Skocz do zawartości
karuzel

halogeny jako dzienne a doświetlanie skrętu z reflektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeżeli było to sorki ale za parę godzin wyjeżdżam w trasę a chcę szybko rozwiązać kłopot. Wpadłem na pomysł ustawienia w pasku halogenów jako dziennych (znam konsekwencje używania halogenów bez homologacji jako dziennych). Sytuacja sprzed zmiany kodowania - halogeny doświetlały mi zakręt przy skręcie. Zakodowałem jako dzienne i teraz mam kłopot, bo przy skręcie zapala mi się światło - żarówka obok xenona. Da się to jakoś wyłączyć aby paliły się tylko halogeny jako dzienne przy skręcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz oryginalnego xenona to doświetlanie odbywa się właśnie przez żarówkę H7 znajdującą się za xenonem. Gdy masz przełączone na doświetlanie na halogenach przy włączonych halogenach jako dzienne widać komp zdecydował że te doświetlanie będzie przez żarówkę w xenonie.

Wyłącz np doświetlanie przez halogeny to zobaczysz że obie żarówki H7 w xenonie będą się zapalać w zależności w którą stronę będziesz kręcił kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wyłączyć vcds wogule doświetlanie przez cokolwiek, może wtedy problem zniknie. Chciałbym aby paliły się tylko halogeny jako dzienne i nic poza tym nawet przy skręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z racji niemożności zakładania wątków podepnę się ze swoim problemem z oświetleniem. Otóż dnia dzisiejszego została podjęta decyzja o załączeniu świateł przeciwmgielnych jako "dzienne", po kilku próbach z kodowaniem udało się ale, jest pewne ale, a mianowicie znikły długie światła (bi-xenon z doświetlaniem), tzn przestały działać przesłony odsłaniające długie światła, po załączeniu długich xenony dziwnie pomrugują, oraz wyświetliła się mała litania błędów na zegarach: mrugająca żółta żarówka,"AFS inoperative! See owner's manual","Front left dipped beam defective","Front left main beam defective","Front right dipped beam defective","Front right main beam defective". Nie wiem za bardzo co się mogło stać, wszystkie inne światła działają prawidłowo łącznie z "dziennymi na przeciwmgielnych, przed kodowanie wszystko działało należycie, żarniki ksenonowe są nowe (tydzień od montażu + nowa przetwornica w jednym z reflektorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności