Skocz do zawartości
wodzu997

Kontrolka ładownia gaśnie dopiero po dodaniu obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio padł mi alternator, zaprowadziłem do znajomego mechanika i zmienił mi na używany Miałem Valeo 120A, wszystko było ok, ale kontrolka ładowania gasła dopiero po dodaniu gazu do około 2000 obr/min. Jeździłem jakiś czas ale irytuje mnie to. Postanowiliśmy wymienić ponownie alternator tym razem założyliśmy Bosch 120A i objawy sa takie same, trzeba dodać gazu aby kontrolka zgasła a alternator zaczął ładować. Później na wolnych obrotach już ładuje. tylko się to dzieje zaraz po odpaleniu a później jest ok. Słyszałem o przewodzie od wzbudzenia, ale ponoć jak jest urwany to wogóle kontolka ładowania się nie świeci. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej taki objaw towarzyszy delikatnym przebiciem stojanu,ale w twoim wypadku to mało prawdopodobne,że dwa alternatory mają tą samą usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy koło pasowe alternatora jest takiej samej średnicy. Jak bedzie większe, to musi mieć wyższe obroty do wzbudzenia. Stąd ta przygazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz akumulator ? Nowy stary ? Ja mam stary akumulator i tak się dziej jak słabo kręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od roku w warunkach zimowych w 2.8, czyżby to jakiś problem w tym modelu? mam stary akumulator - to pewne, ale boję się kupić nowy, żeby go nie zniszczyć jeżeli wina leży po stronie alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator lub sam regulator napięcia alternatora - do wymiany :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś poradził sobie z problemem? I czy jest w stanie powiedzieć jak go rozwiązał? Mam dokładnie ten sam problem. Po włączeniu silnika pali się kontrolka ładowania po dodaniu gazu jest dzwięk ostrzegawczy i na komputerze wyświetla "GENERATOR WERKSTATT!". U mechanika wymieniłem razem z rozrządem paski od Alternatora (podobno są dwa??). Ale niestety to nic nie dało.

Pytanie co to jest?

Czy jest groźne i trzeba się za to zabierać na wczoraj?

 

Z góry dzięki za informacje!

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/threads/21567-ALternator-padl/page3?highlight=generator

 

Chociaż po tym co napisałeś to wnioskuję że padł regulator. Miałem to samo po zakupie auta, wymieniłem regulator (koszt kolo 70zł, zależy też od sklepu) i do dziś wszystko działa jak należy. Groźne czy nie, jeśli Ci faktycznie nie ładuje akumulatora to w pewnym momencie akumulator się rozładuje i nie odpalisz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie już z tym problemem poradziliście, ale ja miałem taką przypadłość w skodzie. I tam faktycznie był urwany przewód od wzbudzenia i ładowanie się załączało po prze gazowaniu do 2 tys obrotów. Podłączenie tego przewodu naprawiło problem. Znaleziono czysto przypadkowo podczas przeglądania spodu auta. A elektrycy 2 razy mi wymieniali regulator napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności