elementy zawieszenia, czy jakieś inne wrażliwe na zużycie, ale to przeważnie są takie elementy gdzie zużycie nie jest nawet widoczne, auta są po małych przebiegach, na polskich szrotach częściej można znaleźć gorsze części niż te z tych aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Benek1

najważniejsze,że biznes się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, i to w sumie jest nagorsze, bo kompletnie sie nie spodziewasz takiej usterki, a już nie mówie o takich które w ogóle nie powinny się pojawić w przeciągu 10 lat użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wyrzucać dobre części skoro można sprzedać? :D myślę, ze warto zaryzykować i kupić owe części :D ale każdy ma swój rozum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności