Skocz do zawartości
arni251

Podgrzewacz płynu??

Rekomendowane odpowiedzi

opcja jest taka że owszem webasto jest dużo lepsze ale i droższe a taki podgrzewacz można odpalać z klawisza po odpaleniu dodając gazu ładowanie się zwiększa a "grzałka" podnosi temperaturę dzięki czemu auto szybciej odmarza od cała filozofia licząc straty prądu trzeba też liczyć że silnik szybciej się nagrzewa i oszczędzamy przede wszystkim czas i zdrowie bo paliwo schodzi na dalszy plan:)bo jak mamy szybciej ciepłe powietrze mamy szybciej odmrożone auto a silnik nagrzewając się szybciej osiąga właściwe parametry do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten podgrzewacz i wykopałem na elektrodzie oraz forum LPG tematy o nim.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1440957.html#7075877

http://lpg-forum.pl/podgrzewanie-reduktora-i-wtryskiwaczy-t3647.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe w tym podgrzewaczu VW mają moc ~120W-140W na sztukę co da łącznie w porywach 420W.

Dla porównania, najtańszy podgrzewacz przepływowy np. taki http://www.formaster.com/pl/images/stories/f_images/nasze_marki/ogrzewacz.jpg ma ponad 5KW.

Nie obiecywałbym sobie zbyt wiele po tym wynalazku, z drugiej strony koszt jest nieduży więc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już na forum testował to rozwiązanie i był zadowolony szkoda tylko ze wypadło mi z głowy kto to był ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale temat zwał się webasto dla ubogich coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że to ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/threads/93995-Dogrzewanie-silnika-czyli-webasto-dla-ubogich

 

Warto też dodać że tego typu dogrzewacze płynu na świecach VW/Audi stosował na przełomie roku 98-01 później już tylko elektryczne nagrzewnice PTC lub spalinowe dogrzewacze silnika.

 

Mam takie trzy świeczki fabrycznie i mimo że sprawne to nawet nie ma czego porównywać do piecyka 5kW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ale temat zwał się webasto dla ubogich coś w ten deseń.

 

 

Webasto dla ubogich, hahahaha :D Dobre :) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w norwegii i tu stale spotykam sie z podgrzewaczami. 99% to grzalki wmontowane w blok silnika w miejsce broku. Ostatnio robilem taka instalacje sasiadowi. Zamontowalem mu grzaleczke DEFA a gniazdo wtyczki umiejscowilem pod przednim zderzakiem. Zasilanie 220V ma wyprowadzone na zewnatrz domu a w gniazdku jest wpiety elektroniczny wylacznik. Wlacznik jest ustawiony na zalaczenie od poniedzilaku do piatku od 5:00 do 7:45 przed wyjazdem do pracy. Przez ten czas grzaleczka nagrzewa silnik do 40st. Wszystko jest tak umocowane, ze jak odjezdza nie musi wyjmowac wtyczki z gniazdka pod zderzakiem, poprostu cofa spod domu i wtyczka sama sie wypina. Wtyczka jest hermetyczna, tzn ma plastykowa pokryweczke z uszczelka. Do tego ukladu mozna dodac tez mala nagrzewniczke tzw. farelke, ktora jest umocowana w okolicy nog przedniego pasazera. Przy porannym podgrzewaniu silnika, w tym samym czasie ogrzewamy sobie autko w srodku i jednoczesnie rozmraza szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent jest super tylko mieszkając w kamienicy, czy bloku nie specjalnie się to sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności