Skocz do zawartości
triku88

1.9TDI 130 AVF Logi, brak mocy i brak pomysłów co dalej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu mam problem z niedostatkiem mocy, co do tej pory zrobiłem w aucie:

- turbo wyczyszczone

- nowe n75, n18 + wymiana wszystkich podciśnień

- egr wyczyszczony

- wg vag'a egr sprawny 100%, podobnie jak przepływka i pompowtryski

- przewody ciśnieniowe i IC szczelne

 

Kolega Ormowiec zrobił logi, niby wszystko dobrze, parametry "trzymają serie", tylko trochę rozrząd jest nie synchroniczny, ale podobno przez to aż takiego spadku mocy nie może być!

0-100 auto ma 14-15 sekund, v-max około 170-180 przy baaaardzo dłuuugiej prostej.

Jak sie dłużej ciśnie gaz na 100% to auto mocno kopci.

 

Nie wiem co można dalej zrobić żeby wszystko wróciło do normy, może któryś z Was coś jeszcze pomoże.

 

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76382.html

Grupy: 011,008 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76383.html

Grupy: 005,006,007 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76384.html

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76385.html

Grupy: 004,003 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76386.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76387.html

Grupy: 008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76388.html

Grupy: 001,003,004 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76389.html

Grupy: 003,010 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76390.html

Grupy: 008,010,011 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76391.html

Grupy: 013,018,023 - http://vaglog.rtnet.pl/triku88_76392.html

Edytowane przez triku88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś bardzo ciężkiego wozisz w bagażniku:)

Tak serio to oprócz synchronizacji ciężko się czegoś przyczepić,

Napewno nic nie blokuje kół, nie wiem może lekko hamulce trzymaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kola lekko chodza, bagaznik pusty:)

Takei rzeczy jak kola to na poczatku sprawdzalem, bo najprosciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze??Dużo ma ten silnik nalatane? Spężanie sprawdzałeś?Ciekawe jest to kopcenie,lekko powinien poddymoać ale nie za mocno !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spężanie sprawdzałeś?

 

jak kolega radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprezanie jest wg mechanika, u ktorego ostanio swiece zarowe wymienialem(i wszystko w aucie robie) - bardzo dobre. zadna swieca mi nie dziala i przy -7*C krecil i odpalal.

- oleju bierze max 0,5 litra co wymiane (10 tys)

- przebieg udokumentowany 404 tys - auto znam od nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko wyglada idealnie:)

Niech się jeszcze ktoś wypowie co do tych logów ale raczej tu jakiś czarów trzeba :)

Ps.W końcu jakiś realny przebieg, a nie 160 tys:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o silnik, ogolnie o auto dbam jak o dziecko :), tez zastanawiam sie od ponad roku o co chodzi, myslalem ze dzisiejsze logi cos wyjasnia, ale naprawde czarna magia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy niesprawny zaworek n18 może załaczać tryb awaryjny. Moje wozidło na okrągło wskakuje na tryb awaryjny. vag mówi o niesprawności n18 o reszcie milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz mi przyszła jeszcze jedna myśl - wytarty wałek rozrządu. Myślę że warto zdjąć pokrywę i zajrzeć tam. Potwierdzam że faktycznie auto słabo jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze walek? w 1.9 chyba sporadyczna rzecz i dosc droga :/ az taka mala moc przez to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba sporadyczna rzecz i dosc droga
Na pewno nie był byś pierwszy,zdarza się. Łatwo sprawdzić, wystarczy zdemontować pokrywę i pomierzyć (dobrze dać nową uszczelkę bo na starej na pewno będzie potem ciekło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że uszczelkę nową, to podstawa, jak chyba przy każdej wymianie jakiejś części, którą się rozbiera.

Wrzucę temat jeszcze na forum golfa i dopisze tam, że to może być wałek, ale zobaczymy, może na coś jeszcze wpadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałki lecą w tych autach tak jak i w każdych innych, najczęściej przy kiepskiej jakości oleju albo przeciaganiu pomiędzy wymianami. Przy twoich 400 tys napewno będzie delikatnie ruszony, ale gdyby było z nim już źle napewno korekcje miałbyś zpaprane i dudnienie w filtrze powietrza :) Nie zaszkodzi jednak sprawdzić a nóż...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę w następny weekend, zajadę do swojego mechanika i niech otworzy silnik, ale teraz myślcie i pomagajcie, co to jeszcze może być:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw spawdz naciagniecie paska rozrzadu, a potem ustaw synchronizacje mniej wiecej na zero, zrobisz to sam zaden problem ale popros kogos kto ma vaga zeby sprawdzał Ci w czasie przestawiania kąt;)

zrób tak przed wdawaniem sie w koszta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka opcje u kolegi w warsztacie, tlyko on ejst elektryk i nie wiem czy bedzie to umial, mozecie wytlumaczyc lopatologicznie co i jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec :)

najpierw podłączcie sobie laptopa i włączcie VAGA, ustawcie sobie grupe 004 i patrzcie przy zapalonym silniku na ostatnia kolumne tam masz teraz koło 3 stopni.

nastepnie otwierasz maske, zdejmujesz osłone silnika, a nastepnie tą osłone co jest na rozrządzie. Tam bedziecie mieli taki 3 sruby na 13 klucz i jedna duza na srodku na 18. Popuszczasz te trzy małe, potem zakładasz ten klucz 18 i krecisz, w prawo na minus w lewo na plus, w twoim przypadku w prawo, czyli zgodnie z ruchem zegara. To przestawienie musi byc minimalne. potem skrecasz to co popusciłes trzynastka, palisz auto i patrzysz na vaga ile wskazuje. :) zabawa trwa az bedziesz najblizej zera:) wahaniami od -0,6 do 0,6 nie ma co sie przejmowac:) to tak po krótce ci powiedziałem o co kaman :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :)robota rzeczywiscie prosta jak wymiana filtra powietrza :)

Swoja droga, ciekawe ile ASO za takie cos by wzielo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kilka sytych stów :)

jest potężna różnica. Ja miałem na 5,0 i jak dałem na 0,0 to całkiem inne auto :)

Jak zrobisz tą synchronizacje to napisz czy cos to dało, bo jak nie da bedziemy szukac dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności