Skocz do zawartości
Michal1980

Rowni i rowniejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to jest, ze jeden za slowo "zajebiste" ma cenzure a drugi nie? Albo jak jeden dopisuje 3 posty jeden po drugim to od razu jest wpis "edytuj posty a nie nabijaj nowych" a drugi pisze 4 pod rzad i nie ma zadnych uwag do niego? Mamy tu rownych i rowniejszych`?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od interpretacji... i od wolnego czasu moderatorów...

 

nie chce mi się wyjaśniać... mam nadzieje że już wiesz o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za slowo "zajebiste" ma cenzure a drugi nie

Pisząc np w dziale "mój passat" lub w OT te słowo brzmi inaczej niż np w innych działach.

Michal1980, jak byś zinterpretował słowo "zajebi..." , jezeli komuś podoba się zdjęcia i poprostu tak je ocenia np "zajebiste ma fele..." Zauważ że inaczej to brzmi jak ktoś napisze "zejebiście mnie wkurzyłeś......"

 

dopisuje 3 posty jeden po drugim

Tu też jest kilka warunków uzależnionych od sytuacji. Jezeli ktoś podbija temat w dziale "mój passat" czy "OT" to inaczej to wygląda niż w dziale "technicznym" gdzie uzytkownicy piszą posty co minutę "bo coś mu się przypomniało" lub poganiają po godzinie " no jak to ? nikt nie wie? "

 

Michal1980, patrz też na date i godzine postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, czy off topic jest dobrym działem do zadanego przez Ciebie pytania? skoro "pytanie do moderatorów" to chyba dział "Propozycje i informacje dotyczące forum" jest bardziej odpowiedni? nie mamy obowiązku czytać działu offtopic - propozycje i informacje dot. forum - tak.

przenoszę więc.

 

Panowie, jak to jest, ze jeden za slowo "zajebiste" ma cenzure a drugi nie?

cenzruę? co rozumiesz przez cenzurę? ostrzeżenie czy wymazanie danego słowa?

słyszałeś o czymś takim jak kontekst? kuczlaw chyba starał Ci się to wyjaśnić. poza tym nie wszystkie posty są czytane przez moderatorów. nie ma takiej fizycznej możliwości chyba na żadnym większym forum - zbyt wiele postów i tematów w ciągu jednego dnia, a żaden moderator nie jest na etacie i nie siedzi na forum 24h / dobę. jedno przekleństwo się zauważy - inne nie. często zwykli użytkownicy zgłaszają posty - Ty też masz taką możliwość - więc zapraszamy do skorzystania z tej funkcji dla dobra ogółu.

 

Albo jak jeden dopisuje 3 posty jeden po drugim to od razu jest wpis "edytuj posty a nie nabijaj nowych" a drugi pisze 4 pod rzad i nie ma zadnych uwag do niego?

 

powód główny - jak wyżej. nie wszystko da się zauważyć.

powód drugi - czasem sami piszemy jeden post pod drugim. jeśli nasza wypowiedź jest ostatnią w temacie, w którym od np. 3 dni nikt nic nie pisał a mamy do dodania coś nowego - warto klepnąć wypowiedź pod spodem a nie edytować starego posta - inaczej nikt nie zauważy, że w tym poście coś się zmieniło.

najważniejsze jest wyczucie, dziwi mnie to, że akurat Ty wyszedłeś z takim tematem. mała prowokacja? ktoś zwrócił Ci uwagę? ktoś kogo nie lubisz złamał regulamin i nie została mu zwrócona uwaga?

 

Mamy tu rownych i rowniejszych`?

 

wybacz, że może trochę ironicznie, ale chyba nie liczysz na to, że wszystkie naruszenia regulaminu są wychwycone? odpowiadając na Twoje pytanie - tak, są równi i równiejsi użytkownicy. ten fakt jest niepodważalny, a chyba wielu z Was wydaje się, że na tak ogromnym forum możliwe jest demokratyczne rządzenie :-)

 

nic bardziej mylnego. jeśli jakiś użytkownik pisze 98% postów poprawnie, edytuje, kasuje głupie posty, używa modułu pisowni, nie robi bałaganu - to wybacza mu się ten 1% potknięć. jeśli ktoś 60% postów pisze niepoprawnie a zwykłe zwrócenie uwagi jest przez niego wrogo odbierane albo nie odnosi żadnego skutku - wtedy taki użytkownik ma o wiele gorszą pozycję od tego modelu, o którym pisałem wyżej. stąd bierze się "równość i równiejszość". gdy widać, że ktoś klepie 10 postów pod sobą o treści "jupi" "hura" "wiedziałem że jest ekstra" - to jedynym wyjściem jest scalenie jego postów i ochrzan.

gdy ktoś pisze jednego posta pod drugim, ale nie składają się one z jednego zdania i są wartościowe i wnoszące coś do tematu - co w tym złego?

 

nie można jednak zapominać, że - jak pisałem wyżej - nie damy radę kontrolować wszystkiego. jednak użytkownicy, którzy wielokrotnie łamią regulamin, nie reagują na ostrzeżenia są "na celowniku". w ukrytym dziale dla administratorów i moderatorów mamy "czarną listę" użytkowników i staramy się kontrolować codziennie historię ich postów. jeśli ktoś podpadł raz, została mu zwrócona uwaga a ten dalej robi to samo - moderatorzy traktują ich jako "równych" przez pewien czas. reszta jest "równiejsza". jeśli delikatna edukacja nie pomaga, w grę wchodzą ostrzeżenia i bany....

 

chyba trochę rozjaśniłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności