Skocz do zawartości
qgoldi

Dziwne obroty silnika 1.9 TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Mam bliżej nieokreślony problem z obrotami silnika 1.9 tdi 1Z tz. Samochód dostaje dziwnych obrotów kiedy np: się dotaczam do zakrętu lub przed zatrzymaniem kiedy jeszcze silnik jest na lekkich obrotach na biegu ale jeszcze nie został puszczony na bieg jałowy są to obroty miej więcej 1100obr/min. Gdy lekko dodam gazu objaw ustępuje tak samo gdy go puszcze na luz. W tym układzie jest to częste ale pojawia się to również na wyższych biegach ale jeszcze dość rzadko, lekko dodam gazu lub ściągam nogę z gazu i się uspokaja tak samo jak na niższych obrotach. Polski Vag nie pokazuje żadnych błędów, dodam że program jeszcze mnie nie zawiódł. Osobiście stawiam na potencjometr gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !!! Jeżeli komputer nie pokazuje żadnych błędów, to należy szukać tam gdzie nie ma diagnostyki. Ameryki nie odkryłem, ale sprawdziłbym pompę wtryskową. Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaw jest dość głupi, byłem u pompiarza niczego niepokojącego nie wykrył a nastawnik lub jakiś czujnik z pompy komputer pewnie by pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objaw jest dość głupi, byłem u pompiarza niczego niepokojącego nie wykrył a nastawnik lub jakiś czujnik z pompy komputer pewnie by pokazał.

 

 

 

Nastawnika by nie pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak może być nastawnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawnik możesz sprawdzić odpinając wtyczkę VSS(czujnik prędkości pojazdu) znajduje sie z tyłu skrzyni biegów, jak staniesz przed autem w srodku to trzeba tam wsadzić ręke głębiej. Jak go odepniesz i objawy ustąpią to masz jasność;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to już coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na necie widziałęm zdjęcia w którym miejscu on dokłądnie jest jakbys nie mogł znaleźć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie jest czy jest możliwość żeby był skopany czujnik prędkości i przez to takie objawy

Edytowane przez qgoldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, jak będzie poprawa po odpięciu czujnika to znak ze nastawnik do czyszczenia. Jak czujnik vss nie działa to i licznik prędkości nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co ja napisałem?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem czujnik, przejażdżka z pracy do domu i wszystko ok. W poniedziałek nastawnik do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana kilku nastawników i objaw nadal nie ustępuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podmiana kilku nastawników i objaw nadal nie ustępuje

 

a jak ustawiacie obroty na pompie czym się sugerujesz ??

 

- na słuch

- wierzysz w to co na obrotomierzu

- sprawdzasz Vagiem napięcie na pompie

 

I czy jesteś pewien czy nastawnik jest dobry aczkolwiek ja bym sprawdził wtryski czy się gdzieś nie zawieszają albo czy masz szczelny układ . Sprawdzenie układu czy nie zasysa lewego powietrza gdzieś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmienić nastawnik to nie problem

grunt to go dobrze przy pomocy VAGa ustawić :D

a skąd wiadomo że te nastawniki inne są dobre?

a czujnik temp. paliwa w nastawniku sprawdzaliście?

a kto ci to robił? jakiś ktoś kto tylko kasę umie brać to powodzenia

ja bym stary porządnie wyczyścił wszystko ustawił ,kąt wtrysku odrazu i ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności