Skocz do zawartości
davidd90

Tylna szyba dosuwa się i opada.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem passata B5 1.8B+G. Bardzo mi się podoba ale mam kilka problemów. Pierwsza sprawa to w tylnych lewych drzwiach dosuwam szybę (oczywiście szyby el.) i szyba już sie domknie i raptem opada na dół. Tak jak przytrzymam ręką szybę i szyba sama opada w dół to tak samo się dzieje... Jest jakiś czujnik gdzieś na silniczku który informuje sterownik że szyba już jest zamknięta? Prowandnice przesmarowałem.

 

Druga sprawa to taka że:

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/26/54/36/2226543628

Na tym przełączniku między przełącznikami przednich szyba a przełącznikami tylnych szyb jest taki plaski przełącznik z znaczkiem człowieka. Do czego służy ten przelącznik? do blokowania tylnych szyb? U mnie nic się nie dzieje po wciśnięciu tego przełącznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa:

 

Blokada otwierania szyb tylnich. Jeżeli nie działa to spróbuj usiąść z tyłu i otworzyć szybę z lewej lub prawej strony:) Wtedy powinno nie zadziałać przy wciśnietym przycisku z ludzikiem - taka blokada dla dzieci albo niesfornych pasażerów na tylnej kanapie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa:

 

Blokada otwierania szyb tylnich. Jeżeli nie działa to spróbuj usiąść z tyłu i otworzyć szybę z lewej lub prawej strony:) Wtedy powinno nie zadziałać przy wciśnietym przycisku z ludzikiem - taka blokada dla dzieci albo niesfornych pasażerów na tylnej kanapie:P

 

 

 

Niestety przy wciśniętym jak i wyciśniętym tylne szyby sie odsuwają. W najbliższym czasie rozbiorę przełącznik, może w nim jest coś nie tak. dziękuję na informacje. Jeszcze proszę o jakąś podpowiedź w pierwszej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij na chwilę akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odepnij na chwilę akumulator

 

A nie będzie musiał po tym adaptować przepustnicy ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie musisz

a co do szyby, to cos musi ja tak mocno chamowac, ze opuszczaja znowu na döl. jak z guzikami wszystko bedzie ok to niestety ale rozbierac tylnie drzwi i sprawdzic naped po wewnetrznej stronie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w moim przypadku, szyba sie zamykała, ale już jak miała się otwierac , to tylko było słychać, ze silniczek pracuje i jeb szyba w dół...okazało się, że te dwa haczyki co trzymają szybę były całe, lecz kuleczka taka między nimi co w środek jej wcodzi koniec szyby i ją utrzymuje , wypadła...(od walenia drzwi). a co do ludzika. To blokada osobom z tyłu co chcą otwierać szyby i wyrzucać przez nie puszki, więc sobie jednym słowem jej nie otworzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nic nie musisz

a co do szyby, to cos musi ja tak mocno chamowac, ze opuszczaja znowu na döl. jak z guzikami wszystko bedzie ok to niestety ale rozbierac tylnie drzwi i sprawdzic naped po wewnetrznej stronie drzwi

 

 

Bolec który łączy szybę z mechanizmem był wypadnięty. rozebrałem drzwi i założyłem ten bolec oraz nasmarowałem prowandnice. Jutro rozbiorę jeszcze raz i dokładniej przepatrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sprawdz linke od zamku czy jest pod podnosnikiem (na blasze) a nie tam gdzie szyba chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możesz mieć momenty pracy silniczka poprzestawiane.

Na forum czytałem (i tak zrobiłem), że po wymianie podnośników szyb, przednich co prawda, zaleca się zamknięcie i otwarcie szyb z kluczyka (lub z pilota), żeby zostały zapamiętane momenty wyłączenia się silniczka. Czy to zadziała w Twoim przypadku? Nie wiem. Ale nic nie "grzebiesz" więc możesz spróbować. Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpięcie aq na kilka minut pomogło. Właśnie u mnie nie działa domykanie szyb ani z pilota ani z kluczyka, też muszę do tego zaglądnąć... Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpięcie aq na kilka minut pomogło. Właśnie u mnie nie działa domykanie szyb ani z pilota ani z kluczyka, też muszę do tego zaglądnąć... Dzięki za podpowiedzi

Bo po odpięciu aku musisz otworzyć szyby przyciskami przytrzymując je chwilę juz po otwarciu szyb. I od razu zamknij znow przytrzymując przyciski po zamknięciu. Od tej chwili domykanie oraz automatyczne zamykanie szyb przednich z panelu kierowcy znów będzie działać.

 

Co do przycisku blokującego tylne szyby w panelu kierowcy, często niestety się psuje i nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ostatnio audi a3 i tam w takich przypadkach była wina ślizgów, po prostu przez lata się wycierają, do a3 pasują od A6 C5, moze do passka tez podejdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolec który łączy szybę z mechanizmem był wypadnięty. rozebrałem drzwi i założyłem ten bolec oraz nasmarowałem prowandnice. Jutro rozbiorę jeszcze raz i dokładniej przepatrzę.

 

Cześć. mam z tym samym problem. mógłbyś opisać jak ten bolec zamontować, bo nie bardzo mam pomysł jak sie zabrać do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności