Skocz do zawartości
piter2005

Drżenie przy prędkości >140km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ostatnio wymieniałem dwa górne wahacze z prawej strony, mechanik powiedział, że po wymianie nie ma potrzeby sprawdzenia zbieżności. Auto nie ściąga, prowadzi się dobrze..., ale wczoraj jadąc A1 postanowiłem je trochę "przedmuchać" po miejskich cyklach i zauważyłem, że przy prędkości >140km/h zaczyna tak jakby coś drżeć. Lekko to czuję w kierownicy i ogólnie na słuch. Myślicie, ze to po zmianie wahaczy? Dodatkowo zauważyłem, że przy mocnych skrętach piszczą opony, wcześniej tego nie było, ale nie było też takich temperatur jak w ostatnich dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc wina opon , mialem podobnie , wpadal w wibracje powyzej 140 , zmienilem opony i po sprawie, a tak to moze byc pare przyczyn zle wywazenie , cisnienie w kolacjhh itd , ale wymiana gornych wahaczy raczej tpo nie bedzie przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie na zakrętach to bardziej kwestia temperatury, a co do drgań to tak jak bolo02 szukałbym po stronie kół niż wachaczy.

Czy wcześniej na tym samym zestawie opon i felg było drganie przy 140km/h?

Jak opony były przechowywane w czasie zimy? Czy się nie odkształciły? (nieraz jak się opony czymś przygniecie, albo na hama wciśnie na regał to tracą swoją "okrągłość".

I czy zostały dobrze wyważone?

Jeśli drgania masz na kierownicy, a buda nie drży to raczej przednie koła sieją zamęt - spróbuj je zamienić z tylnymi i zobacz co się dzieje. Jak drganie ustanie to już wiesz gdzie szukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie, wymienilem opony i ustało.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 6n2 miałem to samo , zobacz czy niemasz żadnego bąbla na oponie , czegokolwiek niepokojacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyważ koła sprawdź czy nie ma luzów na drążku kierowniczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam tak jak poprzednicy że to wina opon. Wyważarka prawdę Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy się któraś tarcza nie grzeje od nieodbitego zacisku. Miałem taki przypadek, drgania ustąpiły jak nasmarowałem tłoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz zawieszenie wielo wachaczowe, czy czasem nie masz wybitego. Ja miałem aki przypadek i się okazalo ze to zawieszenie wielo wachaczowe miałem do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz zawieszenie wielo wachaczowe, czy czasem nie masz wybitego. Ja miałem aki przypadek i się okazalo ze to zawieszenie wielo wachaczowe miałem do wymiany

Kolego,czytałeś cały wątek??

Ostatnio wymieniałem dwa górne wahacze z prawej strony
...:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie wypowiedzi. Też stawiam na koła, tym bardziej, że już sporo przejechały. W weekend wizyta u wulkanizatora powinna coś wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak przy hamowaniu? Ja tez mam wibracje od tej predkosci ale mam tarcze wywalone i biją jak cholera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po wymianie drążków kierowniczych auto przy skręcaniu piszczy. Co może być tego powodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wibracje w dwóch przypadkach, pierwszy to przy hamowaniu, miałem koślawe tarcze :) wymieniłem na nowe Brembo i po sprawie. Drugi przypadek dręczy mnie do dziś, mam to samo co Ty 140 km/h i wszystko loto jak żyd po pustym polu :) to jak mówią koledzy, to albo faktycznie opony albo w moim przypadku felgi :) wiem że jak założe koła zimowe to mże nawet o 200 lecieć i nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja tez tak miałem ze auto drżało przy dużej prędkości. Zawieszenie kompletne wymienione w maju łożyska kół i piasty też części firmowe a po autostradzie wibracja (co jest?) Opony Uniroyal do śmietnika zakupiłem opony nalewane (z powodu braku środków) firmy Profil i po autostradzie przy prędkości 140 km/h. miodzio zero wibracji!

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak przy hamowaniu? Ja tez mam wibracje od tej predkosci ale mam tarcze wywalone i biją jak cholera :P

 

tarcze wymieniałem jakieś 20tkm temu. Założone Boscha, więc to raczej nie tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tarcze wymieniałem jakieś 20tkm temu. Założone Boscha, więc to raczej nie tarcze.

 

To nie ma nic do rzeczy. Tarcze mozesz zalatwic juz na pierwszym hamowaniu po wymianie.

Podjedz do kogos kumatego w temacie bo to jest tylko wróżenie ze szklanej kuli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnei tak samo sie dzieje jest to wina opon mam zimowe opony Michelin to 200km/H i nic sie nie dzieje jednak na letnich mam juz prawie łyse to sie dzeija drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Jeśli masz aluski to sprawdź, czy przypadkiem podczas wymiany wahaczy fachowce nie zdjęli z piasty pierścienia centrującego. Efekt przy prędkościach będzie taki sam albo i gorszy jak przy niewyważonym kole. Myślę jednak, że to problem z wyważeniem koła.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, po wymianie drążków kierowniczych auto przy skręcaniu piszczy. Co może być tego powodem ?

a czy zbieżność była ustawiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności