Skocz do zawartości
socha2006

Lampy Passat B4 problem z silniczkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Otóz mam malutki problem, zmieniałem lampy w moim passacie i przełożyłem silniczek ale jakos to nie działa, jak przekrece w aucie to silncziki słychac jak chodza ale lampy nie rusza, jak to zrobic zeby to sie trzymało i działało?

Jest na to jakis sposób czy jak?

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że to już było na forum, ale nie chce mi się szukać, więc napiszę.

 

1) Wyjmij silnik z lampy i zobacz, czy ten silnik wsuwa i wysuwa ten drut z kulką na końcu (cięgno), zmieniając ustawieniem wysokości świecenia.

2) Sprawdź, czy odbłyśnik jest zamontowany na dwóch pozostałych zaczepach, może któryś puścił.

3) Prawidłowo zamontuj silnik, to jest upewnij się, że "kulka" wskoczyła w gniazdo. Najwygodniej jest w pozycji w pełni wysuniętej, w wyjętej z auta lampie, kontrolując i pomagając sobie np. palcem przez otwór w obudowie do wymiany żarówki. Żarówkę najlepiej też wyjąć, jest wtedy więcej miejsca. Oczywiście nie ma też problemu, gdy lampa jest na swoim miejscu, jest tylko mniej wygodnie i słabiej widać.

Na wszelki wypadek nie dotykaj odbłyśnika od ładnej strony, zapewniam to tylko gładka powierzchnia, żadnych wyrafinowanych doznań nie spodziewaj się, a łatwo się uszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silniczka wychodzi biały króciec zakończony kulką, która musi wskoczyć w okrągłe otwór w lampie. Jeśli tego połączenia nie ma to silniczki pracują a klosz lampy pozostaje w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie udało, na początku nie mogłem ale probowałem znaleźć sposób na starej lampie i sie udało, dzięki wielkie za pomoc :)

Edytowane przez socha2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę off topa :P

 

jaki lampy kupiłeś??

 

rozbierałem już kilka kompletów i...

 

oryginalne lampy helli mają smar na bolcach (tych na których trzyma się odbłyśnik)

angel eyes-y nie maja nic, walą na sucho :)

zamienniki są złapane na klej(!!!)co znacznie uniemożliwia ich regulację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampy ori (narazie) kupione od goscia z forum ktory sobie w kulki polecial wiec wymieniłem klosze i kurde w jednej lampie gdzies wyskoczyl znowu ten bolec od silniczka ;/ jutro znowu sie zabieram za to. Adams mysl cos o soczewkach powoli do mnie ;) tylko najpierw wgranie nowej mapy ;)

Edytowane przez socha2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności