Skocz do zawartości
reebok

Proszę o analizę logów 003, 011 - 1.9 tdi 110KM AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zrobiłem analizę logów 003 i 011, ponieważ mam problem. Auto wchodzi w tryb awaryjny, 120 km/h i odcina, więcej nie chce iść. Muszę przekręcić kluczyk i wtedy idzie dalej, ale to też nie zawsze. Dlatego nawet podczas robienia logów nie mogłem na 3 biegu dojść do 4500 rpm obrotów. Spójrzcie na to fachowym okiem i może pomożecie czy przepływomierz do wymiany czy turbina??

Pokazuje błąd 0575 - ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica doregulowania.

 

logi 003 - 4 próby

http://vaglog.rtnet.pl/pol_z_84393.html

 

logi 011 - jedna próba

http://vaglog.rtnet.pl/pol_z_84394.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez reebok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś zlogował te 2 grupy razem.

Przepływka raczej ok.

Turbo do sprawdzenia (wyczyszczenia) albo problem ze sterowaniem: wężyki podciśnieniowe, N75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak logować razem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w Measuring Blocks to możesz wybrać do 3 bloków do logowania. Tak jak wybrałeś 003 to w "linijce" poniżej dasz 011 i dopiero później log.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oknie wyboru kanałów wybierasz np. 001 jako pierwszy, 003 jako drugi i 008 jako trzeci i przełączasz na logowanie, to wszystko. Na 99% to wina zabrudzonej turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem to o co prosiliście. Przegoniłem auto troche na trasie, aż chmura dymu za mną puściło, ale teraz się kręci do 5000 obrotów.

Logi:

http://vaglog.rtnet.pl/pol_z_84528.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść turbinę i przy okazji przepływkę też możesz. Tylko przepływkę już nie papierem ściernym :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczyść turbinę i przy okazji przepływkę też możesz. Tylko przepływkę już nie papierem ściernym :lol3

Przepływke czyściłem ostatnio benzyna ekstrakcyjną, bo myślałem, że ona ma winę. Za czyszczenie turbo to chyba mnie trochę skasują co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie turbo to tak z 400 PLN szykuj, chyba ze lubisz grzebać to znajdziesz opis na forum i filmiki na YouTube jak to zrobic

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że: turbo jeszcze przycina ale pogoń parę razy to może się poprawi, przepływka ma niskie wskazania więc albo do wymiany albo coś z nią nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepływke czyściłem ostatnio benzyna ekstrakcyjną
Przepływomierza nie czyści się benzyną ekstrakcyjną bo zostawia ona "mleczny" nalot. Tylko alkohol izopropylowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie chodzi, do 160km/h ciągnie, to mi wystarczy. Jak później nawali, to zacząć od czyszczenia turbiny czy od nowego przepływomierza?

 

Dzięki wielkie za pomoc Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zrobienia logów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te informacje jeszcze komuś pomogą. Mianowicie, ostatnio znowu passat zaczął mulić, a potem nawet kopcić na czarno powyżej 2000rpm obrotów. Okazało się, że pękła ta złączka (patrz na zdjęciu). Wymieniłem ją i jeszcze wymieniłem nowe węże od podciśnienia, te co idą od zaworu n75 do gruszki, egr itd., były skruszałe. W końcu auto dostało kopa i śmiga aż miło. Także nie powiedziane, że zawsze turbina do czyszczenia.

Pozdrawiam

zdjcie445.jpg

Edytowane przez reebok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności