Skocz do zawartości
elwiz

Schowek na okulary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję informacji czy do B3 dostępny jest schowek lub uchwyt na okulary. Jeżeli nie ma tych elementów w oryginalnym wyposażeniu to może macie jakieś sugestie co do wykorzystania wyposażenia z innych samochodów.

Trafiłem w necie na 2 ciekawe rozwiązania. Pierwsze:

scaled.php?server=195&filename=monoski20004jpg1.jpg&res=crop

Zamykany schowek montowany na podsufitce w miejscu tradycyjnej rączki - tylko nie wiem czy uda się taki schowek zamontować w B3. Wiem że nowsze samochody mają wnękę na rączkę, której w B3 brak. Drugie:

scaled.php?server=35&filename=img7419j.jpg&res=crop

To otwarty schowek, który według mnie lepiej by leżał na powierzchni innej niż oryginalne miejsce montażu. W tym przypadku nie wiem co to za uchwyt i z jakiego samochodu pochodzi.

Jeśli ktoś z Was ma doświadczenie w montażu takich rozwiązań w B3 to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz porozbierany środek i popakowany w pudła więc nie mam jak zobaczyć ale wydaje mi się, że u nas w B3 są rączki montowane do plastików idących na słupkach - więc trzeba było by znaleźć coś co podpasuje rozstawem ( chyba, że jest to znormalizowane).

 

Taki uchwyt miał jeden z forumowiczów w swoim temacie bo przez przypadek na niego wpadłem, ale z tego co pamiętam nie pisał od czego konkretnie jest ten schowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że u nas w B3 są rączki montowane do plastików idących na słupkach

Masz chyba rację, znalazłem zdjęcie w necie:

scaled.php?server=217&filename=b0d1b8a9.jpg&res=crop

W tej chwili nie sprawdzę ale wydaje mi się że w moim B3 nie ma rączki po stronie kierowcy. Jeśli więc nie ma jej tam lub nie ma zaślepek to nie będę w stanie dostać się do otworów montażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były w b3 otwory na rączkę nad głową kierowcy ale w pasach US.. tylko wtedy dochodzą tam dodatkowe blaszki na montaż rączki. a jak jest z serią to nie wiem, czy tam są dziury na montaż rączek.. a rączki ogólnie kręcone są do blachy a nie do plastików..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zamontowany ori nówka schowek z GM, czytaj: Łopla. W listwie nad głową kierowcy nie mam żadnych uchwytów, ani dziur na nie-więc dwa 1,5 centymetrowe wkręty do drewna i sprawa załatwiona.

 

Kilka fotek z montażu.:

8f51df3e01662e5amed.jpg

592887265f1686d4med.jpg

9e15a432b83a5722med.jpg

92ac22bf67da2fb9med.jpg

 

Kupowałem na Alledrogo dwa lata temu, cena 40 zł plus przesyłka.

Edytowane przez SuVW_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie zamontowany ori nówka schowek z GM, czytaj: Łopla. W listwie nad głową kierowcy nie mam żadnych uchwytów, ani dziur na nie-więc dwa 1,5 centymetrowe wkręty do drewna i sprawa załatwiona.

 

I to chyba Twoje zdjęcia widziałem! ;)

 

były w b3 otwory na rączkę nad głową kierowcy ale w pasach US.. tylko wtedy dochodzą tam dodatkowe blaszki na montaż rączki. a jak jest z serią to nie wiem, czy tam są dziury na montaż rączek..

 

Ja nie mam wersji US i mam rączkę nad głową kierowcy.

 

a rączki ogólnie kręcone są do blachy a nie do plastików..

 

Miałem na myśli to, że przechodzą przez plastiki - skrót myślowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b4 są fabryczne otwory na rączkę dla kierowcy w karoserii, jednak większość auto nie miała tej rączki, ja sobie przełożyłem boczny plastik wraz z rączką z innego b4 i jest cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności