Skocz do zawartości
Gość XFILES

PALIWO W OLEJU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XFILES

Mam Passata kombi 1,6 benzyna rok 83 na gaźniku i mam problem a mianowicie do paliwa dostaje sie benzyna poziom wzrósł o około 0,5 cm i nie mam juz pomysłów co robić ciśnienie mierzyłem i wynosi około 8.5. Prosiłbym o sugestie rozwiązania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaka jest pompa paliwa, ale jeśli membranowa montowana na silniku, to okazać się może, że właśnie membrana jest dziurawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewień że to benzyne, nieubywa ci czasem płyn chłodniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES
A jesteś pewień że to benzyne, nieubywa ci czasem płyn chłodniczy

 

 

na 100% paliwo stan płynu jest jaki był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES
Nie wiem, jaka jest pompa paliwa, ale jeśli membranowa montowana na silniku, to okazać się może, że właśnie membrana jest dziurawa.

 

Pompa jest membranowa jutro sprawdzę koszt nie duży bo 60 złotych ale kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj pompę i sprawdź membranę. Może uda się kupić samą membranę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES

obawiam sie że pompa raczej jest nierozbieralna - być może sie myle ale juz ją oglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

obawiam sie że pompa raczej jest nierozbieralna
Zgadza sie!!!Nie powinna byc rozbieralna!!!!Uzywka (dobra) powina sie zamknac w 25zl!
do paliwa dostaje sie benzyna
Dla mnie jest to troche niejasne!!!!! OK Temat mowi wszystko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy paliwa do tego rocznika Passka nie widziałem, ale przecież polskie wyroby takie, jak 125p, 126p (że nie wspomnę innych, starszych polskich wynalazków) miały pompy membranowe i to rozbieralne w ostatniego elementu (prawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Pompy paliwa do tego rocznika Passka nie widziałem, ale przecież polskie wyroby takie, jak 125p, 126p (że nie wspomnę innych, starszych polskich wynalazków) miały pompy membranowe i to rozbieralne w ostatniego elementu (prawie).
Zbyszku przerabialem temat w mojej Kochanej Audicy B2 ...(qzwa mam sentyment do tego auta,takaaa prosta konstrukcja ze w sumie nie mialo sie cos psuc :D :D :D ) Pompa do wymiany,polaczenie bylo,jest zaprasowane!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIJU

dokladnie tak pompa przykrecana do bloku powinna byc nierozbieralnam najlepiej kupic nowa bo to koszt ok 60zl a co do cisnienia to jak mierzone 8,5 to juz kiepsko z motorem najlepsze lata ma za soba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES

Omyłkowo napisałem ze ciśnienie wynosi 8.5 dzisiaj zmierzyłem i wynosi 11.5 jak sprawdzić pompkę ?? wyjąłem wydaje sie na sprawną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dmuchniesz we wlot paliwa, to zaworki otworzą się i będzie przedmuch na wylot.

A gdybyś dmuchnął we wlot, zatkał wylot, to usłyszałbyś syczenie od strony napędu pompy.

Gdyby nieszczelność była naprawdę mała, to podejrzewam, że nie usłyszałbyś tego syczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES

ide sprawdzić tą opcję bo juz nie mam pomysłów :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, pozostaje jeszcze sprawa pierścieni i uszczelniaczy zaworowych, ale wtedy dochodziłoby dymienie na niebiesko z powodu spalania oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
moj pasek jest odpalany na małe odległości tj 5 km żeby dojechać do pracy i nie zdarzy sie rozgrzać i chodzi na ssaniu i to jest przyczyna

Twoja sugestia jest bardzo prawdopodobna,przy żle ustawionym ssaniu (zbyt bogatej mieszance i silniku z małym ciśnieniem sprężania )takie nieprzepalanie może spowodować Twój efekt - częsta przypadłośc w starych kadettach przez to wycierały się krzywki w wałkach rozrządu.

Ja osobiście stawiałbym na to samo co JAFO, - membrana skruszała i paliwo bezpośrednio dostaje sie do oleju.

Po wymianie pompy przydało by sie wymienić olej, albo bardzo długa trasa... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XFILES

Pompke wyjmowałem i przedmuchiwałem wydaje sie ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Pompke wyjmowałem i przedmuchiwałem wydaje sie ze jest ok

Być może ale samo przedmuchanie? -co innego sprawdzenie szczelności(zalej ją paliwem,pozatykaj wejście i wyjście ,lub wyjścia- jezeli masz z przelewem i pozostaw ją mechanizmem napędu w dół ),ale jezeli jesteś pewien ze jest szczelna,to pozostaje iglica w gażniku - być może to ona puszcza paliwo ale nie wtedy kiedy jeżdzisz bo nadmiar silnik przepali,ale gdy często gasisz silnik- wtedy ciśnienie pozostaje miedzy pompą a gażnikiem , iglica puszcza i benzyna skapuje do kolektora a z niego poprzez któryś z otwartych zaworów,lub przez zamknięty jeżeli masz nieszczelne na tłok i między pierścieniami do bloku ,do oleju.

pozdrawiam i wesołych świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Jeżeli do oleju dostaje się paliwo , to może być pompka paliwa , ale może dostawać się też płyn chłodzący , łatwo to sprawdzić bo płynu ubywa , a po odkręceniu korka wlewu oleju , na tymże korku i w otworze wlewowym będzie widać szaro-białą pianę.Radzę sprawdzić i odpisz . Pozdrawiam Aleks .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności