Skocz do zawartości
morda

Szukam - polecam zakład / mechanika / lakiernika itp - temat zbiorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Z nieodbieraniem i nie oddzwanianiem to norma sam nie raz miałem problem przez dwa dni dodzwonić się a auto moje stało u niego miesiąc jak mi silnik wymieniał zadzwoń jutro uwierz mi nie robi tego specjalnie

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż na fajrant mógł oddzwonić jak widział nie odebrane połączenia. Kilka razy próbowałem. Jutro obdzwaniam jeszcze kilka miejsc. Auto musze w tym tygodniu wstawić gdzieś i w przyszłym odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie miał ze 20 i też nie oddzwonił trzeba mu się przypominać chlopina mocno zalatany jak w kolejce czeka kilka aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatanie zalataniem ale o klienta trzeba dbać i szanować go, a nie mieć gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze go jutro przyatakować. Choć nie ukrywam że mnie trochę zraził. Będe tez dowiadywał się u Roberta w Tune-up i Allmotors w Letniewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem Ci jeszcze Roberta zaproponować ale uwierz mi jak grzebiesz w silniku i dzwoni do ciebie 10 osób to zapomnisz oddzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sęk w tym że jak dzwoniłem drugi raz (jeszcze jak odebrał) to twierdził że akurat wrócił z jazdy próbnej i idzie zaraz do elektryka i za chwilę oddzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec gość dziś mnie dalej olewa.

 

Ale dziś rozmawiałem z Robertem z Tune up i on się podejmie naprawy. Niestety termin po 7 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tune-up to i ja będę po Wszystkich Świętych :( jednomas szwankuje a u nich montowałem... VALEO niestety jest do chrzanu jako firma... strasznie dużo felernych egzemplarzy mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w tune-up to i ja będę po Wszystkich Świętych :( jednomas szwankuje a u nich montowałem... VALEO niestety jest do chrzanu jako firma... strasznie dużo felernych egzemplarzy mają...

 

taki urok jednomasy montowanej do naszych pasków. Ja wymieniałem silnik to doszła wymiana sprzęgła, mój mechanik pytał czy chce jednomas ale zaznaczył, że może być tak że będzie czasem lekko szarpać więc zrezygnowałem i założyłem dwumas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał tą wiedzę co mam teraz w styczniu tez nie bawił bym się w jednomas...

 

do skrzyni 5-cio stopniowej się nadaje ale nie do 6stki... mądry polak po szkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uprzedzał Cię Robert o możliwych konsekwencjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaliczam lekkie drgania i szarpnięcia po zmianie z dwu- na jednomasę do urody auta ;-) Przynajmniej nie boję się już kosztów ewentualnej wymiany.

Dla tych, którzy nie są pewni, co przeczytali- miałem w swoim 1.6 dwumas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Robert mówił że może drgać... ale teraz jest dużo gorzej niż na początku. Dźwięk zasprzęglania jest straszny, jedynka wchodzi jak jej się rzewnie podoba... pierwsze 5k km było super ale teraz coś jest na rzeczy.

 

Tyle ile się dokształciłem to wiem że jednomas fajna sprawa do przekładni pięcio biegowej, ale do szustki się nie nadaje... zmienny cykl wałka rozrządu sprawia że za duże obciążenia idą na łożyskowania w skrzyni. temat jest długi i namiętny ale teraz do mojego AVF wziął bym dwumas zamiast jednomasu. Liczę na cud że VALEO moje się wysypało... (często się zdarza) bo jak nie to wracam do dwumasy na własny koszt ;/

 

 

Z resztą jak zakładałem jednomas to auto miała słabe turbo i wtryski do wymiany, Robi był sceptycznie nastawiony do tego ale jego mechanior (ten zarośniety ;D) stwierdził że tak będzie lepiej no i on to klepnał. Nie mam żalu do nich ale na początku było dużo bardziej kulturalne to sprzęgło niż stara dwumasa, a z porównaniem teraz to szok. Mam wnętrze jakie mam i wsio skrzypi, trzeszczy i wibruje... masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówił to dziwie się że i tak je zamontowałeś ja mam skrzynie 5 i nie zdecydowałem się bo w nich te istnieje ryzyko drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , wtedy byłem nieco zielony... z forum jeszcze nie korzystałem, zacząłem po programie jak wiedziałem że paszteta zostawię :) Mnie nadal zastanawia to że pierwsze 5 do 6 tyś km było naprawde super. Najpierw wywalam poduchy skrzyni i silnika oraz jade na sprawdzenie sprzęgła. teraz i tak nie zmienię kompletu ale cóż... wyjdzie w praniu. Zdałem się na ich opinie suma sumarum przemawiająca za jednomasem. Jak bym wiedział to co teraz to na ank miał bym dwumas :) koniec OFFTOPU bo mod się wnerwi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakład aby uszczelnić reflektor? Lekko się rozczelnił reflektor (tak lekko uderzyłem w ścianę swojego domu, nie pytajcie).

Ksenony skrętne, stad wolałbym pomyśleć nad alternatywą aby to zrobić (widzę, że para wchodzi, skrapla się woda w reflektorze lekko z zewnątrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ul. Jasna w Gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności