Skocz do zawartości
michalzip

Naprawa świecącego kierunkowskazu po zamknięciu z pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu moje auto zaczęło się dziwnie zachowywać, po zamknięciu auta z pilota czasami stale świecił się kierunkowskaz. Po kilku krotnym otwarciu i zamknięciu problem znikał, ale powracał coraz częściej szczególnie zimne wilgotne dni. Ale stojąc pod sklepem mrygając sobie samochodem szlag jasny i krew nagła mnie zalała i postanowiłem coś z tym zrobić. Najpierw lektura forum. Znalazłem jakieś tematy że to przerywacz lub manetka (?!), wyjąłem przerywacz i przycisk od awaryjnych klik pilotem i kierunki mrugają czyli koledzy z forum byli w błędzie (ktoś napisał że elektryk mu to naprawił za 150zł). Chwila zastanowienia centralny = alarm czyli moduł komfortu. Dobrałem się do modułu kilka kliknięć i słychać cykanie przekaźnika z modułu.

Winowajcą jest przekaźnik w module V23072-C1059-A208 (może mieć też inne oznaczenie ale generalnie większość ma ten)

Niestety nowy można kupić gdzieś w usa za ok 40$, więc zacząłem szukać datasheet od w/w przekaźnika ale niestety to też jest problem. Ustaliłem że przekaźnik ma 2 styki zwierne i zacząłem szukać zamiennika. W Polsce jest dostępny o nr 4117UO20-12V (parametrami jest podobny do oryginału) niestety jest bez obudowy ale nóżki pasują idealnie i kosztuje 4zł.

Można go szukać na allegro pod hasłem "punto wspomaganie" bo też użyli tyco do wspomagania w punto i padają.

 

indeks.jpeg

Parametrami jest też bardzo podobny RA2-3082-15-1012

Jeśli ktoś z wawy lub okolic będzie go szukał niech napisze mi pw podam adres

 

Dobra dość opowiadania i bierzemy się do roboty

Potrzebujemy

 

Lutownice

Odsysacz

Przekaźnik 4117UO20-12V

Trochę chęci i ok 1 godziny

 

Musimy wyjąć moduł komfortu (o jego wyjmowaniu nie będę pisał bo chyba wszyscy wiedzą gdzie jest i jak się go wyjmuje)

Rozbieramy obudowę żeby się dostać do elektroniki

Przekaźnik który nas interesuje to ten zaznaczony na zdjęciu, musimy go wy lutować

2013-01-05 15.58.59.jpg

Oczyszczamy płytkę z cyny i kalafonii po czym wkładamy nowy.

2013-01-16 09.59.48.jpg

Lutujemy nóżki

2013-01-16 10.16.09.jpg

I idziemy sprawdzić czy wszystko działa, jak działa to składamy wszystko do kupy i cieszymy się nie denerwującym nas kierunkowskazem.

 

Na deserek macie zdjęcia starego przekaźnika. Wiadomo przekaźnik jest przewidziany na ileś tam cykli. Jeden styk po prostu się sklejał.

 

2013-01-16 10.22.07.jpg

2013-01-05 15.58.34.jpg

Edytowane przez michalzip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak szczerze? Gratuluję zapału. Ja bym pewnie zmienił komfort, ale szacunek że chciało Ci się bawić ;) Moje uznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oznaczenie przekaźnika w obudowie 4117US20-12V jest identyczny jak ten co użyłem tylko w obudowie.

 

Dziękuje. Tyle zapału wzbudziła we mnie myśl że po wymianie komfortu będzie trzeba wszystko od nowa kodować, więc stwierdziłem że łatwiej będzie sam przekaźnik wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun :)

Kurde ja mam coś podobnego, np. Jak zamykam auto, to mi raz mrugają awaryjne a raz nie. Nie wiedziałem co się stało, no i po pewnym czasie zauważyłem, że jak nie mrugną, to tylne drzwi zostają zamknięte chodzi mi tylko o prawą stronę. A czasami jak zadziała poprawnie, to wtedy mrugną.

Ostatnie czasy, to wogóle się rypie coś. Albo je otworzy i nie zamknie już. i muszę palcem wciskać, albo działa jak trzeba, albo działa ale na przekór.

Też swojego czasu tak działało, że jak pilotem np zamknąłem auto 2 raz, to sie tylne- prawe same otworzyły

Co to może być panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też swojego czasu tak działało, że jak pilotem np zamknąłem auto 2 raz, to sie tylne- prawe same otworzyły

Co to może być panowie?

 

mikrostyk w zamku na 99,9% , żeby zalać moduł to musisz się bardzo postarać , albo wozić pod wykładziną z 5 litrów wody

rozebrać drzwi , przelutować mikrostyki na płytce w zamku oraz wymienić ten co idą 2 kabelki do niego w zamku chyba że go jakoś rozbierzesz i wyczyścisz w środku. ale to nie temat o tym

 

gratuluje zapału autorowi i świetna robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem vaga i takie mi wyskoczyły błędy na centralnym

 

01038- Central Locking Thermal Protect

35-00--

 

00931- Locking Unit For Rear Right (F223)

27-00- Implausible Signal

 

 

To co tu trzeba zrobić?

 

Ogólnie nawet drziw nie moge otworzyć nie iwem co jest nie tak.

Edytowane przez buri2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też był taki problem z świecącym kierunkowskazem po zamknięciu auta ale znajomy wylutował ten przekaźnik o którym piszecie i wlutowął zwykły za 2.50 zeta i jakoś go tam podlutował diodą oporową żeby kierunki chodziły prawidłowo i śmiga do tej pory a było to dwa lata temu jesli macie problem z tym to podpytajcie jakiegoś elektronika i wam to ogarnie :) za śmieszne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat-b3

dobry wieczor mam taki problem ze po przekreceniu stacyjki swieci sie kontrolka od kierunkow a jak wlacze kierunek to mocniej sie swieci a nie mrygaja kierunki bo awaryjne normalnie dzialaja i mrygaja jaka moze byc przyczyna z tym prosil bym o przyczyne jaka moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności