Skocz do zawartości
ADi997

Problem ze sprzęgłem - biegi nie wchodzą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest następujący problem. Z dnia na dzień sprzęło przestało działać jak należy. Nie wysprzęgla do końca, jedynka i wsteczny nie wchodzą a dwójka i trójka z trudem. Po włączeniu dwójki ciągnie już przy zwolnieniu pedału o kilka mm. Zacząłem wyrywać pompe przy pedale sprzęgła ale natrafiłem na sporo trudności i cały czas się zastanawiam czy tu jest przyczyna. Znajomy mówi, że może byc tez przez stary płyn w układzie i zalać go nowym i odpowietrzyć.

Problem dotyczy audi a4 z 1.9tdi 90km '97 ale to to samo co passat więc może ktoś coś pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega mial taki problem.Wyciagłem skrzynie i po pierwsze to lozysko igielkowe było zniszczone ale przyczyna ciagniecia sprzegła bylo to ze tarcza sie rozleciała a konkretnie takie tam fragmenty blachy które wpadły miedzy tarcze a docisk i wtedy juz nie da sie włozyc zadnego biegu przy pracujacym silniku.Tyle ze to był 19 tdi 110 ps.Bo np u mnie w 18t tarcza jest jednolita bez zadnych sprezyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz "wywalić" skrzynię, bo sprzęgło zapewne zdechło. Stary płyn by raczej nie powodował takich objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładam to co rozgrzebałem, odpowietrzę profilaktycznie wysprzęglik i jak to nie pomorze to targanie skrzyni. Dzięki za szybkie odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nic nie ruszał w układzie hamulcowym lub sprzegle to watpie azeby to była wina płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nikt nic nie grzebał, z dnia na dzień się popsuło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie pomogło. Nie mogłem odkręcić odpowietrznika i robiłem przez rurkę. Zauważyłem, że jest nie ori zawleczka czyli już ktoś grzebał przy tym. Jak problem powróci to wymienie wysprzęglik. Na razie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem ze nagle podczas jazdy żaden bieg nie chciał wejść zgasilem go wrzuciłem jedynkę i odpaliłem i szarpalo tak jak bym sprzęgła w ogóle nie trzymał wciśniętego ale za moment wszystko wróciło do normy. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpalilem na biegu to co sie dziwisz

silnik chwile mial za malo obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś bo miałem wciśnięte sprzęgło a działo się tak jak bym nie trzymał go w ogóle. Nie chodzi o obroty tylko o ruszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności