Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie pomóżcie bo mam problem z climatronikiem w moim pasku 1.8 20v adr 98r.poniewaz jak włączę klime to słychać jak ucieka jakies powietrze z grubszej rurki pod szyba,moim zdaniem powinno syczec jak zgasze auto. błagam o szybka pomoc bo dosyć sie juz z tym męcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możliwe jest że za małe jest ciśnienie w układzie i na postoju trochę chłodzi a podczas jazdy nie da rady schłodzić ? nie dawno nabiłem klima i teraz sier okazało że jest chłodnica w fatalnym stanie cała zielona pod światełkiem .

 

Mam to samo, na postoju Klima chłodzi idealnie, jak tylko rusze już temp z wylotu kratek rośnie. Doszedles co i jak?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Im szybciej Jadę, tym większa temp z kratek nawiewu, krew mnie zalewa, na postoju 6 stopni np na dwóch kreskach nawiewu i ruszam nagle temp wzrasta stopniowo nawet do 22 stopni jak pojadę ponad 100km/h, jak jadę 60km/h to np 17stopni. Stanę w miejscu od razu po pół stopnia spada do 6 stopni. Idzie oszalec. Wszystkie siłowniki klap powymieniane poregenerowane, pracują idealnie, zero błędów a tu taka szopka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, na postoju Klima chłodzi idealnie, jak tylko rusze już temp z wylotu kratek rośnie. Doszedles co i jak?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Im szybciej Jadę, tym większa temp z kratek nawiewu, krew mnie zalewa, na postoju 6 stopni np na dwóch kreskach nawiewu i ruszam nagle temp wzrasta stopniowo nawet do 22 stopni jak pojadę ponad 100km/h, jak jadę 60km/h to np 17stopni. Stanę w miejscu od razu po pół stopnia spada do 6 stopni. Idzie oszalec. Wszystkie siłowniki klap powymieniane poregenerowane, pracują idealnie, zero błędów a tu taka szopka.

 

Może w czasie jazdy rozłącza ci kompresor? Jakie masz ciśnienia na postoju na biegu jałowym i przy prędkości obrotowej 3000 obr/min? Co się dzieje jak podniesiesz prędkość obrotową silnika na postoju? Temperatura z nawiewów rośnie czy jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę przekaźnik od kompresora czy czasem w czasie jazdy nie wyłącza, ale wątpię bo jak podczas jazdy wlaczalem econ to temp szybowala momentalnie o wiele wyżej. Jakie mam ciśnienie nie wiem bo nie popatrzylem kiedy mi sprawdzał, ale powiedział że ciśnienia dobre. Prędkość obrotowa na postoju nie ma Znaczenia, chłodzi idealnie chociaz trzymał bym go parę minut na 3 tys obrotów to z kratek leci chłód i działa jak należy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dlaczego podczas jazdy miało by rozlaczac kompresor skoro na postoju działa. Jest to nierealne bo np na 1 biegu dmuchawy w aucie na postoju po pewnym czasie jak już wychlodzi wnętrze dmucha z kratek 3-6 stopni, jak tylko rusze i jadę wzrasta do 17-20 te okolice, jak wtedy wylacze klime to od razu widać że idzie temp w górę na kanale 8. Tak ze to raczej bym wyklucZył.

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę można odłączyć motoreduktor klapy mieszania (nie wiem która to trzeba wybadać) w pozycji maksymalne chłodzenie, żeby wykluczyć jej wadliwe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na próbę można odłączyć motoreduktor klapy mieszania (nie wiem która to trzeba wybadać) w pozycji maksymalne chłodzenie, żeby wykluczyć jej wadliwe działanie.

 

V68 wykluczony, założony nowy otwiera i zamyka idealnie, 0 błędów. Od tego zaczynałem bo miałem od lat błędy silniczkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest trop! Dziś wymylem skraplacz i na postoju w momencie 4 stopnie chłodzenia, skraplacz ciepły, przejechałem się wracam temp zaczyna rosnąć i ma już 11 stopni, stanąłem szybko dotykam chłodnicy a ta zimna wręcz jak z lodówki! Czy tam aby nie ma wilgoci i coś nie przymarza przez co jest mniejszy przelot? Może należy wymienić osuszacz + wyciągnąć maszyna wilgoć. Co o tym myślicie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeszcze sprawdzę to w ten sposób, że odlacze wentylator bezpiecznikiem podczas jazdy ale nie było dodatkowego chłodzenia i wtedy sprawdzę czy będzie ok. Jestem przekonany ze to przez zbyt duże chłodzenie skraplacza nie wydala Klima w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z klimatyzacją w moim pasku mianowicie chodzi o to że po podłączeniu jednej kostki z tyłu klimatronika od razu pali mi bezpiecznik i gaśnie wszystko na wyświetlaczu klimatronika z po małym przeglądzie wizualnym jaki zrobiłem nie zauważyłem aby kable były gdzieś przecięte czy porwane. Po podpięciu komputera też nic nie pomogło komputer nie mógł się połączyć z klimą jedyne co wykrył to uszkodzony czujnik w misce olejowej. Proszę szybką pomoc temperatury za oknem coraz wyższe.

 

Po zrobieniu autodiagnozy wyskoczyły mi następujące błędy kostka o której mowa wyżej cały czas była odłączona.

 

511

21A

313

31d

4b6

306

318

Edytowane przez kaganilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmien na inny panel klimatronika i się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, może mi ktoś podpowiedzieć gdzie ten zakichany silniczek v71 jest? Zdjąłem schowek, ale nie wiem gdzie on jest, Zrobiłem foto, może ktoś podpowie gdzie go szukać. Z prawej strony widać kawałek dmuchawy.

a691e7ffda2ffef7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn gdzieś tutaj w samochodzie? Pod tą blaszką w kącie może? fote robiłem jakby od spodu

383a55e359ca2186med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak robiłem i nic dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągałem dmuchawę ale nic tam nie zauważyłem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co miałeś zauważyć? Bo nie rozumię co tam do oglądania. We wcześniejszych postach jest mowa o silniczku v71 jak się do niego dobrać.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

no właśnie nic, myślałem, że jak wyciągnę wentylator dmuchawy to gdzieś ten silniczek będzie widać. Trzeba coś jeszcze rozbierać żeby do niego się dostać? Mam wyjęty schowek, dmuchawę zamontowałem z powrotem, bo nic tam nie ma, tylko dziura na pole, a klapka jest zblokowana, ręcznie nie da rady jej przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem inny climatronik i dalej przepala bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest trop! Dziś wymylem skraplacz i na postoju w momencie 4 stopnie chłodzenia, skraplacz ciepły, przejechałem się wracam temp zaczyna rosnąć i ma już 11 stopni, stanąłem szybko dotykam chłodnicy a ta zimna wręcz jak z lodówki! Czy tam aby nie ma wilgoci i coś nie przymarza przez co jest mniejszy przelot? Może należy wymienić osuszacz + wyciągnąć maszyna wilgoć. Co o tym myślicie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Jeszcze sprawdzę to w ten sposób, że odlacze wentylator bezpiecznikiem podczas jazdy ale nie było dodatkowego chłodzenia i wtedy sprawdzę czy będzie ok. Jestem przekonany ze to przez zbyt duże chłodzenie skraplacza nie wydala Klima w czasie jazdy.

 

 

i jak działa już klima ? czy to osuszacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak działa już klima ? czy to osuszacz ?

 

Działa !!! Kolega sam opisze co było problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecam firmę Monster Serwis jak ktoś jest z Krakowa bądź okolic. Kolega wąski zrobił mi z auta lodówkę, a problemem był czynnik a raczej jego połowa w układzie przez co klima sobie nie radziła. Wąski wszystko pospawdzał, wyciągnął czynnik, dobił 650g i auto odżyło!, serwis który poprzednio dobijał czynnik albo się pomylił, albo miał coś nie tak z maszyną. W każdym bądź razie już jest wszystko ok i bardzo dziękuję firmie Monster bo teraz klima chłodzi tak ze sutki stają :). Pozdrawiam

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cenowo ile zapłaciłes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki numer jest przekaźnika od klimy i od wentylatora ? dzisiaj podczas jazdy na klimy zdechł mi panel . i teraz nie chce sie włączyć . bezpieczniki dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności