Skocz do zawartości
czarny specjal

padły hamulce,głośno gaśnie - minutę po wymianie aku!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki przypadek. Miałem padnięty akumulator, nieraz po ładowaniu po nocy już nie zapalał więc go wywaliłem. Pasek postał tak parę godzin bez aku. Następnie włożyłem nowy i co się stało...? Hamulce teraz nie działąją, pedał jest twardy jakby padło servo ( wymieniałem już servo ze dwa lata temu) i do tego samochód przy gaszeniu wydaje dziwny dzwięk, gaśnie głośno trochę nim jakby telepnie. Możliwe żeby jakieś zwarcie rozwaliło mi servo/hamulce i ten (że tak to nazwę) *******nik (który nie wiem jak się nazywa) który jest pod maską po prawej stronie silnika (takie małe urządzonko z napisem made in usa najczęściej, wyleciała mi z głowy nazwa tego ustrojstwa)

 

dzień wcześniej ładowałem akumulator az zaczal sie gotować, przy wymianie też się trochę trzeba było pomocować, klemy trochę też dały iskierek...

 

Znawcy, co się stało, o co tu chodzi??? pomocy! :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znawcy, co się stało, o co tu chodzi??? pomocy!
przy wymianie aku, rozszczelniłeś instalację podciśnienia... połączenie między grodziami jest koło akumulatora... ot i cała awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest to czarny przewód, który łączy się na wcisk do grodzi silnika z pompy vacum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, dzięki za diagnozę :) Po robocie tam zajrzę.. Mam nadzieję, że da się to zrobić na miejscu bez użycia narzędzi bo jazda po mieście prawie bez hamulców nie jest przyjemna. Dam radę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności