Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki sprawdzę napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słuchajcie no Koledzy i Koleżanki. Jak zwykle, nietuzinkowy temat.

 

Podczas podłączania radyjka 2DIN w moim passacie wysrała się część elektryki wewnątrz auta. Nie działa climatronic i podgrzewane fotele.

Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że:

Wszystkie bezpieczniki w kabinie (przy kierowcy) są całe

Na kostkach od climatronica jest napięcie.

 

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam,

 

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elo

 

Również posiadam problem z moją Auto-klimą, otóż przy temperaturze zewnętrznej powyżej 28 stopni nie chce się jej chłodzić tzn. powietrze nie osiąga zadanej wartości . Nie wiem co jest grane ponieważ zauważyłem że do temp. 28 działa bez zarzutu! układ nabity czynnikiem wentylator obraca się zero błędów, itp.

Szpec od klimatyzacji zmierzył ciśnienie LP i HP mówił że wszystko w jak najlepszym porządku, tylko wtedy było 25 stopni! Proszę o pomoc na pw. :help

 

Znalazłem sprawcę a tak dokładnie to mam przytartą sprężarkę klimatyzacji :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moją przypadłość ma ktoś jakieś remedium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klimatroniciem, po prostu nie działa klima. Zawsze przy wduszeniu przycisku EKON włączała sie klimatyzacja i przy tym było słychać takie cyknięcie i się silnik obciążał na obrotach. Teraz tego nie ma a więc pewnie klima nie działa. Na vagu brak błędów. Czy wiecie co yo może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli temperatura otoczenia jest niższa niż 4C to sprężarka się nie włącza // takie zabezpieczanie na zime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że to normalne zjawisko?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli próbowałeś uruchomić klimę i było poniżej tej temperatury to TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli próbowałeś uruchomić klimę i było poniżej tej temperatury to TAK

 

Dzięki Person. Szczerze to nie wiedziałem że tak jest z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno kupiłem passata b5. Zauważyłem że przy mrozach konsola climatronika się od razu nie załącza (stało się już to 5 razy) po prostu jest wyłączona i nic się nie wyświetla na panelu a nawiewy nie "wieja". Problem polega na tym że w tym czasie nawet nie można odparować przedniej szyby.

Włącza się ona dopiero po kilku minutach (dziś trwało to 13 min) i już wszystko działa i można wszystkim normalnie sterować. Czy to normalne? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Dodam tylko, że temperatura silnika nie ma nic do rzeczy bo bywa różna gdy konsola się łaskawie załączy.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się wyłącza całkiem (gaśnie) czy miga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem wyłączony. Nic nie wyświetla nie miga - zupełnie nic.

jak już włączy to jest dobrze i wtedy nie gaśnie i też nie miga.

 

Inaczej. Jak włączę zapłon to w mrozie climatronic w ogóle (powiedzmy przez pierwsze 10 min) się nie włącza.

Jak np. pójdę do sklepu i wrócę za godzinkę to włączy się normalnie, ale jak pojadę do pracy to po tych 8 godzinach nie włączy się od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tosamo u siebie panel wtedy nawet sie nie podswietla jak wlaczysz swiatla. U mnie jest jednak pewna roznica bo jak przed zgaszeniem auta ustawie sobie nawiew np na 4 kreski to wentylator sie wlaczy i dmucha pomimo braku mozliwosci sterowania z panelu. Jak przekrecisz kluczyk to zanim odpalisz auto patrz czy wlaczyl ci sie panel - jak nie to jeszcze raz kluczyk - tylko z umiarem bo spalisz swiece zarowe jak bedziesz tak w nieskonczonosc cykal. U mnie ta usterka wystepuje tylko jak temp spadnie ponizej zera wiec cale lato jest spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem metody z kilkukrotnym przekręceniem kluczyka nie działa...

 

edit:

jutro rano przetestuje sposob z ustawieniem mocy wentylatora. juz jest uszykowany. ;-)

Edytowane przez jaro88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sposob z wlaczeniem nawiewu tez nie dziala. Nie uruchamia sie mimo braku sterowania.

 

Macie moze jakies namiary na dobrego mechanika od klimy w Poznaniu?

 

edit:

Po wielu wizytach u mechanikow elektrykow samochodowych dalem sobie luz. Zaden specjalista nie chcial sie podjac naprawy. Lecz jeden wspomnial ze to moga byc zimne luty. Wiec wzialem wyjalem panel klimatronika, rozkrecilem i nic nie znalazlem.

Wymienilem panel na "nowy" za 60zl. i dziala.

 

Pozdrawiam.

Jakby ktos mial taki problem to smialo moge powiedziec ze siedzi on typowo w panelu sterowania.

Edytowane przez jaro88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość santorius

Witam,

Ja mam następujący problem z moim Climatroniciem (AJM 99r). Byłem na przeglądzie klimatyzacji w wakacje, został wymieniony filtr kabinowy sprawdzony i dobity czynnik. Klima trochę pochłodziła, ale w przeciągu tygodnia prezstała całkiem działać. Wróciłem do serwisu i oto co znaleźli;

1. Czynnik jest, nie podłączali manometrów więc nie wiem jak z ciśnieniem

2. Climatronic wywalał błąd brak czynnika.

3. Nie kręci się wentylator (próbowali go załączyć na krótko, nawet nie drgnął)

4. Dodatkowo powiedzieli, że skraplacz się zaraz rozleci.

5. Później znajomy jeszcze sprawdził chłodnicę i robi się ciepła tylko do 1/3.

6. Rurki nie robią się zimne tak jak powinny.

 

Prosiłbym o pomoc i ewentualną wycenę naprawy. Z góry dziękuję.

Edytowane przez santorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem i niestety mam problem ze sprężarką klimatyzacji. Mianowicie auto w momencie zakupu nie miało gazu powód ( delikatne dojechanie drugiego auta i rozszczelniona chłodnica ) chłodnica została wymieniona. Wbite zostało 200g. czynnika aby sprawdzić szczelność. w momencie włączenia i załączenia się sprężarki powstaje hałas w postaci " tarcia " tak jak by sprzęgiełko się o coś ocierało. Problem jest tylko na niskich obrotach ( bieg jałowy ) przy dodaniu gazu hałas znika przy włączeniu trybu ECON także hałas ustępuje. Wentylator się nie załącza no ale to chyba normalne z racji małej ilości czynnika. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w zdiagnozowaniu problemu ?? Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczelność powinno się azotem sprawdzać, i zrobić nim ciśnienie kilkunastu bar w całym układzie.

jak włączasz sprężarkę na niespełna 1/3 ilości potrzebnego czynnika, to możesz ją w końcu uszkodzić...i wtedy może też hałasować.

 

ps. coś pokręciłeś w danych swojego paska: albo jest z 98, albo ma AWX-a 131PS. Jedno z dwojga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś przy rejestracji się pozmieniało. auto Vw passat b5 fl 1.9 tdi 130 km AWX 2004r. Już poprawione. Co do klimy to być może właśnie mała ilość czynnika jest powodem tego hałasu. Nie było napełniane do końca bo bez sensu robić to w zimę dlatego tylko 200g. No nic trzeba nabić do pełna i wtedy się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem VW passata b5 z 2004 roku i jestem ciekawy czy jest możliwość gdy na klimatyzacji jest OFF wiało powietrze na szyby tak jakby dmuchawa... Jak to ustawić bo bawiłem się dość długo i nie mogę dojść do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności