Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, polecam firmę Monster Serwis jak ktoś jest z Krakowa bądź okolic. Kolega wąski zrobił mi z auta lodówkę, a problemem był czynnik a raczej jego połowa w układzie przez co klima sobie nie radziła. Wąski wszystko pospawdzał, wyciągnął czynnik, dobił 650g i auto odżyło!, serwis który poprzednio dobijał czynnik albo się pomylił, albo miał coś nie tak z maszyną. W każdym bądź razie już jest wszystko ok i bardzo dziękuję firmie Monster bo teraz klima chłodzi tak ze sutki stają :). Pozdrawiam

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cenowo ile zapłaciłes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki numer jest przekaźnika od klimy i od wentylatora ? dzisiaj podczas jazdy na klimy zdechł mi panel . i teraz nie chce sie włączyć . bezpieczniki dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, polecam firmę Monster Serwis jak ktoś jest z Krakowa bądź okolic. Kolega wąski zrobił mi z auta lodówkę, a problemem był czynnik a raczej jego połowa w układzie przez co klima sobie nie radziła. Wąski wszystko pospawdzał, wyciągnął czynnik, dobił 650g i auto odżyło!, serwis który poprzednio dobijał czynnik albo się pomylił, albo miał coś nie tak z maszyną. W każdym bądź razie już jest wszystko ok i bardzo dziękuję firmie Monster bo teraz klima chłodzi tak ze sutki stają :). Pozdrawiam

 

Liczyłem na ostra walkę a tu walka bez walki.Cieszę się że klima w końcu u Ciebie pracuje tak jak powinna.

Ładny ten twój Passacik.

 

a cenowo ile zapłaciłes ?

Cena była promocyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może celowo nie podaje ceny żeby zaraz więcej osób nie chciało takiej promocji. I w końcu będzie chłopak robił za darmo wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcy pomóżcie dlaczego panel nawiewu nie chce się włączyć ? bezpiecznik dobry . moduł wydaje się suchy i sprawny, w którym miejscu i jaki numer jest przekaźników od nawiewu i klimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy widzisz co piszesz? Napisz cenę z dopiskiem że promocyjna...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Kolega wąski nie chciał ode mnie ani złotówki, ale nie jest instytucją charytatywną i nie mogłem się na to zgodzić. A jakie ma ceny za uzupełnienie czynnika to zapewne sam się wypowie. Dla klubowiczów na pewno liczy troszkę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie odkażania układu chłodzącego i nawiewów

 

czy środki dostepne w sklepach za ok 20 zł sa skuteczne i polecacie je ?

czy lepiej od razu udac sie na ozonowanie?

a moze trzeba zrobic cos więcej?

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również aplikuje preparat pod filtr kabinowy co jakiś czas czy jest to skuteczne to nie wiem, z klimatyzacji mi nic nie czuć a i preparat na jakiś czas pozostawia przyjemny zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprzednio w moim Passacie była sprężarka klimy nr 8D0260805D, produkcji Zexela model DCW17D,teraz zamówilem druga i miała być identyczna ale dostałem sprężarke o nr 8D0260805, czyli bez tego D na końcu. Producent Zexel model DCW17B. Czy ta sprężarka będzie pracować w moim Passacie 1.9 TDI 110km rocznik 97, bo nie chce się bawić już w odsyłanie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poprzednio w moim Passacie była sprężarka klimy nr 8D0260805D, produkcji Zexela model DCW17D,teraz zamówilem druga i miała być identyczna ale dostałem sprężarke o nr 8D0260805, czyli bez tego D na końcu. Producent Zexel model DCW17B. Czy ta sprężarka będzie pracować w moim Passacie 1.9 TDI 110km rocznik 97, bo nie chce się bawić już w odsyłanie tego?

Jeżeli wszystko pasuje to będzie działać bez problemu

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Sprężarka już zamontowana wszystko dobrze pasowało i potem pojechałem na nabicie gazu, jednak klima dalej nie działa. Może jest troszkę lepiej niż było ale na pewno nie działa tak jak powinno. Climatronic nie miga (wcześniej przed założeniem kompresora migal przez chwilę po przełączeniu zapłonu). Sprawdziłem błędy climatronica przyciskiem obiegu wewnątrznego i econ. Pokazało 2 błędy: 25b i 318. Wyczyścilem pamięć błędów przez przytrzymanie guzika Econ. Teraz pokazuje 444 i po prawej 02 czyli teoretycznie brak błędów. Wentylator się załącza i pracuje cały czas. Czy przyczyną może być źle nabicie czynnika?

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zmieniłeś? Dysza dławiąca zmieniona? Czemu zmieniałeś kompresor? Stary się zatarł? Jeśli tak to czy układ był wypłukany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz nie był wymieniany, dysza też nie. Kompresor założyłem, bo zepsuł się jeszcze u poprzedniego właściciela,ale dokładnie nie pamiętam co tam mu się działo. Chyba dawała małe ciśnienie i raz zerwała nowy pasek od klimatyzacji. Układ niestety nie był wypłukany.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz przyczynę niesprawności. Każde rozszczelnienie układu nawet na kilka minut wymusza wymianę osuszacza gdyż chłonie on wodę jak gąbka. Dodatkowo należy wypłukać układ żeby opiłki nie zatarły nowego kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ciężko jest wymienić samemu ten osuszacz i czy nie będzie trzeba po tej czynności jeszcze raz nabijac gazu?

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz musisz ściągnąć. Do osuszacza jest rewelacyjny dostęp po wyjęciu obudowy filtra powietrza. Dysza dławiąca jest przy zaworze do nabijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Na dziś rano jestem umówiony u gościa, który zajmuje się typowo klimatyzacja, więc powiem mu o tych rzeczach i miejmy nadzieję że to pomoże.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na sprawdzeniu tej klimy i ciśnienie wyszło tylko po 3,5-4 bar każde i może tu leży przyczyna tego słabego chłodzenia ? Wspominałem o tym osuszaczu ale nic się nie dowiedziałem, Pan powiedział że to ciśnienie jest za małe i dlatego klimatyzacja działa tak słabo.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka ci zdechla. Minimum musi być 8-9 a najlepiej okolo 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności