Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie moze podacie jakie cisnienia maja byc przy jakich temperaturach. Ja u siebie sprawdzilem termometrem w srodkowej kratce na 4 biegu wentylatora, klima na lo to przy 20 stopniach na zewnatrz dmuchalo tylko 13 stopni - wiec klima chyba raczej slaba. Jak ustawilem na jedna kreske nawiewu to zeszlo do 10.

Klima nabijalem w zeszlym roku, dysze rozprezna i osuszacz dwa lata temu.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/81125-Jakie-cisnienie-w-ukladzie-klimatyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś mi może powiedzieć jakie objawy występowały by przy zatkanej w którymś miejscu klimie, i czy np może to wpływać na ciśnienie sprężarki ???, czy za ciśnienie w układzie odpowiada tylko sprężarka czy jest odpowiedzialny za to jeszcze jakiś zawór ??? bo niestety mam chyba za małe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy moja klima działa dobrze? Byłem wczoraj nabić klimę i powiedzieli, że wszystko ok ale mam wątpliwości bo dziś pokazywało mi na blacie temperaturę zew. 25 stopni. Ustawiłem sobie na AUTO 19 i wywietrzyłem samochód jadąc i mając wszystkie szyby otwarte. Po 30 sekundach gdzies zamknąłem szyby bo się wyraźnie wywietrzył.

 

Z kratek leci zimne powietrze (robiłem test klimy i na LO w menu serwisowym na kanale 08 zeszło do 4 stopni) ale problem w tym, że po przejechaniu 15 kilometrów nawiew ciągle głośno chodzi. Jak po odpaleniu auta ruszam to po chwili szumi na maksa i potem się zmniejsza ale nie powinno być tak, ze po paru minutach powinno chodzić praktycznie bezgłośnie? Mam wrażnie, że ciągle wieje na te 4 kreski a chciałbym zeby po jakims czasie zszedł na 2 (tak wiem ze na wyświetlaczu będą 4 ciagle ale chodzi mi o właściwą moc dmuchania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Radekklima, ostatnio zdiagnozowano u mnie ze psuje sie sprzeglo elektromagnes , cwierkalo czasem zapiszczalo , dzis cwierkalo tylko chwilke potem cisza ale i klima nie chlodzi , mechanik ma wymienic ten elektromagnes , ale czy awaria nie popsula mi znow sprezarki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ktoś mi może powiedzieć jakie objawy występowały by przy zatkanej w którymś miejscu klimie, i czy np może to wpływać na ciśnienie sprężarki ???, czy za ciśnienie w układzie odpowiada tylko sprężarka czy jest odpowiedzialny za to jeszcze jakiś zawór ??? bo niestety mam chyba za małe ciśnienie.

 

Witam, ja miałem kiedyś zawalony ten filterek w któreś z rurek, czyli układ był zatkany przytkany. Objawy po załączeniu klimy sprężarka włącza ie dosłownie na paręnaście sekund i jak zrobi się duże ciśnienie w układzie to automatycznie odłącza sprężarkę pomimo ze na wyświetlaczu jest AUTO i to w kółko, nie ma szans by poleciało zimne powietrze z nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja miałem kiedyś zawalony ten filterek w któreś z rurek, czyli układ był zatkany przytkany. Objawy po załączeniu klimy sprężarka włącza ie dosłownie na paręnaście sekund i jak zrobi się duże ciśnienie w układzie to automatycznie odłącza sprężarkę pomimo ze na wyświetlaczu jest AUTO i to w kółko, nie ma szans by poleciało zimne powietrze z nawiewów.
Filterek czyli ten rozpylacz wymieniałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie czy moja klima działa dobrze? Byłem wczoraj nabić klimę i powiedzieli, że wszystko ok ale mam wątpliwości bo dziś pokazywało mi na blacie temperaturę zew. 25 stopni. Ustawiłem sobie na AUTO 19 i wywietrzyłem samochód jadąc i mając wszystkie szyby otwarte. Po 30 sekundach gdzies zamknąłem szyby bo się wyraźnie wywietrzył.

 

Z kratek leci zimne powietrze (robiłem test klimy i na LO w menu serwisowym na kanale 08 zeszło do 4 stopni) ale problem w tym, że po przejechaniu 15 kilometrów nawiew ciągle głośno chodzi. Jak po odpaleniu auta ruszam to po chwili szumi na maksa i potem się zmniejsza ale nie powinno być tak, ze po paru minutach powinno chodzić praktycznie bezgłośnie? Mam wrażnie, że ciągle wieje na te 4 kreski a chciałbym zeby po jakims czasie zszedł na 2 (tak wiem ze na wyświetlaczu będą 4 ciagle ale chodzi mi o właściwą moc dmuchania).

 

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie ja mam problem a mianowicie po włączeniu climatronica słychać z deski rozdz. takie szuranie, czyzby sprezarka? czy mzoe jakies lozyska? Dzwiek dochodzi tak z srodka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie mojej klimy, napelnielm ja jakis miesiac temu i chodzila oki w temp okolo 20 stopni bardzo dobrze chlodzila, natomiast teraz jak sie zaczely gorace dni to slabo daje. jak bylo 30 stopni musialem miec klime ustawiona na low i max predkosci zeby sie nie ugotowac, natomiast dzis tak jak by sie wogole.nie wlaczala, jak wylaczam eco slychac pstykniecie gdzies w oklicach licznika wentylatory sie zalaczaja ale nie chlodzi, nawet spalanie z chwilowe nie wzrasta mam na poziomie 0.6-0.7

Dodatkowo odczytalem blad 4FA byly 3 ale 2 sie skasowaly, odlaczalem klimatronic zeby powrocil do ustawiem fabrycnych ale dalej to samo, czy ten blad moze byc.przyczyna ze nie chlodzi?

Edytowane przez Berti666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy jest cos w ukladzie klimy jakies plyny czy tylko ten czynnik pytam bo chce se sam powymieniac przewody z klimy a nie chce zeby cos tam narobic :)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy jest cos w ukladzie klimy jakies plyny czy tylko ten czynnik pytam bo chce se sam powymieniac przewody z klimy a nie chce zeby cos tam narobic ???
Witam oprócz czynnika jest jeszcze olej, ale olej napełni ci razem z czynnikiem przy nabijaniu układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój problem z klimą polega na tym, że cały czas chodzi.Jak przekręcę pokrętłem na zimne powietrze zeby leciało to czuje zimne powietrze z klimy.A jak włączę AC to słyszę jak załącza sie wiatrak na chłodnicy.Zeby ją wyłączyć to tylko wystarczy podłączenia pod komputer czy też mechaniczna usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to ok bo i tak mam nieszczelna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Witam serdecznie . Mam do was koledzy pytanie .Urwalem przewod ten ktory idzie od sprezarki do osuszacza . Niestety kupilem przewod od sprezarki do chlodnicy i tu mam pytanie do was .Czy jest mozliwosc aby ten przewod wykorzystac wlasnie do polaczenia sprezarki z osuszaczem ?? wiem ze ten przewod ma inaczej zrobiona koncowke :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sam sobie odpowiedziałeś :D Musisz kupić konkretnie do tego przeznaczony przewód. Ja wcześniej miałem poprawiane i zakuwane węże do sprężarki i mi jeden strzelił w czasie jazdy - zakuwka nie wytrzymała :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej sam sobie odpowiedziałeś :D Musisz kupić konkretnie do tego przeznaczony przewód. Ja wcześniej miałem poprawiane i zakuwane węże do sprężarki i mi jeden strzelił w czasie jazdy - zakuwka nie wytrzymała :kwasny:

 

to nie dobrze :( bo kupilem nowke :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz paragon - to wymien na inny. Prawa konsumenta obowiązują w tym kraju :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz paragon - to wymien na inny. Prawa konsumenta obowiązują w tym kraju :fajny

 

niestety kupiony na alegro i sklep znajduje sie na poludniu polski a ja

mieszkam na polnocy a w piatek chcialem wlasnie wstawic na serwis klimy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jezeli macie jakiekolwiek problemy ze swoja klima w aucie piszcie w tym temacie, postaram sie wam pomóc, jezeli ciezki bedzie to przypadek i duzo pisania to równiez telefonicznie 500 236 866, po ustaleniach opiszemy potem problem na forum.

 

ostatnio z klimą mam same kłopoty po nabiciu pochodzi ze trzy dni i po czynniku chłodzącym.Żadnych wycieków nie ma. ostatnio mechanicy stwierdzili że zaworkiem ucieka (tym z wysokim ciśnieniem) pytanie: Czy zaworkiem jest w stanie uciec 600g czynnika bez mojej wiedzy w ciągu 3 dni?

 

Czy może uciekać czynnik przez zaworki nawet wtedy gdy klima nie jest używana?

 

---------- Dodano o 19:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:58 ----------

 

ostatnio z klimą mam same kłopoty po nabiciu pochodzi ze trzy dni i po czynniku chłodzącym.Żadnych wycieków nie ma. ostatnio mechanicy stwierdzili że zaworkiem ucieka (tym z wysokim ciśnieniem) pytanie: Czy zaworkiem jest w stanie uciec 600g czynnika bez mojej wiedzy w ciągu 3 dni?

 

Czy może uciekać czynnik przez zaworki nawet wtedy gdy klima nie jest używana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Sprawdzając czy wszystko działa po wymianie wentylatora klimy gazowałem i zauważyłem, że przy wyższych obrotach wypinało mi sprężarkę. Jak spadły obroty do jałowych to zaskoczyła znowu. Jest to normalne? Bo już nie wiem. Czy tak było wcześniej też nie wiem. Czasem jak ruszam to słyszę jak przekaźnik pstryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności