Skocz do zawartości
truchol

Kamień - pęknięta szyba - brak odszkodowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wracając sobie wczoraj ze szkoły, przy prędkości ok 80-90km/h dostałem strzała kamieniem w przednią szybę.

 

Zawróciłem, zatrzymałem typa, porozmawialiśmy chwile, mam jego numery rejestracyjne i numer telefonu, ale co z tego?

 

Facio powiedział, że wie ze na coś najechał, ale nie poczuwa się do winy i nie podpisze żadnego oświadczenia. :dupablada

 

Nie miałem wykupionego ubezpieczenia na szyby, mój ubezpieczyciel jak i policja powiedzieli, że w takim przypadku nie mam na co liczyć i sam muszę wymienić szybę.

 

Kamień był na tyle duży że kawałki wewnętrznej warstwy szyby znalazły się az na siedzeniu...

 

Czy tak jest? Czy na zarządcy drogi nie ma żadnej odpowiedzialności? Kamień był naprawdę dość spory.

 

11566483.jpg 11566479.jpg

 

11566476.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz AC, to muszą ci to naprawić. Ale stracisz zniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz AC, to muszą ci to naprawić. Ale stracisz zniżkę.

Myślisz, że gdyby miał AC, to by pisał tutaj nowy wątek :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarPalo

Wymień sobie sam szybę.

Zapłacisz ok 400 zł w dobrym warsztacie.

Polecam szyby Pilkington...Po wymianie nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o chałas i ogólnie komfort jazdy.

Jak chcesz możesz walczyć z zarządcą...ale ja to słabo widze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u jednego majstra i szybę "Benson" ma za 280zł + 100 wymiana...

 

8 razy tyle pieniędzy i 23 razy tyle nerw stracę szukając odpowiedzialnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że TWÓJ ubezpieczyciel ci odmówił :P

Myślałem, że skoro gość nie podpisał oświadczenia, to JEGO ubezpieczyciel się wypiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś u jednego majstra i szybę "Benson" ma za 280zł + 100 wymiana...

 

8 razy tyle pieniędzy i 23 razy tyle nerw stracę szukając odpowiedzialnego...

 

Jeżeli masz zamiar dłużej jeździć autem, to dołóż na coś "lepsiejszego" bo w tych podróbach to potrafią się robić ranty od wycieraczek jak na tarczy hamulcowej :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalabama

Dokładnie lepszą szybę można znaleźć już za ok 100zł więcej a jednak sporo zyskasz wydaje mi się.

 

Miałam podobny przypadek, ale facet od którego z dostawczaka zleciał mi na szybę kamień czy coś podpisał mi wszystko bez problemu :)

Edytowane przez Catalabama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobny przypadek, ale facet od którego z dostawczaka zleciał mi na szybę kamień czy coś podpisał mi wszystko bez problemu mi podpisał oświadczenie po niemałej kłótni :/
no to albo trafiłeś na frajera albo go mocno przycisnołeś:krzeslem albo może miał coś na sumieniu (brak oc, przegladu lub alko) i niechciał żebyś wzywał policję. Ten kamień mogł spaść na przykład z mostu pod którym przejeżdżał i to nie była by jego wina że póżniej spadł na twoją szybę. Co innego niezabezpieczony materiał, lód lub element samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek kamień spadł z naczepy auta co przewoził gruz, ładunek nie zabezpieczony wezwałem służby sprawca dostał mandat 150 PLN ja wymieniłem szybkę na jego koszt w ASO VW koszt 1200 PLN (auto Passat B4). Trzeba było wezwać Policjantów i dochodzić swoich roszczeń, nawet napisałeś ze przyznał się do najechania na jakiś przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to spadło z niezabespieczonego "zwirowca" sprawa była by załatwiona...

 

Kierowca wiedział że na coś najechał ale powiedział że niczego mi nie podpisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś u jednego majstra i szybę "Benson" ma za 280zł + 100 wymiana...

 

8 razy tyle pieniędzy i 23 razy tyle nerw stracę szukając odpowiedzialnego...

Znam te szyby,zakładaj i nie przepłacaj.W Gdańsku taką szybę dostaniesz za 300 z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności