Skocz do zawartości
Peczus

Prośba o analizę logów - B5 AJM po programie lekko muli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich, otóż od miesiąca mam problem z moim passatem, jak dotąd auto jezdziło bardzo dobrze, natomiast od niedawna mam problem z mocą w passacie, jest bardzo słaby w dolnym zakresie obrotów ~1300rpm gdy wciskam gaz w podłoge to na moment przyspieszenie jest bardzo slabe.. , po chwili czuć jak nagle dostaje but a nastepnie w okolicy 2000 rpm znowu czuje jakby minimalnie brakowalo tej mocy. Auto nie jest totalbym mułem itp. chodzi okej, tylko minimalnie czuje ze stalo sie slabsze - z dnia na dzien, sprawdzilem nie ma zadnej nieszczelnosci, filtry wymienione 2 tys km temu, od momentu kiedy to sie stało przejechalem juz 2 zbiorniki paliwa i nic sie nie zmienilo ani nie pogorszylo.

Kierownice od turbo raczej sie nie zapiekły - codziennie dojezdzam do pracy autostrada 50km i czesto je przeganiam wiec podejrzewam ze one raczej nie sa problemem. Podaje nizej logi statyczne poniewaz poki co udalo mi sie tylko je wykonać, mam nadzieje że jakoś z Wasza pomoca uda mi sie odkryć przyczyne problemu lekkiemu braku mocy w moim passacie, aa i zapomnialem.. auto po programie w dynosoft wroclaw na ~152 konie mchaniczne - przejechalem juz ponad 150000 km na tym programie i jak dotad auto chodzilo super. Nizej podaje link do logow statycznych i czekam na wskazowki ;)

 

Log (0 - 004,007,013)

Log (1 - 000)

Log (2 - 014,018,023)

Log (3 - 000,001,003,000,001,003)

 

postaram sie na dniach dodać logi dynamiczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi statyczne to za mało.

Zrób chociaż 008, 010, 011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze tyle to trwalo, ale wczesniej nie mialem czasu, logi dynamiczne udalo zrobic mi sie na 4 biegu. Prosze o pomoc... i dodam że takie mułowate spadki mocy bardziej odczuwam przy zmienianiu biegow i przyspieszaniu np: z 3 na 4 niz ciagniecie od poczatku na jednym biegu (np 4 biegu od 1200rpm do 4000rpm ?)

 

 

Log (0 - 008,010,011)

Log (1 - 000,001,003)

Log (2 - 004,008,010)

Edytowane przez Peczus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się jednak na 3 biegu i to kilka logów pod rząd wykonanych.

Jeżeli masz zawahania po zmianie biegu może egr się przycina. Spróbuj odłączyć wężyk podciśnieniowy od niego i nie zapomnij go zaślepić, aby podciśnienie nie uciekało. Przetestuj i zobacz czy to nie jego wina.

Mam lekkie przeczucie, że jednak też goemetria nie chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydałyby się jednak na 3 biegu i to kilka logów pod rząd wykonanych.

Jeżeli masz zawahania po zmianie biegu może egr się przycina. Spróbuj odłączyć wężyk podciśnieniowy od niego i nie zapomnij go zaślepić, aby podciśnienie nie uciekało. Przetestuj i zobacz czy to nie jego wina.

Mam lekkie przeczucie, że jednak też goemetria nie chodzi płynnie.

 

Okej zrobie tez na 3 biegu. Z tymi wahaniami jest roznie, jak problem sie pojawił to auto chodzilo tragicznie, teraz pomalu jakby doszlo do siebie ale to nadal nie to samo.. ale np jak jade na 3 biegu i mam 2700rpm i wciskam gaz w podłoge to auto od razu reaguje i super przyspiesza, problem wystepuje prawie zawsze przy przyspieszaniu z dolnych zakresow obrotow i przy zmianie biegow problem jest bardziej odczuwalny. EGR wczesniej lekko przeczyscilem - nie byl jakis przytkany/zapchany wg mnie byl bdobrej kondycji.

 

wyczyść/podmień przepływomierz.

 

Spróbuje wyczyścic bo cięzko bedzie znaleźć od AJM'a - czy od innego 1.9 PD tez podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności