Skocz do zawartości
bodzio82

Adaptacja czujnika uderzeniowego AIRBAG??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Czy ktoś się orientuje jak wykonać adaptacje takiego czujnika bo mam stary uwalony i kupiłem ze szrotu drugi taki sam o tych samych numerach ale jest nie zgodny chyba ze sterownikiem.Jest taki błąd:

 

01222 - Crash Sensor Side Airbag: Passenger Side (G180)

62-00 - No or Incorrect Adjustment

 

Czy muszę koniecznie szukać taki czujnik dotąd aż trafie na odpowiedni??

Może jest jakaś możliwość przypisania tego co mam jest ktoś w tym mocny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o ten czujnik, co jest pod tapicerką podłogową pod siedzeniem? :fajny

Patrząc na rocznik, to tylko czujnik o identycznym numerze będzie pasował. I oczywiscie w aluminiowej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi mi o ten własnie czujnik tylko nie z mojego samochodu tylko kolegi 1.9 AVB rocznik 2001 tak wiec jest inny nie aluminiowa obudowa a czarna z plastiku numery czujnika to 6Q0 909 606 może ktoś taki posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego darecki11 tak to i ja potrafię ale może jest na to inny sposób przecież jest adaptacja w vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych czujników nie ma żadnej adaptacji. Kupujesz taki sam o identycznych numerach, zakładasz i podłączasz. Po wszystkim kasujesz błędy vag-iem w głównym sterowniku i po sprawie.

Warunek jest jeden wiązka (instalacja) jest sprawna bez przerw i zwarć. Żeby sprawdzić wiązkę to już trochę więcej roboty bo dla bezpieczeństwa musisz odłączyć, główny sterownik, wszystkie poduchy i wtedy sprawdzać przejścia na poszczególnych żyłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupiłem już ten czujnik i wszystko jest ok. A z tymi numerami to nie tak łatwo było musiałem kilka takich czujników sprawdzić aż trafiłem zgodny ze sterownikiem. Oczywiście wszystkie miały te same numery.

 

Dzięki wszystkim za interesowanie i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a wiecie moze gdzie ten czujnik G180 znajduje sie w b6 strona pasarzera autko uderzone w drzwi przednie napewno nie ma go pod siedzeniem. nie wiem czy dobrze zauwarzylem ale na drzwiach widzialem taki czujnik mocowany na metalowym wygluszeniu drzwi... czy to on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już 3 takie czujniki błąd o uszkodzonym zniknął ale pojawił się taki

 

01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)

62-00 - No or Incorrect Adjustment

 

nie wiem jest jakaś możliwość go zaprogramowania ? czy trzeba jechać do ASO podać numer VIN i dadzą taki jaki powinien podpinam, kasuję błąd i jest OK ? czy dalej trzeba kodować ?

Edytowane przez marcin9962
rozwinięcie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

Jestem nowy na forum i z gory przepraszam za ewentualne bledy.

Przesledzilem kilka forow i nie bardzo wiem co i czego szukac.

W moim passacie jest problem z airbag crash sensor g-180 code: 01222 (pasazer) boczny czujnik poduszki. standard z tego co poczytalem,mokro i basen pod wykladzinka.

Moje pytanie jest: jakim numerem sie kierowac przy zakupie czujnika/sensora

1)6q0 909 606

2)5WK 42895

3) naklejka biala nr*02310RJTU94*

4) naklejka biala nr37040901.

dziekuje bardzo wszystkim ktorzy powiedza co i jak. A moze jak zrobic adaptacje/kodowanie. czy kupic nowke z serwisu vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka będzie bardzo droga :D , lepiej używany z pewnego źródla :D

Szukaj części o takim numerze jak masz w punkcie pierwszym :)

Jeżeli będziesz miał sprawny inny czujnik to trzeba będzie tylko skasować błąd, nie trzeba nic adoptowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegow

Jestem nowy na forum i z gory przepraszam za ewentualne bledy.

Przesledzilem kilka forow i nie bardzo wiem co i czego szukac.

W moim passacie jest problem z airbag crash sensor g-180 code: 01222 (pasazer) boczny czujnik poduszki. standard z tego co poczytalem,mokro i basen pod wykladzinka.

Moje pytanie jest: jakim numerem sie kierowac przy zakupie czujnika/sensora

1)6q0 909 606

2)5WK 42895

3) naklejka biala nr*02310RJTU94*

4) naklejka biala nr37040901.

dziekuje bardzo wszystkim ktorzy powiedza co i jak. A moze jak zrobic adaptacje/kodowanie. czy kupic nowke z serwisu vw.

 

miałem to samo u siebie błąd 1222 (g180) prawej strony pasażera . za nic nie mogłem się pozbyć lampki airbag z fisu więc zrobiłem tak : na allegro kupiłem u tego pana http://allegro.pl/czujnik-uderzeniowy-vw-passat-b5-96-05r-6q0909606-i4469100179.html ten czujnik za 20 zł z wymieniłem go z oryginalnym który miałem i błędy nadal się świeciły ale jak skasowałem za pomocą interfejsu to już kontrolka mi się nie świeci :-) jeżeli chodzi o Twoje pytanie to ważny jest punkt 1 i 2 ja na białej naklejce miałem inne oznaczenia a działa i nic nie trzeba programować .....najlepiej podjechać z laptopem na szrot odkręcić fotel pasażera położyć go za tylnim fotelem kierowcy nie trzeba odkręcać czy odpinać żadnych przewodów potem odpiąć akumulator dobrać się do wykładziny od tylnego fotela aż ukaże się czujnik który jest pod wykładziną potem wymiana i testowanie (kasowanie błędów) ok.....15 minut pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziekuje za wszystkie wskazówki ale nie dalem rady :( wymiana/zamiana na inne uzywane czujniki(5 sztuk) nie pomoglo blad nie do skasowania (01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)

62-00 - No or Incorrect Adjustment) skonczylo sie wizyta w serwisie.(bolalo):krzeslem pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności