Skocz do zawartości
Gregor1890

[b4 Afn 95r] wariuje licznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam świeżo zakupiłem passata b4 Wcześniej miałem i dalej powróciłem ponieważ trafił się dość fajny egzemplarz (za niedługo się ujawnię )

 

Otóż passat to b4 tdi afn z 95r

 

Co zaobserwowałem wskazówka licznika prędkości wariuje strasznie na postoju wskazuje ponad 200 a czasem 50 po prostu szkacze bez jakiegoś schematu czasem wskazuje mniej wiecej dobrze ale też drga, mfa oszukuje spalanie i przebieg to zrozumiałem mniej więcej i zdarzyło się ze wskazówka poziomu paliwa zeszła do zera i po momencie wskoczyła na prawidłowy odczyt nie chodzi także tempomat (albo ja nie umiem włączyć ) z tym tempomatem to tak zuciłem może to ma coś wspólnego.

 

Od czego zacząć jutro zacznę dzień od podłączenia pc do auta i zczytaniu błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty w liczniku spróbuj przelutować albo cały licznik na podmiankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to ta sama bolączka co mam w audi 80.

 

A od tego też może wariować tempomat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem zależność co do działania licznika od temperatury

gdy odpaliłem dziś auto licznik działał prawie dobrze wskazówka tylko leciutko dygała a nie skakała po całym liczniku jak wczoraj

 

pogoda:mglisto zimno jak na jesień a wczoraj było dość upalnie około 30 stopni ( piękne te wakacje)

 

czy nadal uważacie ze to zimne luty ? tempomat jak nie działał tak nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty + wymiana elektrolitów. Tempomat nic do tego raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie ktoś zrobił jakieś foto story tego zabiegu ? bo szukałem i nie bardzo mogę znleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimne luty + wymiana elektrolitów. Tempomat nic do tego raczej nie ma.

 

Raczej ma , bo z tego co pamiętam VW zrobił tak fajnie , że sygnał z VSS idzie najpierw przez licznik a dopiero do kompa. :D

U mnie z kolei jak miałem passka to w gorące dni licznik się "zawieszał" na pewnej prędkości i automatycznie tempomat się rozłączał.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem to tego vagiem ze jednak chyba ma bo gdy włączę blok 6 na zapalonym silniku wszelkie przełączniki manetki działają pedałów też lecz prędkość skaczę ( tak sprawdzałem powyżej 40 km/h ) wiec w pierwszej kolejności zajmę się licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem juz dwie usterki w tym liczniku. Najpierw wskazówka od obrotomierza całkiem znieruchomiała. Trzeba było wymienić ELMOS, czyli sterownik wskazówek. Po roku jeszcze inna usterka bo wskazówka od prędkościomierza szalała, czasami wskazywała nawet o 60km/h za dużo czasami było ok. W tym przypadku wymieniłem silniczek z innego uszkodzonego licznika i działą do tej pory. Tak więc przyczyn może być kilka, ale generalnie to już dużo się naczytałem o tych wersjach licznika i są wyjątkowo awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tylko przy przypływie chwili wolnego czasu biorę się za wybebeszanie licznika mam nadzieje ze jakaś pierdoła

 

i już wiem na bank ze wariacje licznika mają związek z nie działającym tempomatem dziś licznik miał przebłysk i przez poł dnia działa dobrze zero skakania i tempomat chodził jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś podpowie co to za usterka. W czasie jazdy ze stałą prędkością wskazówka licznika i prędkościomierza spada trochę i wraca na wskazywaną prędkość. Bo nie mam pojęcia jak to zdiagnozować ani jak to naprawić. Pozdrawiam i z góry dziękuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Może ktoś podpowie co to za usterka. W czasie jazdy ze stałą prędkością wskazówka licznika i prędkościomierza spada trochę i wraca na wskazywaną prędkość. Bo nie mam pojęcia jak to zdiagnozować ani jak to naprawić. Pozdrawiam i z góry dziękuje za porady

W pierwszej kolejności bym sprawdził czy nie ma zimnych lutów na płycie licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może opisać co to są te zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi może opisać co to są te zimne luty?

wpisz w google "zimne luty"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberticus

no cóż u mnie liczniki wariowały najpierw tylko przy odpalaniu auta , później coraz częściej obecnie nawet podczas jazdy na trasie ok 5 km. potrafi się wyzerować co najmniej 10 razy , nawet na postoju wskazówka licznika i obrotomierza falują tzn. obrotomierz wskazuje raz 850 za chwilę 1200 obr /min ( po prostu pływa). najczęściej to dzieje się podczas jazdy . obecnie jestem po wymianie akumulatora -nie jest za mały , pr,ad rozruchu ok. po kapitalnym remoncie rozrusznika ,po odwiedzinach elektryka . I co? naprawa polega na wymianie ? TAK TO ŚREDNIO ZDOLNY SZYMPANS POTRAFI ZROBIĆ ale sztuką jest jak tą usterkę usunąć . Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przelutu całe pcb + wymiana 2 czy 3 elektrolitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności