Skocz do zawartości
Jakub0011

Akumulator padł po byrzy czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy to możliwe z dnia na dzień padł aku. Nie dawał żadnych sygnałów. Kręcił jak głupi. Aku bezobsługowy centra. Ranao przyszedłem po zajefajnej nocnej burzy a tu niespodzianka nie kręci. Jak przekręciłem kluczyk to tylko cyknięcie jak by luźna klema. Wziąłem przeczyściłem klemy i nasmarowałem smarem grafitowym. Po włożeniu kluczyka kontrolki zapalają się tak trochę słabiej niż wcześniej. Jak przekręcam kluczyk to samo wszystko siada tylko centralny wariuje. Aku podłączam do ładowarki pokazuje, że naładowany. Podłączyłem na noc do akumulatora lampkę i go rozładowałem. Podłączam prostownik 5 sekund i naładowany. Koledzy czy to znak, że bateria padła na dore. I czy to możliwe, że od burzy? W knajpie piwo beczkowe mi szlag trafił może i elektrolit tak samo? :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to znak ze aku padł skoro szybko sie naładował i rozładował

P.S. popraw temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak myślałem. A co sądzicie o tum zbiegu okoliczności z burzą w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się jak piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego wpływy jak napisał indyczes , aku padł sam z siebie chyba że mu pomogłeś ( wzmacniacze w bagażniku itp. ) generalnie urządzenia prądożerne , z czasem dobijają aku do tego stopnia że z dnia na dzień kończy swój żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek. Wróciłem z trasy i wszystko było ok, a rano jak chciałem jechać do pracy moje zdziwnienie sięgło zenitu że aku nie kręci. Wymiana konieczna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mogło się coś zalać podczas intensywnych opadów jakie są w czasie burzy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może piorun trafił w samochód :diablica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może piorun trafił w samochód :diablica

 

...wtedy by miał napięcie na aku 48 V :hyhy::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem jeszcze coś dziwnego otóż radio w aucie zaczęło terkotać w rytm silnika. Przyniosłem przed chwilą akumulator do domu i go ładuje a tu nagle znajome terkotanie. Tak się zdrzaźniłem, że rozebrałem bezobsługową centre i widzę, że w jednej celi podczas obciążenia i ładowania bulgocze. Padła jedna cela więc do koszalina czas na nowy. Mam passka 1,8T z klimatronikiem i elektryką bez esp. Nie wiecie czasem jaki aku się nadaje. Wyklejki w bagażniku nie mam. Ten co miałem 5 lat był chyba za wielki 74Ah i 740 a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

74Ah na 1,8 T to troche sporo 65Ah w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wymieniłem aku. W tym była oberwana cela. Sądzę, że istnieje jakiś związek przyczynowo skutkowy pomiędzy burzą, piorunami, grzmotem itp. a oberwaniem celi. Może pierdykneło gdzieś obok i uderzenie oberwało cele. Ubezpieczyciel nie podzielił mojej wersji. Odmówił wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście wymieniłem aku. W tym była oberwana cela. Sądzę, że istnieje jakiś związek przyczynowo skutkowy pomiędzy burzą, piorunami, grzmotem itp. a oberwaniem celi. Może pierdykneło gdzieś obok i uderzenie oberwało cele. Ubezpieczyciel nie podzielił mojej wersji. Odmówił wypłaty.

Celę mogłeś oberwać po wjechaniu w dziurę, a jedyna możliwość powiązania wyładowania atmosferycznego i padu akumulatora to bezpośrednie trafienie :). Zakładając oddziaływanie pola elektromagnetycznego towarzyszącemu wyładowaniu atmosferycznemu to prędzej popaliło by elektronikę niż uszkodziło aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności