Skocz do zawartości
Gegas

1.9 - AJM - pęknięta /uszkodzona/ głowica - objawy.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy dymienie na zimnym silniku / jasno-szary dym/ ,nie zawsze i ubywanie płynu chłodzącego /z poziomu MAX do MIN w ok. dwa tygodnie/ może być objawem jakiegoś uszkodzenia,pęknięcia głowicy w okolicach zaworów wydechowych ???

Uszczelka pod głowicą robiona na wiosnę tego roku.

VAG nie pokazuje żadnych błędów i w logach nie ma się czego przyczepić.Jest wszystko OK a to kure..kie dymienie jest.:cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mierzyłeś może ciśnienie na cylindrach?.. Czy podczas wymiany uszczelki planowałeś głowicę i przed zakręceniem wszytko dokładnie odtłuściłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnienia to muszę spytać mojego mechanika,a co do wymiany uszczelki to raczej jestem pewny tego gościa.Czy była planowana to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jeśli nie była planowana - to tutaj może być odpowiedź. zapytaj gościa który robił Ci uszczelkę pod głowicą, czy planował głowicę i czy robiony był test szczelności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udaj się do jakiegoś mechanika czy też serwisu, który będzie miał takie urządzenie sprawdzające obecność CO w płynie chłodzącym... nakładasz przy pracującym silniku taką tubę z niebieskim/zielonym płynem i jeżeli płyn wychwyci obecność CO to zmieni kolor na żółty... robiłem w swoim AVF taki test lecz nieszczelność była na tyle mała, że dopiero po 2-3min kręcenia motoru do 2,5-3k obr/min płyn zmienił kolor... (warto w ten sposób sprawdzić, gdy na wolnych obrotach niczego nie pokazuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz ten wątek: http://forum.vw-passat.pl/threads/17955-Ubytek-plynu-chlodniczego-ze-zbiorniczka?p=1599895#post1599895

Ja mam ten sam silnik post#252, sprawdź też czy płyn nie wydostaje się poprzez uszczelki chłodniczki oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności