Skocz do zawartości
zwirek

Demontaż tapicerki przy zamkniętych drzwiach? przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

a więc - miało być dobrze, wyszło - jak zawsze :P

ale do rzeczy - dzisiaj wymianiałem głośniczki w drzwiach w paSSkudzie (niebawem wrzucę fotki z całej operacji) montowałem dystanse z MDF, wygłuszałem drzwi matami bitumicznymi itd, poskładałem i:

 

no właśnie: wszystko złożone, tapicerki pozakładane, wróciłem do domu i spróbowałem otworzyć drzwi pasażera - i kupa. Nie otwierają się ani od środka ani od zewnątrz. Centralny zamek reaguje - 'cycek' podnosi sie i opada wraz z zamykaniem i otwieraniem drzwi, klamka od środka zachowuje się tak jakby drzwi były zaryglowane.

 

 

No i teraz - mój pomysł - rozbierać wszystko jak leci - czyli tapicerka, blacha i szukać jakiegoś zaciętego cięgna? (no, tak wnioskuję że to mogło się posypać).

 

Tylko pytanie zasadnicze - czy kiedykolwiek komukolwiek zdarzyło się walczyć z taką historią?

Czy da się zdemontować tapicerkę przy zamkniętych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się , było już na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucisz moze linkiem? Szukalem szukajka i przez wujka google i byc moze cos ze mna nie tak, ale znalazlem tylko 2 tematy odnosnie demontazu talicerki z tylnich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się ale nie do końca bo w drzwiach na samym dole jest jedna śrubka która trzyma tapicerkę. najpewniej co zrobiłeś źle to za bardzo naciągnąłeś krótką linkę na klamkę od drzwi. Możesz wyrwać na siłę tapicerkę do góry lub zerwać wewnętrzną klamkę co się wiążę z kosztami kupna nowego zamka. Jak coś to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po cO mam pisac na pw? Forum jest po to by rozwiazanie bylow widoczne tez dla innych. Po za tym pragne zauwazyc ze jestes kolejna osoba ktora pomieszala tyl z przodem (sic!). Z przodu u dolu sa dwie srobki. Notabene jesli mamrwac na sile- to sie nie da bo to oznacza uszkodzenie tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj parę razy mocno poszarpać wewnętrzną klamką może się uda, zapewne źle założyłeś linkę na klamkę i jest teraz naciągnięta za mocno tak ja to Krzysiek opisał.

 

aha i w przednich drzwiach na dole boczka są dwie śruby nie jedna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka jakoś słabo działa. Wpisz w google "zatrzaśnięte drzwi passat b5" znajdziesz kilkanaście tematów z samego forum Passata co i jak zrobić aby zdjąć tapicerkę i usunąć ew. niedomaganie zamka. Sam kiedyś opisywałem jak to robiłem w swoim pasku, ale to była jakiś czas temu więc nie pamiętam szczegółów. Na pewno da się zdemontować tapicerkę bez większych strat po za kilkoma plastikowymi zatrzaskami które znajdują się najbliżej przodu, nawet bez problemu odkręcisz te dwa wkręty na dole drzwi kwestia ustawienia fotela w odpowiednim miejscu aby był dostęp. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jeżeli na prawdę naciągnąłeś za mocno linkę na klamkę to poproś kogoś niech wciśnie mocno drzwi z zewnątrz a ty otwórz od środka. Możesz jeszcze pociągnąć zewnętrzną klamkę do siebie i spróbować zdjąć linkę z niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek: - zaciekawiła mnie Twoja propozycja. w jaki sposób miałbym zdjąć linkę z klamki zewnętrznej? Bo to może by w jakiś sposób pomogło.

 

Dodam tylko do tego wszystkiego, że klamka działa....hmm...no tak jak opisałem na początku tematu - zewnętrzna i wewnętrzna klamka działa w taki sposób, jakby drzwi były zamknięte (zewnętrzna klamka tak jakby nie miała oporu żadnego, a wewnętrzna klamka przy końcu ma bardzo silny opór)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz zaślepkę zamka i tam już będziesz widział gdzie jest linka...

jeśli Ci się uda wyjąć zaślepkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób miałbym zdjąć linkę z klamki zewnętrznej?

nie musisz wyjmować żadnych zaślepek, pociągnij klamkę i ujrzysz linkę koniec tej linki jest plastikowy czarny siedzi w rowkach w klamce, cienkim śrubokrętem ją zluzujesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@missieek - Twoj post jest..eh.. jak mam niby zdjąć zaślepkę zamka skoro mam ZAMKNIĘTE DRZWI?

@ KrajesK - a czy cięgno klamki zewnętrznej może zablokować klamkę wewnętrzną jeśli jest zbyt mocno naciągnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny przypadek. Grzebałem właśnie przy lince w drzwiach i po poskładaniu i zamknięciu okazało się, że drzwi nie chcą się otworzyć. Telefon do znajomego od "awaryjnego otwierania drzwi". Gość na siłę podciągnął od środka tapicerkę w górnej części (przy szybie) tak, że zeszła z drzwi. Potem dostęp do linki już masz. Podkreślę, że nic przy całym tym zabiegu nie pękło, ani nie zostało zniszczone. Jak się okazało przyczyną było zablokowanie się linki w pancerzu. Może u Ciebie jest tak jak ktoś wyżej pisał, że zbyt mocno jest teraz naciągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotereq21 - hmm...odciągnięcie samej tapicerki jeszcze nic nie daje (chyba) bo cięgna do klamki zew. idą pod płytą (? popraw jeśli nie mam racji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy cięgno klamki zewnętrznej może zablokować klamkę wewnętrzną jeśli jest zbyt mocno naciągnięte?

może uniemożliwić otwieranie drzwi z wew. jak i z zew. bo przy zbyt mocno naciągniętej lince klamki zew. zamek nie działa prawidłowo i drzwi się nie otworzą. Sprawdź to i napisz bo pisaniem nic nie zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone! plastik w klamce zewnętrznej jest dokładnie w tym samym miejscu co we wszystkich innych drzwiach, więc (Niestety) chyba będzie można to wykluczyć..

ALE: Piotereq21 miał rację - odciągnąłem delikatnie górną część tapicerki i ujawnił mi się zamek...niby reaguje podobnie do zamka od strony kierowcy..już zwariowallem. Dopychalem drzwi, próbowalem otwierać z zewnątrz i wewnątrz i niestety nic. Przy dopchniętych drzwiach też próbowałem zamykać i otwierać drzwi z pilota, ale ni chu chu. Dodam, że oczywiście siłownik centralnego zamka słychac i pracuje (tak jak pisałem wczesniej 'cycek' podskakuje i chowa się )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzone! plastik w klamce zewnętrznej jest dokładnie w tym samym miejscu co we wszystkich innych drzwiach, więc (Niestety) chyba będzie można to wykluczyć..

ALE: Piotereq21 miał rację - odciągnąłem delikatnie górną część tapicerki i ujawnił mi się zamek...niby reaguje podobnie do zamka od strony kierowcy..już zwariowallem. Dopychalem drzwi, próbowalem otwierać z zewnątrz i wewnątrz i niestety nic. Przy dopchniętych drzwiach też próbowałem zamykać i otwierać drzwi z pilota, ale ni chu chu. Dodam, że oczywiście siłownik centralnego zamka słychac i pracuje (tak jak pisałem wczesniej 'cycek' podskakuje i chowa się )

Rafał to nie ma róznicy czy w każdych drzwiach masz tak samo umiejscowiona linke w klamce zewnetrznej, u mnie w każdych drzwiach linka inaczej siedzi. Kiedyś miałem taki problem z drzwiami kierowcy i jak popuściłem 2 ząbki w klamce zew drzwi się otworzyły normalnie. Weś płaski cienki śrubokret i wciśnij ten bolczyk w klamce zewnetrznej niech przeskoczy ze 2 ząbki i sprawdz czy drzwi się otworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maly3310 - sprawdzę, chociaż wydaje mi się że jest wciśnięty na max do środka, ale spróbować nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@maly3310 - sprawdzę, chociaż wydaje mi się że jest wciśnięty na max do środka, ale spróbować nie zaszkodzi
Spróbuj, bo na to wychodzi, że albo za mocno ją naciągnełeś albo za luźno. Pierw podciagnij ją do góry parenaście ząbków a jak to nie pomorze to wtedy wciskaj i poluźniaj linkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek: - zaciekawiła mnie Twoja propozycja. w jaki sposób miałbym zdjąć linkę z klamki zewnętrznej? Bo to może by w jakiś sposób pomogło.

 

jak napisał KrajesK nie musisz ściągać zaślepki tylko odciągnij klamkę do siebie i cienkim śrubokrętem albo szydełkiem zdejmij czarny plastik z rowków i powinno popuścić cięgna i wtedy od środka otworzysz spokojnie

 

---------- Dodano o 19:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:10 ----------

 

@missieek - Twoj post jest..eh.. jak mam niby zdjąć zaślepkę zamka skoro mam ZAMKNIĘTE DRZWI?
nie ja ci kazałem ściągać zaślepkę tylko wojtekk ale ok spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności