Skocz do zawartości
Gość SZUMI

Brak podświetlania w drzwiach kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SZUMI

Witam wszystkich. Chciałbym podpytać kolegów którzy mają doswiadczenie z elektryką. Czytam różne informację na temat zmiany oświetlenia we wszystkich elementach wyposażenia ale nie mogę znaleźć informacji co robić lub gdzie szukać usterki związanej z brakiem oświetlenia regulacji lusterek oraz regulacji szyb w drzwiach kierowcy. Led-y sprawdzone na bateryjce i swiecą aż miło. Przeanalizowałem schemat instalacji elektrycznej w książce "Sam naprawiam" i nie znalazłem żadnego schematu dotyczącego mojego problemu. Brak schematu instalacji w drzwiach. Może ktoś już przerabiał podobny problem lub ma schemat elektryki w drzwiach. Bardzo proszę o pomoc

Spokojnych i wesołch świąt

Szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli chodzi o oświetlenie w środku samochodu (lampka środkowa) to jest załączana przez mikrostyki, które są umieszczone w zamku w drzwiach. Z tego co opisujesz to wygląda na to że nie masz połączonych drzwi z instalacją elektryczną, czyli np.: odłączona kostka na słupku lub brak zasilania wychodzącego do drzwi.

 

Moja rada :

1)sprawdź próbówką czy masz w ogóle jakieś napięcie w tych drzwiach szukaj w czerwonych przewodach

2)sprawdź bezpieczniki

3)sprawdź pozostałe drzwi

4)sprawdź na kompie przez złącze VAG jakie masz błędy

5)sprawdź ustawienie modułu komfort dokładny opis tego jak zrobić znajduje się na tym forum

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SZUMI

Witam ponownie.

Za wszystkie rady bardzo dziękuję, ale cały moduł komfortu pracuje bez żadnych problemów nie świecą tylko diody do oświetlenia modułu regulacji lusterek oraz modułu regulacji szyb w drzwiach kierowcy. Prześledziłem schemat i muszę poszukać przewodów w kolorze szaro-niebieskim. Jeśli nie znajdę przerwy to chyba pociągnę nowy dodatkowy przewód bezpośrednio z regulatora oświetlenia. A może jednak ktoś posiada schemat elektryczny drzwi kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dla Ciebie fotki pokazujące gdzie jest + i - od podświetlania w sterownikach o które pytałeś.

t_p3301684_124.jpg

t_p3301691_151.jpg

10.jpg

Wystarczy teraz sprawdzić który kolor kabli odchodzi od nóżek wskazanych na zdjęciach i sprawdzić czy nie ma przewy na kablach.

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SZUMI

Dzięki Piotr, właśnie na tych pinach na początku sprawdziłem, że oświetlenie diodowe w tych modułach jest sprawne. Przewody dochodzą do kostki która, jest razem z silnikiem do podnoszenia szyb i tam "ślad się urywa". Jest to główna kostka gdzie schodzą się wszystkie przewody z drzwi. Może ktoś posiada schemat lub rozpiskę tej kostki? Będę dalej "rozpracowywał" tę kostkę. Pozdrawiam

Marek

P.S.

Widzę, że część kolegów wymieniła diody w module regulacji lusterek i może komuś została jedna oryginalna dioda (czerwona)? Bardzo chętnie kupię :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetnij w cholere przewód dochodzący do silniczka i podłacz na krótko.Bo inaczej nie dojdziesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie jest odwrotnie oświetlenie regulacji lusterek oraz regulacji szyb w drzwiach kierowcy pali sie cały czas i sie nie rozjaśnia ani nie sciemnia i jedyny sposób zeby je wyłączyc ta zdąć klemę z aku ,jak dojde co to,to dam znac.A czy ktoś wie czy to podświetlenie ma sterowanie z modułu KOMFORT czy z regulatora natęrzenia oświetlenia licznika.DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś wie czy to podświetlenie ma sterowanie z modułu KOMFORT czy z regulatora natęrzenia oświetlenia licznika.DZIĘKI

 

Ma oświetlanie z modułu konfortu

 

martin434, Z tego co piszesz to najprawdopodobniej masz jakieś zwarcie na układzie.Twoje diody dostają cały czas dwa plusy lub dwa minusy i poprostu pokazują ża przechodzi przez nie prąd.Poszukaj zwarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za odpowiedz ale i tak nie doszłem gdzie moze być to zwarcie będe muśiał odwiedzic elektryka ,narazie podłączylem to wszystko na "szago" prosto do regulatora natęrzenia oświetlenia i działa OK ale ja nie lubie prowizorki i musze to zrobic, jak ktoś ma pomysł to będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szafolag

Ja w swoim passacie też walczyłem z brakiem poświetlania w tym miejscu. Jedną z przypadłości tego auta jest to, że uszkadzają się wiązki przewodów między słupkiem a drzwiami. Dotyczy to wszystkich drzwi. jak zdejmiesz gumę z wiązki przewodów (jest na "klikającym" plastkiu) i obejrzysz je, to zobaczysz, że izlolacja na przewodach jest popękana, niekiedy druty są skorodowane i popękane(taj jest w twoim przypadku), ale jest też możliwość, że są zwarte ze sobą np z zasilaniem elektrorygli zamków ( i wtedy podświetlenie będzie śię świecić nonstop). W innych drzwiach za to nie chodziła mi szyba elektryczna i też problem leżał właśnie w w tym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym życie jest to, że w słupku auta znajduje się gniazdo a wiązka drzwi kończy się wtyczką. Po zdjęciu rzeczonej gumy możesz rozłączyć tą wtyczkę i zdjąć cała tą gumę co ci polepszy widok na kable.

pozdrawiam i zyczę powodzenia.

szafoalg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBINIO1000

Mam ten sam problem co TY SZUMI i mam pytanie czy już naprawiłeś usterke, jak tak to chciałbym abyś mi jakoś pomógł z góry wielkie dzięki. POZDRAWIAM SEBINIO1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się pod temat. U mnie wygląda to troszkę inaczej - chodzi mi o typ problemu (jednak sądzę, ze trzymam się tematu braku podświetlenia w drzwiach):

- centralny w drzwiach kierowcy działa

- głośniki & panel szyb + podświetlenie & podświetlenie regulacji lusterek działa

- komputer nie pokazuje drzwi kierowcy jako otwartych - jak gdyby były non stop zamknięte

- nie pali się światło po otwarciu drzwi kierowcy (ani kabinowe, ani te "oświetlające podłoże, co by nie wpaść w przepaść"

 

Jest jeszcze jedna ciekawa przypadłość, w której nie znalazłem żadnej zależności - mianowicie po naciśnięciu zamykania drzwi (centralny od wewnątrz na panelu sterowania szybami) - drzwi kierowcy raz się zamykają z innymi, raz ten dynks wchodzi i za chwile odbija.

 

Z tego co zdążyłem się zorientować to albo uszkodzenie zamka, albo coś z modułem komfortu. Moglibyście polecić jakiegoś magika od zamków 3bg w okolicach Bytomia/Chorzowa/Katowic itd?

 

Przepraszam jeśli taki temat z podobnym problemem już istnieje, być może nieudolnie używałem wyszukiwarki (troszkę z braku czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina tkwi w zamku.

Masz tam zimne luty. Trzeba się dostać do zamka i po prostu polutować jeszcze raz tam gdzie są zimne luty.

 

Tutaj masz link jak się do tego zabrać:

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=879706&postcount=215

 

I pewnie mikrostyk masz jeszcze do wymiany w zamku.

Pomógłbym, ale pewnie nie bedziesz w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego ani Kalisza...

Edytowane przez marioplf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za poradę. Postaram się to ogarnąć w najbliższy weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za poradę. Postaram się to ogarnąć w najbliższy weekend.

W moim opisie masz link do wątku z naprawą zamków, tam na dole są instrukcje w PDFie krok po kroku z fotkami jak wyjąć zamek, jak go rozebrać, co przelutować i jak złożyć, ściągnij, druknij i działaj przy aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzisiaj passat mnie zaskoczył. Mianowicie wsiadam, nie domknąłem do końca drzwi kierowcy - a tu komputer dumnie pokazuje, ze drzwi otwarte. Niedowierzając obejrzałem czy czasem żadne z pozostałych nie są niedomknięte. Co się okazało - pod pewnym kątem otwarcia drzwi kierowcy (w pozycji nie całkiem zamkniętych, dosłownie zatrzaśniętych) jednak wszystko działa - podświetlenie i kontrolka na kompie. Czy to wyklucza którąś z przyczyn:

 

-

Masz tam zimne luty

-

I pewnie mikrostyk masz jeszcze do wymiany

 

Nie jest ze mnie (jeszcze :P) zaden mechanik. Z tego co rozumiem i sugerujac się zdjeciami wyobrazam sobie mikrostyk jako cos podobnego do tej fascynujacej maszyny, która zapala światło w lodowce po otwarciu drzwi. Mam nadzieje, że nie popisałem się tak bardzo niewiedza jak myślę. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli faktycznie się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak trzeba sie dobrac do zamka.

 

Nie rozumiem tego co napisales... czyli przez chwile wszystko bylo dobrze ?

A jak zamkniesz drzwi calkowicie, to masz pokazane ze drzwi sa zamkniete ?

 

Mikrostyk przy niedomknietych drzwiach może zadziałałać. Tam jest taki prawie półksiężyc, ktory go załącza. Przy niedomknietych drzwiach może się z nim właśnie stykać.

 

Tak wiec mikrostyk do wymiany, lub tego starego mozna obciąć z 2 plastikowych bolców na ktorych jest osadzony (a raczej te bolce sa osadzone w zamku) wziąć mocny klej (u mnie wystarczyl super-glue) i przykleic go o powiedzmy 2 mm blizej.

 

Czy gdy miales drzwi niezatrzasniete zupelnie wszystko wrocilo do normy ?

 

Jeśli tak, to zimnych lutów brak a wina lezy tylko po stronie mikrostyku.

Dla kogos, kto dostawal sie do zamka i rozbierał go to jakies 2 godziny pracy łącznie ze składaniem.

 

Jesli nigdy tam sie nie dostawałeś, to hmm... przez ostrożność czas pray sie podwoi.

 

ps: mikrostyk teoretycznie mozna porownac do tego w lodowce :)

Edytowane przez marioplf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gdy miales drzwi niezatrzasniete zupelnie wszystko wrocilo do normy ?

Dokładnie tak. Sprawdziłem to jeszcze kilkakrotnie i za każdym razem kiedy nie domykam do końca drzwi - wszystko wraca do normy. Na razie nie udało mi się do tego przysiąść, ale podejrzewam, ze sobie z tym poradzę.

 

Dzięki za pomoc =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam to do zrobienia ale jakos ciezko sie zabrac bo roboty jest sporo, u mnie na 10 otwarc drzwi 2 razy sie nie zapali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności