Skocz do zawartości
The_Saint

Dziura w obrotach STAG 100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem na gazie, przy zwiększaniu obrotów gdy chodzi na wolnym najpierw się zastanawia, po czym dopiero od około 1500-2000 obr/min jedzie jak się należy.

Instalacja II generacji, sterownik STAG 100.

Co zrobiłem:

-nowy parownik Tomasetto

-nowa sonda Bosha

-nowe świece NGK

-nowe przewody zapłonowe Beru

-"nowy" silniczek krokowy (od benzyny)

-"nowa" przepływka

-wgrana aktualizacja softu

Nie znam się na tym specjalnie, do wszystkiego człowiek dochodzi sam ;) I tak jak piszę gdy sonda jest włączona pojawia się ta dziura w obrotach, bez sondy gdy jest ustawiony na "sztywno" chodzi dużo lepiej ale nie idealnie.

Spalanie w normie, poza tym idzie jak przeciąg, te auto jeszcze tak nie jeździło ;) Czyli jest powód do zadowolenia i widać zainwestowane pieniądze gdyby nie ta dziura w obrotach...

Parownik taki mam, może to ma znaczenie

2012-11-05 19.21.37.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy zwiększaniu obrotów gdy chodzi na wolnym najpierw się zastanawia, po czym dopiero od około 1500-2000 obr/min jedzie jak się należy.

Powiedziałbym że mam podobnie....ale nie aż tak , czyli już od 1000 idzie łądnie, jak przy ruszaniu obroty mi zejdą poniżej 800 to jest przydławienie....

Daniel jesli masz dwie sruby reg. to tą od membrany (na fotceto chyba ta czarna) odkręć do momentu aż silnik zacznie się przydławiac i delikatnie wkręć.

Drugą śrubą-bufor (ta miedziana)wolnych obrotów- odkręć delikatnie=to już trzeba wyczuc.

Teoretycznie trudno uzyskać kompromis między gazem i benzyną...u mnie na benzynie jest na wolnych 800 obr a na gazie czasem nie spada poniżej 1000...ale to wyregulowałem śrubą na przepustnicy....na gazie uzyskaj delikatnie wyższe obroty niż na benzynie i ta "dziura" zniknie.

Ustaw emulator na "błąd na masę"....wtedy na gazie sygnał nie idzie na sterownik silnika i jest spokój z rozjeżdżaniem sie w nim nastawów.

Ja nie robiłem resetu od....b a r d z o dawna....odkąd ma tak ustawiana emulację...zawsze na benzynie chodzi tak samo.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję na początek podnieść mu te obroty i zobaczymy, a emulacja nie wiem jak jest ustawiona, muszę to sprawdzić.

Dzięki, jak zadziałam to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem, czasami w czasie jazdy samoczynnie przełącza na benzynę. Komp winny czy centralka a może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jeden problem, czasami w czasie jazdy samoczynnie przełącza na benzynę.

Sprawdź bezpieczniki na inst. elektrycznej LPg i wtyczkę przełącznika....

...ja w takim przypadku szukałbym nowego przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny będzie nowy do takiej starej instalki? Chodzi mi coś o plug & play, tak żeby nic nie przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy mojego kolegi uporałem się z gazem, można teraz jeździć jak dieslem ;)

Przede wszystkim jeszcze raz ściągnięta aktualizacja programu , załadował sobie nowe nastawy, ręcznie trzeba było mu poprawić schodzenie w dół aktuatora, miał nastawione 60 kroków i zanim sonda go dźwigała z tego poziomu zalewał się-ustawione minimum na 82 i teraz nie ma problemu, depnięcie na gaz i reaguje od razu.

Ważne było ustawienie wstępne parownika-rura z parownika do płynu, zasilanie na cewkę i puszczanie gazu ruszając składem mieszanki-pierwszy raz widziałem i dla mnie czary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności