Skocz do zawartości
snajper_wroc

Skrzypienie przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj odebrałem auto od mechanika.

Wymieniał mi sprzęgło, wysprzęglik, pompę wspomagania i wyciągana była skrzynia, czyli całe zawieszenie z przodu musiał rozebrać.

Po odebraniu samochodu, podczas ruszania coś z prawej strony skrzypi jak "stare drzwi od stodoły" (z któregoś wątku znalazłem to określenie). Powiedziałem mechanikowi, że coś takiego się dzieje, a on na to, że to pewnie trze łącznik tłumika, który mi wymienił. Mam podjechać do niego w pon lub wt. i tu moje pytanie, bo auto wcześniej czegoś takiego nie miało, czy to może być spowodowane, że źle skręcił zawieszenie, czy to może być to o czym on mówi? Nie wiem czy mogę z takimi objawami jeździć.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech mechanik sprawdzi czy czegoś nie spartolił. Ale może być to co mówi ,czyli tłumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienia "artrety" się nie bać ;) Gorzej jakby coś stukało. Napisz po wizycie co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem do mechanika nic nie skrzypiało, ale jak wyjeżdżałem to już skrzypiało, jakby auto miało 50 lat... Od razu go zawołałem i mu kazałem wsiąść do auta i pokazałem co się dzieje. Jak coś mam podjechać do niego w pon. Jeszcze skaszanił to, że jak wrzucam bieg wsteczny to nie świeci się światło wsteczne, chociaż nie jest spalona.

Ciekawe co wyjdzie jeszcze, bo wydałem dzisiaj u nich za naprawę 1900 zł...

Jak chcecie to mogę rozpisać co i za ile mi zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartolił robotę-to teraz niech składa tak jak być powinno. A tylko wstecznych nie ma? Spotkałem się z przypadkiem że poleciały dwa bezpieczniki naraz od świateł tylnych ;) Chociaż najszybciej to ruszając skrzynię ruszył i czujkę biegu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze dodatkowo oprócz tego skrzypienia, zauważyłem, że jak redukuję bieg z 4 na 3 to jest taki stukot głośny :/

Co to może być bo już zaczynam się mocno martwić:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie skrzypiał lewy wachacz po wymianie ale polałem olejem i ustąpiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jeszcze dodatkowo oprócz tego skrzypienia, zauważyłem, że jak redukuję bieg z 4 na 3 to jest taki stukot głośny :/

Co to może być bo już zaczynam się mocno martwić:/

 

 

u mnie tak skrzypiał dolny wahacz prosty i radze ci go szybko wymienic. bo mi tak zaczal skrzypiec i w końcu pekł podczas jazdy. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie winę ponosiła osłona pomiędzy tłumikiem a podwoziem. Teraz jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deepstar

U mnie skrzypiał lewy dolny wahacz .Kupiłem strzykawkę dużą igłe podałem trochę oleju i autko jak nowe dwa miesiące już tak jeżdzę .Na wiosnę szykuje wymianę całego zawieszenie z przodu mam nadzieje że wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności